Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 19:47, 19 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ona kwitła już w poprzednim sezonie, ale rozumiem, że w tym mogę liczyć też na przyzwoity wzrost? W takim razie nie będę jej ruszać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:32, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A kuku - no niech mi ktoś powie, że nie warto mieć karmy dla ptaszków poza sezonem zimowym
Pomiędzy jednym karmnikiem a drugi, przedziubał całą sosnę z (mam nadzieję) mrówek







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:39, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pogoda nawet u nas była piękna, ale czy upał mi się rzucił na obiektyw, czy na łeb, nie wiem, narobiłam zdjęć nieostrych, prześwietlonych i ogólnie nieudanych.
Frontowa pod oknem kuchennym











____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:43, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






Frontowa po drugiej stronie schodów jest o tej porze niewyględna. Ale trafiło na nią parę piwonii, które nie chciały kwitnąć i już wystawiliśmy obeliski. Ach, przeniosłam pod obelisk różę Wollerton Old Hall, którą mam od kilku lat, ale do tej pory kwitła może pięcioma kwiatami (w sumie, przez dwa sezony!?!). Dostała część groszków do towarzystwa, zobaczymy.

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:46, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ciemiernikowa pod wiśnią - jeszcze kwitną ciemierniki i przylaszczki, wyłazi serduszka, zaczynają kwitnąć miodunki.







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:50, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I moja wielka - maleńka radość - szachownice. Kupowałam jako kostkowate ...







epimedia w pąkach


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:56, 24 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na koniec pokażę, na czym polega problem z żywopłotem sąsiadów.
Cała zielona kępa musi być wycinana ręcznie, pojedynczo, tak jak wrastają w słomiankę. Ręce bolą do dwóch dni po takiej akcji. Dlatego właśnie zamierzam szczelnie przesłonić tujki.

PRZED



PO





Skrzynia jest nowa - stanęło na jednej, na razie. Nie ma czasu a drugą, a pilnie trzeba siać!

Niebo było bardziej niebieskie, niż drzwi chałupki Reszta zdjęć jutro.



____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 07:24, 25 kwi 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Uwielbiam Twoje zakątki

Siedzę przed pracą w samochodzie, bo zapomniałam kluczy, czekam na kogoś kto łaskawie przyjdzie w miarę szybko do pracy, ehhh SKS
____________________
Helen - Hortensjowo
April 08:08, 25 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Zdjęcia z dzięciołem boskie Tak, warto zapraszać ptaszory, tyle radości
Faktycznie nie masz lekko z tymi thujami. Masz rację niestety, szczelna zasłona w tym miejscu poprawiłaby sytuację.

Szachownice kostkowe słodkie, takie do połowy tylko mają kosteczki Śmieszne to.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 08:44, 25 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O, szachownice tak w połowie kostkowane? Urocze zakątki, nie marudzimy, dobrze, że w ogóle uwiecznione skrzynia jedna, za to jaka porządna gdyby sąsiad chciał od swojej strony regularnie podcinać… No i są za blisko posadzone, masz rację. Panel rozwiąże tę sytuację, a murek jeszcze bardziej Westchnę na koniec, pięknie jest!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies