Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:13, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Podoba mi się ta dzikość


No właśnie ciężko się na nią gniewać, że tak sobie obrasta. Ale faktem jest, że troszkę jej wypieliłam z rabaty poniżej.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:17, 17 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Te poziome tulipany sprawdź czy nie podkopane, albo nie podgryzione, u mnie wtedy tak się zachowują.


Sprawdzę, tylko jak to sprawdzić bez wyjmowania?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:23, 17 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Nie jest możliwe, że z działki choróbsko przywlokłaś, ergo - musisz na niej więcej przebywać a nie zadawać się z jakimś podejrzanym towarzystwem np. w pracy
Niezależnie od wszystkiego - zdrowiej
Rzeżucha na chałupce wygląda zjawiskowo Cała reszta podobnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 11:58, 18 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak, zgadzam się w całej rozciągłości Powiem więcej - w domu słaniałam się ledwo, w ogródku odzyskiwałam siły, jakbym słabość zostawiała za drzwiami
Niestety w rezultacie łażenia po ogrodzie, w poniedziałek okazałam się niezdatna do pracy.

Zapomniałam wrzucić zdjęcie mojej skalnicy - udało mi się ją jesienią rozmnożyć. Parę kępek posadziłam na takim wąskim, gorącym pasku przy ścieżce wejściowej, gdzie różne różności już ćwiczyłam. Tam jest pod spodem dość ciężka ziemia, na wierzchu kupny kompost. Miejsce trudne, patelni mimo podlewania, ale widzę, że skalnica się przyjęła i nawet zaczęła się rozrastać. Zdaje się, że ten kompościk, który jest z natury suchy, dobrze jej służy.



A tu moje wysiewy, może się komuś przydadzą zdjęcia poglądowe:
lwia paszcza


Żeleźniak bulwiasty (nie spodziewałam się, że wzejdzie, nasionka własne)


lnica


lawenda


Wzeszły mi też szpinak malabarski i fasolnik chiński, te pójdą do szklarni, mam nadzieję, że będzie z tego jedzonko.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 12:24, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Droga Sałatko, czy posiadasz w swym ogrodzie ślimaki? Jeśli tak, to wiedz, że przysmakiem tych miłych stworzonek są te malutkie szachownice. Może one wzeszły i od razu poszły na obiad? U mnie tak niestety było w tym roku. Walczę o resztki, bo bardzo je lubię. Na szczęście cebulki mocno się mnożą i jest ich z roku na rok więcej.
Zdrówka!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 13:21, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)


Nie mogłam sobie odmówić przyjemności zwodowania ciemierników, to najlepszy sposób na ich podziwianie





Fajny pomysł Piękne są.

Zdjęcia poglądowe siewek mi się przydadzą Muszę pilnować żeleźniaka, chciałabym żeby się wysiał na rabacie, bo nie zdążyłam zebrać nasion
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 21:29, 18 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Droga Sałatko, czy posiadasz w swym ogrodzie ślimaki? Jeśli tak, to wiedz, że przysmakiem tych miłych stworzonek są te malutkie szachownice. Może one wzeszły i od razu poszły na obiad? U mnie tak niestety było w tym roku. Walczę o resztki, bo bardzo je lubię. Na szczęście cebulki mocno się mnożą i jest ich z roku na rok więcej.
Zdrówka!


O tak, ślimaków mam mnóstwo, we wszystkich gatunkach, kolorach i rozmiarach, ale do tej pory spotykam pojedyncze, jakby dopiero się budziły. Myślisz, że już mogły mi coś wszamać?
Te szachownice ogólnie dziwnie wyglądają, szachownica kostkowata powinna być znacznie większa. Wiem, bo kiedyś je miałam, ale posadzone w całkiem niedobrym miejscu, i tak dziwne, że wracały kilka sezonów.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:35, 18 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Fajny pomysł Piękne są.

Zdjęcia poglądowe siewek mi się przydadzą Muszę pilnować żeleźniaka, chciałabym żeby się wysiał na rabacie, bo nie zdążyłam zebrać nasion


Pomysł fajny, bardzo popularny w internetach. Ja już w łikend źle się czułam i widzę, że nieostre te moje ostatnie zdjęcia. Tu mam chyba trochę lepsze ujęcie



Z żeleźniakiem to u mnie fajna historia - ktoś tu na forum mnie zapytał, czy się sieją. Nie zauważyłam siewek, ale sprawdziłam, że produkują nasiona, więc je zebrałam. Przemroziłam trochę na balkonie - i teraz wzeszły
Tak samo były potraktowane lnica i werbena. Głowaczek to niestety niewypał, trzeci raz z nim próbuję i nic.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 22:51, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Obejrzałam wysiewy i przypomniało mi się, że zapomniałam napisać, że Mgduskowe maczki na rabacie u mnie wychodzą Te śliwkowe Tylko nie wiem czy to te, które same się wysiały, czy te, które z zapasów sypnęłam Dobrze, że w zeszłym roku miałam zaznaczone miejsce gdzie siałam i dobrze się przyjrzałam, bo teraz bym się zastanawiała "co to" i pewnie wyciepała
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 09:05, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)


Pomysł fajny, bardzo popularny w internetach. Ja już w łikend źle się czułam i widzę, że nieostre te moje ostatnie zdjęcia. Tu mam chyba trochę lepsze ujęcie



Z żeleźniakiem to u mnie fajna historia - ktoś tu na forum mnie zapytał, czy się sieją. Nie zauważyłam siewek, ale sprawdziłam, że produkują nasiona, więc je zebrałam. Przemroziłam trochę na balkonie - i teraz wzeszły
Tak samo były potraktowane lnica i werbena. Głowaczek to niestety niewypał, trzeci raz z nim próbuję i nic.


Ja ślepa, różnicy w zdjęciach nie zauważyłam
Może w tym roku będę pamiętać o żeleźniaku to spróbuję.
Lnicę dostałam sieweczki w zeszłym roku od Lucy, widziałam że przezimowały, zobaczymy czy im nie będzie za ciemno
A głowaczka kupiłam jedną sadzonkę, ja się jednak nie nadaję do siewów, więc robię eksperyment ale na leniucha
Lubimy podobne rośliny
Trzymam kciuki za twoje siewy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies