Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 11:39, 23 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewa melduję, że dzisiejszy spacer z psem zakończył się nieoczekiwanym wypatrzeniem żywokostu na polu przynajmniej tak mi się wydaje, że to żywokost
nastawiłam gnojówkę


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 15:44, 23 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Wygląda jak żywokost Super, gratuluję udanych łowów Uważaj na zapaszek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 15:49, 23 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ponoć nie śmierdzi tak mocno jak pokrzywa, ale pewnie i tak czuć na wszelki wypadek dałam za garaż
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:09, 23 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kilka migawek z dzisiaj

Ogarnęłam tulipany, bo po dwóch dniach ulewy i wiatrów zakończyły spektakl, ale uważam, że liście jeszcze są ozdobą samą w sobie i narazie zostawiłam, dopóki nie wymyślę, na co wymienić


na tej samej rabatce wysiał mi się w wielu miejscach chyba wrzosiec? zeszłej jesieni był wkopany na miejscu tulipanów


w gruncie ładnie przezimowały drobne gozdziki (?) z LM, które w zeszłym roku miałam w doniczkowych kompozycjach - kępy podwoiły swoją objętość

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:16, 23 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i parę zbliżeń

na kocimiętce słychać jedno wielkie bzyczenie. A tu pszczółka + mrówka na kwiatkach obok siebie mrówki są u mnie wszędobylskie jak widać


liczę na spektakl ogników, mają bardzo dużo pąków


rodzinka czosnkowa na rabacie ogniskowej, bambus robi im dobre tło


cienista też powoli mężnieje
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:31, 23 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
bratki od dwóch miesięcy w niesłabnącej formie
doniczki stoją u nas przy wejściu, a córa za każdym razem jak wracamy do domu mówi, że te kwiatki mają takie grozne miny

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:37, 23 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mam do Was jeszcze prośbę o poradę. Na rabacie przechowalni mam 5 azalii, kupiłam je jako pierwsze rośliny, ale nie przepadam za to moja Mama bardzo je lubi, dlatego szkoda mi się ich pozbywać. Chciałabym zrobić z nich kompozycję na taras do dwóch donic, taras strona wschodnia przy pokoju gościnnym - jest to najczęściej miejsce, gdzie odpoczywają właśnie moi rodzice. Pytanie - jak i z czym komponować azalie? czy może posadzić same?

Mam dwie takie - różowe kwiaty,pokrój raczej wzniesiony, wysokie ok. 0,5m



i trzy takie chyba marushki? różowo/czerwone, niziutkie, takie trochę płożące



i pewnie teraz jak kwitną to nie ruszać z ziemi? tylko jak przekwitną?
Pomożecie mi coś wymyślić?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Nowa12 18:39, 23 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jola_M napisał(a)
bratki od dwóch miesięcy w niesłabnącej formie
doniczki stoją u nas przy wejściu, a córa za każdym razem jak wracamy do domu mówi, że te kwiatki mają takie grozne miny



No bo mają .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 19:20, 23 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Maruschek raczej bym niczym nie podsadzała. Do tych wyższych pasowałyby niskie pierisy, takie malutkie, ale donica musiałaby być duża. Azalie lubią kwaśno, więc jakieś byliny również lubiące kwaśno mogłyby się nadać.

A bratki rzeczywiście wyglądają trochę jak brodaci, groźni piraci

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 22:00, 27 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Maruschek raczej bym niczym nie podsadzała. Do tych wyższych pasowałyby niskie pierisy, takie malutkie, ale donica musiałaby być duża. Azalie lubią kwaśno, więc jakieś byliny również lubiące kwaśno mogłyby się nadać.

A bratki rzeczywiście wyglądają trochę jak brodaci, groźni piraci



no muszę pomyśleć z czym je zestawić, chociaż mega duże ciężkie donice raczej mi się nie widzą jak mam przestawić moją największą donicę z hostami to aż zaciskam zęby - taka ciężka jest
Pieriski miałam i przełożyłam za płot do sąsiadki jak sadziłam buki.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies