Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Gosiek33 14:59, 05 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Myśmy wchodzili do wanny i leżeliśmy, każdy po kolei
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 18:09, 05 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Myśmy nie wchodzili, mamy 180cm. Ja leżę ok (mam 160). Też mamy obłożoną styropianem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Dorii 18:30, 05 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Moim zdaniem ważniejszy od wielkości wanny jest jej kształt. Koniecznie trzeba się przymierzyć.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Nikita 03:50, 06 paź 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
popcorn napisał(a)
Jutro muszę wymierzyć miejsce na wiatę, zobaczyć jak wyjdzie. Zachować odległości. Nie wiem jakie są/powinny być? Od domu, drogi, słupa z prądem? Hmmm
Carola, wiata o powierzchni do 50 m2, na działce z domem jednorodzinnym, nie jest budynkiem, czyli nie ma wymaganych odległości od granic. Na jej wybudowanie nie potrzebne jest nawet zgłoszenie z zastrzeżeniem, że nie narusza to ustaleń prawa miejscowego.
Ale, wiata pod którą parkowane są samochody, jest zadaszonym miejscem postojowym, a to powoduje, iż zachodzi konieczność zachowania odpowiedniej odległości (co najmniej 7 metrów) od okien domu jednorodzinnego (zarówno twojego, jak i sąsiada) i od granicy z działką sąsiada (minimum 3 metry). Pamiętaj, że chodzi o działkę budowlaną. Jeżeli więc na sąsiedniej parceli znajduje się droga, możemy bez problemu ustawić wiatę przy samej granicy działki (wyjątkiem jest droga służebności, która jest własnością sąsiada).
Jeśli chodzi o odległości wiaty od słupa z prądem to zależy chyba od napięcia jaki płynie w kablach…ale nie wiem dokładnie, musisz zapytać fachowca/budowlańca albo zadzwonić do elektrowni.

Co do wanny to najważniejsza jest wygoda, więc właź do każdej wanny, która ci się spodoba.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 10:37, 06 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia dzięki. Dotarłam do tego wszystkiego już. Wczoraj byłam na działce próbowałam to ogarnąć z miarką. Łazienka ok. Małe WC jest bardzo małe. Zastanawiam się czy zmieszczę tę umywalkę czy muszę kupić mniejszą.

Zobaczymy.



Podobają mi się wanny wolnostojące ale wydają się takie kruche... I niestabilne? Czy to tylko takie wrażenie?

Dom zaczyna przypominać dom




____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:40, 06 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dom jest zalany. Potrzebuję żeby przestało padać bo wygląda to jak basen... Rzeczywiście nie ma co się spieszyć z oknami, Musi całość wyschnąć, odparować, a nie zanosi się...
Zostawiłam Mateuszowi zgrzewkę piwa, chowam mu na budowie, on ma radochę jak znajdzie 6pak
Kolejne dwa tygodnie będą obfitowały w wydarzenia i wydatki. Nie mogę się doczekać
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 15:45, 06 paź 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dom już widać, jeszcze poszycie i deszcze nie straszne. Jestem na bieżąco. Pogody życzę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 17:48, 06 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Jola. Dziś lepsza pogoda, choć zimno bardzo.


____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 20:50, 06 paź 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Lubię tematy budowlane, fajnie widzieć jak chałupka rośnie. Czadowy kolor dachu

dobrze, że sąsiedzi mają porządek [bo przecież mogła być jakaś masakra] ale też bym robiła nasadzenia . 15m to naprawdę sporo, a pomylić się o 5m to kurna już sztuka. Chyba ze oni dom bliżej domu chcieli stawiać?!

Montaż okien po dachu to dobra opcja. a jaki będziesz mieć strop? przynajmniej w pokojach?! bo z kolorów mniemam że nie będziesz zostawiać odsłoniętych belek?!

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AniazUroczyska 22:01, 06 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Moje trzy grosze w sprawie wanny:
w domu mam taką 140, wydaje mi się mało komfortowa, ale taki układ, większa nie wejdzie. Ach, mieć taką z metr 70, móc się wyciągnąć..... A tu córka przychodzi do domu i mówi: wreszcie się mogę wykąpać w wygodnej wannie... Moje zdziwienie i niedowierzanie... No, cóż, będąc u niej wypróbowałam kąpieli w tej 170 metrowej. I zawód totalny, niewygodnie, nie ma się o co oprzeć, brak komfortu! Już rozumiem i zdecydowanie wolę swoje 140 Nie mówię ,że taka długość jest najlepsza, ale że : 1) to zależy od wysokości użytkownika 2) trzeba się przymierzyć, wypróbować.
Wniosek generalny: większa wanna wcale nie oznacza większego komfortu, a nieraz wręcz przeciwnie
Ps na działce mam tylko prysznic, a że ja jestem zdecydowanie wannowa, to chcę również dokupić wannę, myślę że 150- na mój wzrost 160, będzie taka w sam raz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies