Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 09:31, 19 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Obejrzałam wysiewy i przypomniało mi się, że zapomniałam napisać, że Mgduskowe maczki na rabacie u mnie wychodzą Te śliwkowe Tylko nie wiem czy to te, które same się wysiały, czy te, które z zapasów sypnęłam Dobrze, że w zeszłym roku miałam zaznaczone miejsce gdzie siałam i dobrze się przyjrzałam, bo teraz bym się zastanawiała "co to" i pewnie wyciepała


Pewnie jedne i drugie. Ja mam nawet trzecie, tzn takie, którym udało się przezimować - w donicy z jabłonką przy szklarni. Mówiłam, że jak się zadomowią, będą zawsze i nie trzeba się już o nie troszczyć.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:37, 19 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Ja ślepa, różnicy w zdjęciach nie zauważyłam
Może w tym roku będę pamiętać o żeleźniaku to spróbuję.
Lnicę dostałam sieweczki w zeszłym roku od Lucy, widziałam że przezimowały, zobaczymy czy im nie będzie za ciemno
A głowaczka kupiłam jedną sadzonkę, ja się jednak nie nadaję do siewów, więc robię eksperyment ale na leniucha
Lubimy podobne rośliny
Trzymam kciuki za twoje siewy


Miska jest odwrócona

Głowaczka też bym kupiła, ale jeszcze nie trafiłam. Nie rozgryzłam jego fenomenu, więc to jedyne wyjście. Podobno jest dość ekspansywny, tzn sieje się sam nachalnie. Jakoś wątpię

U siebie też widziałam lnicę zeszłoroczną, ona strasznie niziutka urosła, liczyłam na wyraźny, pionowy pokrój, a urosło takie niewydarzone, prawie płożące - dać do lepszej czy gorszej ziemi?
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 10:00, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Magduś, Lucy miała lnicę na zapłociu, taki rządek przy chodniku, ful słońce, ziemia nie wiem jaka. Ja dopiero zaczynam więc nie wiem. Może się właśnie u mnie kłaść bo mało słońca, a co do gleby to nie doradzę.
Ja głowaczka kupiłam u Pietrzykowskich, jedną szt na próbę
Jak się będzie siać to dobrze, będzie czym dzielić
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 10:04, 19 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Też wysiewałam głowaczka...bez sukcesu, ale skoro w końcu udało mi się z makami, to może i z nim jest nadzieja
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:48, 19 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jak już Ci się uda z głowaczkiem, musisz opatentować metodę i oczywiście podzielić się z koleżankami
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 11:29, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)


O tak, ślimaków mam mnóstwo, we wszystkich gatunkach, kolorach i rozmiarach, ale do tej pory spotykam pojedyncze, jakby dopiero się budziły. Myślisz, że już mogły mi coś wszamać?
Te szachownice ogólnie dziwnie wyglądają, szachownica kostkowata powinna być znacznie większa. Wiem, bo kiedyś je miałam, ale posadzone w całkiem niedobrym miejscu, i tak dziwne, że wracały kilka sezonów.

Ja w tym sezonie już trzy razy z wiaderkiem wrzątku chodziłam po ogrodzie w deszczu i zbierałam ślimaki. No nie mam dla nich litości, a wilgotna wiosna im sprzyja.
Te szachownice w ogóle chimeryczne są , w jednym miejscu pięknie mi rosną, a w drugim ledwie ledwie. Nie chcą mi zdradzić tajemnicy dlaczego
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
lilarose 11:44, 19 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
dziewczyny, o tej porze roku ogromne spustoszenie sieją bejbiki ślimaków - ja mam poszarpane wiele roślin, bo przez to że ślimaki jeszcze małe, mogą bez trudu dotrzeć nawet na koniec płatków narcyzów. Lilie też widziałam dziabnięte tak, że pewnie z wielu nic nie bedzie. Lekka zima i wilgotna wiosna ma swoje minusy

wysiewy piękne, u nas w tym tygodniu sianie ciepłolubnych - czyli cynii, kosmosów i celozji
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Brzozowadzie... 14:59, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dokładnie, mam podobne obserwacje. Wczoraj pomiędzy deszczami obsypywałam wrażliwsze rośliny mączką bazaltową, może troszkę to zatrzyma inwazję.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 18:06, 19 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ach, więc jeśli ostatecznie udadzą mi się te szachownice, będę bardzo dumna; jeśli nie, mogę to zrzucić na karb ich charakterku

Nie uznałabym zimy u nas za słabą. Była wyjątkowo długa i męcząca, dodatkowo mokra - głównie śnieżna na szczęście. Poprzedni rok był dość ubogi w ślimaki, tak, że prawie o nich zapomniałam. Rekordowo dużo ślimaków było chyba trzy lata temu? Z mojego trawniczka o pow. niecałe 20 metrów, zbieraliśmy przy rannym obchodzie 90-100 sztuk. Wtedy żarły wszystko, na koniec chyba już siebie nawzajem, bo w następnym roku było ich znacznie mniej. Ale zawsze się trzeba liczyć, że będą jakieś straty.

Co do wysiewów - z zimowych, w paletkach, w tym roku udały się te późniejsze - muszę sprawdzić - luty/marzec? Wcześniejsze, grudniowe nie. W zeszłym roku - wyszargane przez wichury, zalane przez ulewy - w końcu coś powschodziło, a w tym roku grzecznie trzymane w szklarni - nic

Cynie posieję dopiero, jak groszki pójdą do gruntu i zwolnią pojemniki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 19:06, 19 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Mgduska napisał(a)


Miska jest odwrócona

Głowaczka też bym kupiła, ale jeszcze nie trafiłam. Nie rozgryzłam jego fenomenu, więc to jedyne wyjście. Podobno jest dość ekspansywny, tzn sieje się sam nachalnie. Jakoś wątpię

U siebie też widziałam lnicę zeszłoroczną, ona strasznie niziutka urosła, liczyłam na wyraźny, pionowy pokrój, a urosło takie niewydarzone, prawie płożące - dać do lepszej czy gorszej ziemi?


Lnica z siewu kwitnie w drugim sezonie. W pierwszym jest niska i niewydarzona, a w drugim jest wysoka, mocna, u mnie dość szeroka nawet i kwitnie do mrozów gdy ją od czasu do czasu sie przytnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies