Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 15:51, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam nadzieję że nie zrobią czegoś za co Unia nas bedzie chciała wykluczyć... Kraść już nie bardzo jest co, przewałki jak były tak będą. Zobaczymy jak wielkie...

Generalnie słabo to widzę. A staruszków nam przybywa, siła robocza zasuwa w Anglii (milion ludzi), drugi milion w przeróżnych innych krajach... wykształcili się tutaj, rodziców i dziadków zostawili tutaj. Ciekawe kto bedzie zarabiał na naszą emeryturę. Powinnam mieć 2,5 dziecka a mam jedno. A dzieciaki z 500+ nauczone "zaradnością" rodziców będą wyciągać rączki po zapomogi zamiast zasuwać. Albo znowu wyjadą, ale do tego trzeba się wykazać jakąś odwagą jednak...

nie wiem. Nie chce mi się snuć czarnych wizji, ale... heh
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 16:08, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Bieda rodzi biedę, kryzys w rządzie, jest kryzysem dla narodu, Choćbyśmy udawali, że tego nie ma. Pożyczki pobrane na wysokie procenty trzeba spłacać, przeciętny Kowalski do tego będzie zmuszony komornikiem. A Pożyczki państwowe, obrócą się przeciw nam wszystkim. Kapitał zagraniczny tylko na to czyha. Nie ważne z której strony, z prawa czy z lewa. Dla nas zawsze wiatr w oczy.

Dlatego jestem zdumiona tym hurra optymizmem rządu. Nikt nam nie da , musimy sami o to zawalczyć. Ameryka? Sami potrzebują dla swego narodu, a tu tylko zamieszanie i kiwanie palcem pod nosem rosyjskim. Nie ma czym się podniecać.

Liczmy na siebie. Ciułajmy grosz do grosza. Jeszcze stan wyjątkowy trwa.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
beta 16:21, 14 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Hej
Znów kurnik dla Ciebie mam



Pozdrawiam z CR
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 16:24, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haniu, pozdrawiam! Ściskam!

Beta, dzięki! A jaki mają fajny wybieg! I ciepło w zimie na pewno! Heh

pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 16:51, 14 lip 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982

Worki po pellecie mam przezroczyste i mają dużo dziurek takie żeby pellet nie zawilgotniał, ale dla pomidora będzie w sam raz jak wywietrznik żeby nie zaparzył sie .


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Juzia 17:18, 14 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726

Mi osobiście unia nic nie daje. No może oprócz tego, że po górach mogę łazić bez paszportu
A co Tobie daje unia?

Kraść nie ma co??? No co Ty! Zawsze mogą dowalić jakiś nowy podatek od puszczania bąków


Tylko się cieszyć, że staruszków przybywa. Znaczy, że nie wykańczamy się tak szybko. Hahahaha

I piszesz, że młodzi wyciągają ręce po 500+... ale Ty też chciałabyś żeby 'siła robocza' zapracowała na Twoją emeryturę. To nie jest też wyciąganie łapek w pewnym sensie?
To twoje życie i twoja przyszłość. Chcesz żyć godnie, to zadbaj o nią sama. Wtedy nie będziesz się o nic martwić!

Ja na emeryturę wcale nie liczę. Może nawet do niej nie dożyję





____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
BKosimkArt 17:49, 14 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Szalona Ty z tymi zakupami... imponująca lista
Ach ta polityka, chyba faktycznie lepiej przemilczeć, miałam nadzieję ale prysło, nic się nie da zrobić.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
yolka 17:57, 14 lip 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
No musiałam się zalogować......

Na emeryturę to ja dawno sobie zarobiłam, tylko regularnie mi te pieniążki ktoś po prostu kradnie, żeby komuś innemu dać i nie jest to 500+ dla moich wnuków tylko prawdopodobnie na emerytury dla rodziców i dziadków zostawiających tutaj swoje wpisy i w większości pobierających 500+... sorki Karola, że na Twoim wątku dałam upust zamiast podziwiać jajka

Gdyby tylko niektórym udało się wziąć przykład z Ciebie, nie byłoby potrzeby fundowania czegokolwiek - komukolwiek :::////

Plus jest jednak - prawdopodobnie dożyję "wypasionej" emerytury, składajcie więc grosz do grosza coby yolkę wyposażyć na stare lata bu ha ha ha (do ciepłych krajów pojadę jeszcze ) ponownie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 17:59, 14 lip 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Katte przypomniała mi że trzynastkę jeszcze dostanę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Katte 18:47, 14 lip 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
yolka napisał(a)
Katte przypomniała mi że trzynastkę jeszcze dostanę


Spoko , ja dostaję 500+ ale jak narazie pcham w czesne w przedszkolu.
3 dzieci i praca na etacie do popołudnia .

Niewiem czy czytałyście śmiesznego mema apropo żeby najbogatsi jesli nie muszą nie pobierali 500 - .? Mówił Duda .
To internauci napisali ze TVP jesli nie musicie brało tych 2mld które im przyznali .

Ogólnie program nie sprawił ze rodzi się więcej dzieci , spora rzesza ludzi przestała za to poszukiwać pracy .



____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies