Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

antracyt 18:16, 29 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Kasztana jadalnego poznałam po liściach Jeżeli chcesz mieć z niego orzechy(czy nasiona?) to powinnaś dwa posadzić, chyba, że samopylną odmianę udało Ci się nabyć. Ma piękne kwiaty, chociaż jak dla mnie nie pachną najpiękniej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
popcorn 18:19, 29 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sąsiedzi mają. Więc zapylenie z głowy, chyba. No i oni mają kasztany

Gdyby były tańsze to kupiłabym dwa kolejne, no ale

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
antracyt 18:30, 29 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
To super Nie wiem, jakie duże drzewko kupiłaś, ale u nas widziałam pojedyńcze "patyki" wysokie na 1,5m w cenie 10pln. Mój w tym roku usechł w wakacje z niewiadomych przyczyn. Jak nie odbije na wiosnę to na pewno kupię nowego.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
popcorn 18:45, 29 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zuzia, priv
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 19:48, 29 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
popcorn napisał(a)


Dziwny urlop, załatwiamy z psem, z samochodem, z drzewami, leje co chwilę więc w ogrodzie cisza. Ale może za chwilę znajdę miejsce dla zakupów

A pamięta Pani o dereniach??? Już się przebarwiają, jak nie odbierzesz będę wiosną wywalać bo mi się buszowisko zrobi z tych ukorzenionych gałęzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BKosimkArt 20:09, 29 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
popcorn napisał(a)
Myślę że parę dni i będzie chodzić!

Powoli wstaje i się zatacza, zobaczyła kota i na dwóch nogach za nim pognała... Po żwirze... Masakra.

W międzyczasie kupiłam parę drzew





Kupiłam sobie judaszowca, grujecznika, kasztan jadalny, glediczję, dwie hortki i dwa rdesty

Same fajne drzewa kupiłaś zazdrość mnie zeżre
Super! niech rosną.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 20:24, 29 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, pamiętam, może bym kuriera do Ciebie wysłała?

Basia, wymyśliłam że drzewa potrzebują czasu, więc im szybciej posadzone tym lepiej.

Buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 20:49, 29 wrz 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ekstra zakupy!

popcorn napisał(a)
Sylwia, pamiętam, może bym kuriera do Ciebie wysłała?

Basia, wymyśliłam że drzewa potrzebują czasu, więc im szybciej posadzone tym lepiej.

Buziaki!!!


Poszlam tym samym tropem - dopiero dogadujemy ogrodzenie dzialki, projekt nie wybrany, a ja juz mam kilka doniczek z drzewami ☺️ Dzisiaj przyjechal pan grujecznik. I kolejne w koszyku Pewnie zadoluje przy domu i pojade sadzic juz wiosną Tyły dzialki na spokojnie beda mogly juz rosnąć. Poczulam dziką radosc z drugiej dzialki, bo tu juz wszystko na wcisk i w donice - to mnie chyba tlumaczy przynajmniej znajdę zrozumienie na O.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 21:33, 29 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula, buziaki!!! Rośliny szybko rosną, pół sezonu a niektóre już można dzielić. Choć sadząc dzieliłam większość jak się im przygotuje dobre stanowisko, to potem można docelowo sadzić jak już otoczenie na to pozwala

Trzymam kciuki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 21:49, 29 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
popcorn napisał(a)
Sylwia, pamiętam, może bym kuriera do Ciebie wysłała?

Basia, wymyśliłam że drzewa potrzebują czasu, więc im szybciej posadzone tym lepiej.

Buziaki!!!

A w co ja mu to zapakuję??? do tego nie ma mnie tam na stałe, a nie mam siły dźwigać ich półtora kilometra do domu. Musiałabym mocno ciachać gałęzie, a przecież szkoda...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies