Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 18:43, 09 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jola dziękuję! Szkoła pięć minut autem. Mocno z górki do szkoły, pod górkę z powrotem 2.5 roku, nie tak mało. Wożenie będzie upierdliwe, no ale... Nie zostanę tutaj tylko dlatego że szkoła za płotem. I tak liceum już w mieście. Da radę myślę, niegłupia jest

Wylewki we środę, wygrzewać podłogę można zacząć po trzech tygodniach. W międzyczasie hydraulik skończy mi instalację. Bojler 120 czy 160 litrów? Jest sens grzać wodę na zapas?

Póki co wszystko musi schnąć. Ściana bez tynków może być ogarniana, w sensie może tam umówiony gość kłaść płytki. Reszta musi czekać niestety. Zastanawiam się nad dmuchawami. Tylko kto mi je będzie włączać i wyłączać... Hmm

Pozdrawiam Jola buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
renatamama3 20:52, 09 gru 2019


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Karola ,nie boisz się ,że od tynków z krótki okres do przeprowadzki ? mój sąsiad tynkował w listopadzie wprowadził się w lipcu i mu się lało po ścianach i oknach ,chodź wietrzenie codzienne było od kwietnia a zimą palił w kominku ,w pierwszą zimę już grzyb mu wyszedł ,a tynki gipsowe ,więc szybciej schną ,masz tam autobus miejski ? pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
popcorn 21:57, 09 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rekuperacja będzie. I dmuchawy. Zobaczymy. Za trzy tygodnie odpalamy ogrzewanie. Deski na podłodze i meble jak już będzie sucho. Plan planem. Jak wyjdzie zobaczymy. Tynki mam silikonowe wewnątrz i na zewnątrz. Cholera wie.
Rozmawiałam dziś z koleżanką właśnie na ten temat, pani inżynier robiła mi projekt wodkan. Robiła bardzo podobnie. Się okaże.
Tak autobus jedzie na Salwator ten od nas ze wsi. Do głównej drogi jest 2.5 km a tam kilka kolejnych linii i busy do Krakowa. Jak młoda będzie w liceum będzie sobie radzić. Myślę.

Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 22:23, 09 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Da sobie dziewczę radę Nie martw się od nas też dzieciaki do Krakowa dojeżdżają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margarete 22:34, 09 gru 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale tempo - Karolcia - podziw i gratulacje
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
waldek727 23:40, 09 gru 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
popcorn napisał(a)

Póki co wszystko musi schnąć. Ściana bez tynków może być ogarniana, w sensie może tam umówiony gość kłaść płytki. Reszta musi czekać niestety. Zastanawiam się nad dmuchawami. Tylko kto mi je będzie włączać i wyłączać... Hmm


Programator czasowy.
Tylko zwróć uwagę na napięcie bo są 12 V i 220 V.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
popcorn 07:54, 10 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki kochani

Jutro wylewki. W sobotę wracam zobaczyć ile wody na oknach hmmm...
Mam nadzieję będzie to jakoś szło z wysychaniem i to sprawnie...

miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 09:56, 10 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Daj wszystkiemu dobrze wyschnąć i wietrz porządnie( tak mój Em mówi)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 10:01, 10 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Taki jest plan Dzięki Sylwia!
____________________
Mój nowy ogródek
renatamama3 10:16, 10 gru 2019


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
popcorn napisał(a)
Jola dziękuję! Szkoła pięć minut autem. Mocno z górki do szkoły, pod górkę z powrotem 2.5 roku, nie tak mało. Wożenie będzie upierdliwe, no ale... Nie zostanę tutaj tylko dlatego że szkoła za płotem. I tak liceum już w mieście. Da radę myślę, niegłupia jest

Wylewki we środę, wygrzewać podłogę można zacząć po trzech tygodniach. W międzyczasie hydraulik skończy mi instalację. Bojler 120 czy 160 litrów? Jest sens grzać wodę na zapas?

Póki co wszystko musi schnąć. Ściana bez tynków może być ogarniana, w sensie może tam umówiony gość kłaść płytki. Reszta musi czekać niestety. Zastanawiam się nad dmuchawami. Tylko kto mi je będzie włączać i wyłączać... Hmm

Pozdrawiam Jola buziaki!!!



Też mam wentylację mechaniczną ,tynki tradycjne ,robione w grudniu ,palone kozą ,po kilka godzin dziennie ,wprowadziłam się w grudniu kolejnego roku ,i jeszcze okna oddawały ,rano się z nich lało ,ale trzymam kciuki .
Podejrzewam ,że autobus 269 ? budowa gdzieś okolica Rybnej ,Czułówka ? no to busem szybciej z tym ,że ciężko rano wsiąść do niego ,kolega syna z tych okolic jeździ ,czasem bus się ogólnie na przestanku nie zatrzymał ,bo brak miejsc 35 minut busem na Salwator ,w końcu kupili kartę na MPK no i do Salwatora ok godziny niestety ,miedzy 7 a 8 korki od robotnika czyli tuż za schroniskiem dla zwierząt .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies