Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Gosiek33 08:02, 20 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mocn wkurzające

Współczuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Katte 22:01, 20 cze 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Cześć , trafiłam tu całkiem przypadkiem , i przewertowałam całą twoją historię , serdecznie współczuję.
Jeżeli mogę Ci coś podpowiedzieć , bo rozumiem że to ma być kanadyjka ?
Moja kanadyjka przyjechała w częściach z Białej Podlaski , ekipa mega ! Mieszkam pod Lublinem, więc ekipa czasami nocowała nieopodal a czasami codziennie dojezadzali na 7 rano ! 120 km szok
Ale ... jezeli mogę pomóc to firma Mark Bud Biała Podlaska zobacz profil na FB i zdjęcia moze coś poradzą, jak ta ekipa nawala , robią Top Top jak chcesz wszystkich fachowców i dom jedzie w częściach a nie składają na deszczu deska po desce
Mieszkam od 1,5 roku ale dopiero teraz latam z doniczkami i sama wszytsko ogarniam z rabatami , rok temu w czerwcu chłopaki przyszli zrobić tylko tynki , resztę robimy sami własnymi rękami.
Wkrótce ogarnę się to założę swój kącik, pisz śmiało pozdrawiam K.

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 08:07, 21 cze 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Dziewczyny
nie, to nie ma być kanadyjka.
Domek z Ytonga, a że mały i prosty to powinni go postawić w 2 tygodnie, fundament 4 dni, reszta czasu na resztę prac. Tyle że trzeba zacząć?

Nie mam siły, serio. Nawet nie mam sił się martwić. Mieszkać gdzie mam, szóstą klasę młoda zacznie tutaj, jak dobrze pójdzie na drugie półrocze ją przeniosę dopiero. A miała pomysł wozić ją do szkoły we wrześniu gdyby prace się śliznęły. A teraz to nawet nie wiem czy zaczną do tego września. I tą umową sobie zrobiłam kuku, bo mam tam harmonogram płac i płatności, i zaczęli i nawet gdybym sobie znalazła ekipę nową to na tamte pewnie 10 tys może ciut więcej musiałabym machnąć ręką a nie mogę sobie na to pozwolić. No i nowa ekipa musiałabym umieć zrobić płytę fundamentową a połowa ludzi z którymi rozmawiałam pytała a co to takiego.
Wic hmmm w kropce jestem żeby nie powiedzieć że w du..ie. No cóż. Za chwilę urlop z dziewczynami, nie będę się martwić że coś idzie nie tak pod moją nieobecność bo nic nie idzie. Ech.

No cóż.
I w sumie nie mam pomysłu co prócz czekania moge robić, mogłabym sobie kupić mieszkanie tyle że po co? Do szkoły musiałabym młodą przenosić kolejny raz a tego chcę uniknąć... albo wozić ją jakieś chore odległości... no cóż.

Miłego dnia! Do pracy rodacy.
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 09:40, 21 cze 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Szkoda mi Ciebie bo tak bardzo pragniesz tego własnego miejsca ... i wszystko jakby na złość, Tyle roślin i wszystkiego .
Mój domek stoi właśnie na takiej płycie fundamentowej . Kanadyjka ale wyglada po wszystkim jak murowany , szybko stanął bo cała konstrukcja w 5 dni potem już tylko dachówka ocieplenie i wnętrze .Wszystko jest w niej zalane instalacja wod i ogrzewanie , kanalizacja w podsypce z rurami takimi ze kupa słonia może płynąć. Wiem że trudno nie myśleć gdy sprawy nie idą w dobrym kierunku , trzeba dać na luz najważniejsze ze jest umowa i kary za niedotrzymanie. Wszytsko będzie dobrze , trzymam kciuki, będę zaglądać , pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Nikita 19:17, 21 cze 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, faktycznie nie wesoło. Trzymam kciuki, że za chwilkę wszystko ruszy "z kopyta" i Bartek okaże się się spoko fachowcem
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 08:45, 24 cze 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No dobra. Mam ciepło w gaciach. Bartek mnie olewa drugi tydzień, zero informacji, telefon ma wyłączony, mail - cisza, FB - cisza. Naślę na niego prawnika czy jeszcze chwilę poczekać? I czy to znaczy że mam sezon w plecy?

muszę mieć jakiegoś pecha do ludzi, serio...
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 11:27, 24 cze 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
czyli kicha nadal.. jest tak jak u mnie było.. tylko ja prace miałam podzielone na etapy i płatności szły z banku- gdy nie zrealizował w końcu jednego z nich i nie miałam z nim kontaktu od razu poszło pismo z wypowiedzeniem umowy, sprawa do adwokata no i płatności zablokowałam w banku. Potem szukałam sobie sama ekip. Też było trudno - koniec października, a ja nie miałam okien, deszcz lał do środka.
W 10 dni załatwiłam okna na wymiar z montażem i resztę ludzi do obrzucenia ocieplenia... było trudno... trzymaj się Karola
____________________
Z Pszenicznej...
sylwia_slomc... 12:22, 24 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Oj
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 13:52, 24 cze 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziś ma obejrzeć miejsce ekipa lokalna tam ze wsi. Robią wszystko od A do Z. Jak się z nimi dogadam to do końca roku może etapami zrobią. Pytanie po ile bo pod Krakowem drożej niż w moich okolicach a Bartek był tutejszy. I co? I psinco. Zabiłabym. Gołymi rękami. To jest normalne?

I skoro zamierzał zniknąć to po cholerę 3 tygodnie temu zwiózł styrodur na wyłożenie płyty fundamentowej? Po co? Napisałam mu dziś ostrego maila, czekam... bu

Wykończę się kiedyś. Zastanawiam się po co mi to. Strzępek nerwów. Urlop za chwilę a ja jestem w czarnej d i powinnam nigdzie nie jechać tak naprawdę...

Do tego ex mi ukradł kosiarkę, poprosiłam teściów żeby mi ją odwieźli, kosiarki nie ma. 1500 zł w plecy, ex niewinny. Serio? Serio?

Liczę do 10ciu. Kolejny raz. Ktoś zna jakiś lepszy sposób na ogarnięcie rzeczywistości?
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 14:21, 24 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Wszystkie plagi, ale choć wygadaj się jeśli to ulży choć trochę

Może spróbuj jak Agata radzi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies