Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Magda70 13:36, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jeny...Karola. Masakra jakaś.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
sylwia_slomc... 20:07, 16 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 14:10, 17 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Podsumowując:



W pierwszym kroku proszę spróbować się z nimi dogadać tak, żeby zrobili to, co Pani chce, żeby skończyli i ustalić rozliczenie – jeżeli się dogadacie, to można podpisać porozumienie, że rozwiązujecie umowę, Pani płaci im kwotę X, co wyczerpuje ich roszczenia do Pani, natomiast porozumienie nie zwalniak ich z odpowiedzialności za to, co zrobili (wydaje się to oczywiste, więc nie powinni oponować); jakiekolwiek kwoty płatne po zrobieniu, ale muszą to zrobić w terminie X nieprzekraczalnym (można to karą zabezpieczyć i ewentualnie odstąpieniem)
Jeżeli nie będą chcieli się dogadać w sposób ww wymieniony wówczas niech przynajmniej skończą to, co wg Pani mają skończyć i wtedy Pani odstąpi
Jeżeli nie będzie żadnej opcji na dogadanie się/zrobienie części prac – wówczas odstąpienie


Ponieważ najprawdopodobniej dojdzie do zmiany wykonawcy, zwracam uwagę, że za część prac będzie odpowiadał dotychczasowy, a za część nowy. Praktyka potwierdza, że w takich sytuacjach w razie wystąpienia wady zwykle jeden podwykonawca obarcza drugiego za wystąpienie wady (np. przy pęknięciu ściany wykonawca budynku może „zwalać” na kładącego fundamenty), ale tego nie unikniemy. Chciałem tylko zwrócić Pani uwagę na ten aspekt.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:32, 18 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Napisałam pismo wypowiadające umowę Bartkowi, prawnik mi je wygładzi i jutro je wysyłamy. Jest mi winien 6,5 tys zł pewnie nie odda.

Widzę się jutro z nową ekipą w sobotę zaczynają hmmm od równania działki z tyłu przygotowania pod ogrodzenie. Jutro zerkną na te fundamenty. Rozmawiałam z kierbudem dodaje mi otuchy i zagląda tam co dwa dni, w sumie chociaż tutaj dobrze trafiłam.

weekend za pasem jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 16:36, 18 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
popcorn napisał(a)
Napisałam pismo wypowiadające umowę Bartkowi, prawnik mi je wygładzi i jutro je wysyłamy. Jest mi winien 6,5 tys zł pewnie nie odda.

Widzę się jutro z nową ekipą w sobotę zaczynają hmmm od równania działki z tyłu przygotowania pod ogrodzenie. Jutro zerkną na te fundamenty. Rozmawiałam z kierbudem dodaje mi otuchy i zagląda tam co dwa dni, w sumie chociaż tutaj dobrze trafiłam.

weekend za pasem jupi!

Karola, no muszę to w końcu napisać: nie płac nigdy z góry
Juz raz przez to przechodziłas z architektem i znowu...
Trzeba w tej branży zakładać ze wszyscy to oszuści żeby się potem czasami milo rozczarować
Szkoda ze jestem tak daleko bo bym cię pilnowała
Trzymam mocno kciuki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 16:38, 18 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Żebyś wiedziała Kasiu, to jest tak że widzisz że weszli nawet bez umowy zasuwają trzy dni dostają kasę zaliczkę i znikają. I od tamtej pory się kopsam. Od kwietnia! MASAKRA
____________________
Mój nowy ogródek
AnnaMS 19:03, 18 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Mam nadzieję że w końcu wszystko ułoży się po Twojej myśli Trzymam kciuki Przesyłam pozytywną energię
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Margarete 22:27, 18 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O rany !jeszcze i to!
Współczuję. Podobno co nas nie zabije to nas wzmocni.
Nie mam cię jak pocieszać bo żadne pocieszające słowa nie cofną czasu i nie naprawią żle wykonanych prac.
Siły i determinacji ci życzę Karolcia i twardej skóry bo takie sytuacje bolesne są i niemiłe ale Wałcz o swoje racje. Wałcz i wygrywaj !!!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Basilikum 07:09, 19 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Dobrze, ze nowa ekipa juz za plotem i teraz niech sie juz dzieje.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 11:15, 19 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rozwiązałam umowę z Bartkiem wzywając go do inwentaryzacji prac w terminie 3 dni i powstrzymania się od kontynuowania prac. Jak nie zareaguje wyślę mu własne kalkulacje.

Po pracy spotykam się z nową ekipą jutro mogą zacząć od rozplantowania ziemi.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies