Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 14:28, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 14:32, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370




Nie mogłam sobie odmówić przyjemności zwodowania ciemierników, to najlepszy sposób na ich podziwianie





____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 14:37, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






biała cebulica, śliczności




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 14:46, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak wygląda dach chałupki - pokryty kwitnącą rzeżuchą włochatą - Martka, specjalnie dla Ciebie - potwór, którego można polubić (jeśli nie ma innego wyjścia)






Bardzo jestem ciekawa, jak to miejsce będzie wyglądało latem i czy będę je obsadzać od nowa. Większość biedaków porzuconych w doniczkach, na które się natknęłam tej wiosny, wylądowała w lasku. A mnóstwa jeszcze nie widać, zaczynają dopiero wychodzić.



____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 19:14, 17 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ha, dzięki, Mgdusko Rzeżucha cudna, bez dwóch zdań. Na zachwytach niestety u mnie się nie kończy gdybym miała taki daszek, to co innego
Tuje… mam identyczną sytuację z sąsiadami od północy i w tym miejscu dlatego sadzę tuje. Niech sobie radzą w tym sąsiedztwie. Gdyby chodziło o warzywnik lub miejsce na kwiaty, byłabym niepocieszona mocno. Tuje sąsiadki od góry nie są przycinane i zabierają opady moim. Myśl o murku wydaje mi się świetna.
sylwia_slomc... 20:23, 17 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Mgduska napisał(a)
Sylwia, ja raczej nie planuję opiekowania się tymi tujami Gdybym chciała żywopłot w tym miejscu, sama bym go sobie posadziła. To jest północna strona działki i tuje pchają się do słońca, czyli na moją stronę. A ponieważ w ogrodzeniu brak jednego słupka, prawie leżą na siatce. Nie mam narzędzi do cięcia żywopłotu, pożyczam jakieś elektryczne nożyce, a i tak jest to bardzo ciężka robota, bo żywopłot urósł już mocno, albo sekatorem pracowicie wycinam gałązki, które przedostają się przez słomiankę - tak jest w części słonecznej, w okolicach mojej szklarni. I mam inne plany wobec tego miejsca - gdybym chciała mieć zieloną ścianę, musiałabym zostawić dojście w celu strzyżenia. A ja tam uprawiam swoje kwiatki i każde 10 cm jest mi potrzebne.
Sąsiedzi sadząc tuje osłonili je słomianką od południa, nie martwiąc się o zacienienie, najwyraźniej tujom to nie przeszkadzało, skoro urosły takie dorodne. Tak naprawdę marzy mi się w tym miejscu ceglana ściana, na której rozpięłabym sobie jakieś drzewko owocowe I wreszcie te tuje zostałyby u siebie. Wg mnie ludzie sadzą je za blisko ogrodzeń, a to bardzo ekspansywne rośliny.
Miejsce jest bardzo zaciszne, nie ma obaw, że wiatr uszkodzi ogrodzenie - już parę razy wiatry zdmuchnęły nam panele, ale od strony zachodniej.

Śniła mi się ostatnio taka ceglana ściana, a w zasadzie ogrodzenie To zmienia postać rzeczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:29, 17 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Te poziome tulipany sprawdź czy nie podkopane, albo nie podgryzione, u mnie wtedy tak się zachowują.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 20:53, 17 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11742
Mgduska napisał(a)
Tak wygląda dach chałupki - pokryty kwitnącą rzeżuchą włochatą - Martka, specjalnie dla Ciebie - potwór, którego można polubić (jeśli nie ma innego wyjścia)





Podoba mi się ta dzikość
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:11, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Ha, dzięki, Mgdusko Rzeżucha cudna, bez dwóch zdań. Na zachwytach niestety u mnie się nie kończy gdybym miała taki daszek, to co innego
Tuje… mam identyczną sytuację z sąsiadami od północy i w tym miejscu dlatego sadzę tuje. Niech sobie radzą w tym sąsiedztwie. Gdyby chodziło o warzywnik lub miejsce na kwiaty, byłabym niepocieszona mocno. Tuje sąsiadki od góry nie są przycinane i zabierają opady moim. Myśl o murku wydaje mi się świetna.


sylwia_slomczewska napisał(a)

Śniła mi się ostatnio taka ceglana ściana, a w zasadzie ogrodzenie To zmienia postać rzeczy


Prawda, że wspaniała wizja Dlatego pracuję nad M., żeby choć fundament machnął, na razie postawimy panele, a z czasem, kto wie. Z naszym tempem pewnie pomarzę sobie do emerytury, ale dobrze uleżane pomysły lepiej się sprawdzają w realu Tak przy okazji - zostało nam troszkę cegieł z ogrodzenia frontowego, są piękne ale wystarczyłyby zaledwie na wąską ściankę, taką w sam raz jako tło dla ławki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 21:13, 17 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Takie tło dla ławki nie jest złe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies