Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Dorii 11:50, 09 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wystarczy że zamontuje do podłogi i ściany z jednej strony. Po drugiej stronie i tak musisz mieć choćby profil do którego przykręcą płyty. Za stelażem ściany być nie musi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 12:11, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chciałam po tej ściance poprowadzić wodę do prysznica i zamontować deszczownicę, od drugiej strony za plecami osoby siedzącej na WC
Bateria jest podtynkowa. Idea ścianki zła nie jest, ale zabiera miejsce. Może uda się dać WC ze stelażem pod oknem. Przegadam to z tym fachowcem.

pozdrówka
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 12:21, 09 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Tak mi sie coś zdawało, że podłoga i w bok wystarczy... no ale ja mam inaczej, wiec nie mam doświadczenia.
To jeszcze jedno pytanie - jak zrobisz tą ściankę od prysznica z bloczków i przy niej postawisz kibelek, to czy obok (bardziej z brzegu) nie zmieści Ci się i umywalka? byłoby wiecej miejsca w przejściu do tej częsci po prawej stronie.
Rozwazyłabym jeszcze od biedy zrobienie półscianki z bloczków zamiast pełnej ściany - tyle żeby zamocować stelaże, a powyżej zlicowaną z ta półścianką konstrukcję z płyty g-k, w której od strony prysznica mogłabyś np. zrobić wnękę na kosmetyki (tam gdzie z drugiej strony bedzie kibelek), a od strony kibelek+umywalka "wnękę szafkową" zamykaną lustrem nad umywalką. Do takiego rozwiazania trzebaby wydłuzyć nieco tą ściankę, wiec kabina wyjdzie nieco głebsza, ale po prawej od wejścia masz pusta ścianę. Mam zrobione takie 2 konstrukcje z gk z drzwiczkami lustrzanymi (bez ram) i jestem bardzo zadowolona - ściana jest płaska, nie ma półeczek do sprzatania.
Albo - skoro można - konstrukcję z suchego tylko i profili nad stelażem.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 12:55, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula super pomysł, dzięki! Masz zdjęcia??? Dłuższa ścianka prysznicowo/kibelkowa z miejscem pod umywalkę nie wyjdzie, bo łazienka ma tylko dwa metry. I umywalka musiałaby być maleńka.

A gdyby umywalkę dać obok toalety po prawej od okna wanna mogłaby być na ścianie po prawej od drzwi, wzdłuż. Nie wiem tylko co z odpływem. Zaczniemy to mierzyć dziś z tym gościem i rysować, zobaczymy co wyjdzie

Od jutra chłopaki kładą już dachówkę!!! Szybko! Mam nadzieję że jej nie zabraknie...
Narzekają że krucha i jak się na niej stanie to pęka... bosz już się boję. Betonowa Braas myślałam że będzie git? I podobno równiejsza niż ceramiczna? Heh...
taka była w projekcie i taką kładą ludzie na forum, myślałam że to nie jest zły produkt... no ale...

Mateusz stawia ogrodzenie po kolei, nie tak jak ja sobie wyobrażałam - najpierw słupki po całości, zabetonowane, a potem do nich panele.
On stawia słupki wiesza panele podpiera całość stemplami... trochę bez sensu ale nie wnikam jeśli będzie dobrze. Potem beton i czekamy aż zwiąże.

Za to sąsiedzi z obu stron się uaktywnili twierdząc że powinnam się odsunąć pół metra od granicy stawiając ogrodzenie. Serio? A z jakiej okazji? To po co jest granica? Poza tym zapłaciłam za wznowienie granic geodecie, wszyscy dookoła dostali wezwanie nikt się nie stawił nikt nie miał uwag więc niech spadają. Słupki graniczne są świeżo sprawdzone. Heh zastanawiam się jak mi się tam będzie mieszkać.

Jakby co sprzedam ten bałagan i kupię coś gotowego jak mnie będzie stać w normalniejszej okolicy???

____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 13:24, 09 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
popcorn napisał(a)
Ula super pomysł, dzięki! Masz zdjęcia???
Gdyby umywalkę dać obok toalety po prawej od okna wanna mogłaby być na ścianie po prawej od drzwi, wzdłuż. Nie wiem tylko co z odpływem. Zaczniemy to mierzyć dziś z tym gościem i rysować, zobaczymy co wyjdzie

Od jutra chłopaki kładą już dachówkę!!! Szybko! Mam nadzieję że jej nie zabraknie...
Mateusz stawia ogrodzenie po kolei, nie tak jak ja sobie wyobrażałam - najpierw słupki po całości, zabetonowane, a potem do nich panele.
On stawia słupki wiesza panele podpiera całość stemplami... trochę bez sensu ale nie wnikam jeśli będzie dobrze.

Za to sąsiedzi z obu stron się uaktywnili twierdząc że powinnam się odsunąć pół metra od granicy stawiając ogrodzenie. Serio? A z jakiej okazji? To po co jest granica? Poza tym zapłaciłam za wznowienie granic geodecie, wszyscy dookoła dostali wezwanie nikt się nie stawił nikt nie miał uwag więc niech spadają. Słupki są świeżo sprawdzone. Heh zastanawiam się jak mi się tam będzie mieszkać.
Jakby co sprzedam ten bałagan i kupię coś gotowego jak mnie będzie stać w normalniejszej okolicy???



na tym poległam cudowna jesteś to jest to - pozytywne myslenie
myle, ze na spokojnie mozna wszystko sąsiadom wyjasnić, a jak sie nie da.... to sama wiesz - jak wyżej

Zdjęcia mogę Ci pózniej zrobić - dzisiaj wracam późno do domu, ale postaram sie nie zapomniec.
Ja myslałam bardziej o tym, żeby wanna została gdzie jest, a na tej stawianej ściance do prysznica (czyli w lewo od okna ) powiesić kibelek (tak jak jest) i obok umywalkę (jesli sie zmieści). Na pincie pewnie gdzies mam takie ustawienie, zeby Ci pokazac, ale nie ma dzisiaj opcji by poszperac. Jesli obrócisz wanne o 90stopni i postawisz na scianie obok drzwi to nie bedzie za wąskie przejscie?
Pamietam, ze ja w pewnym momencie wycinałam sobie z kartonu wymiary armatury i układałam na podłodze
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 13:28, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślę że okrzepną bo zanim się wprowadzę to minie jednak jeszcze trochę. Bez przesady znowu. Nie potrzebuję mieć w nich przyjaciół czy coś niech się zajmą własnym życiem? Chyba że rzeczywiście go nie mają na emeryturze... no cóż.

No tak, to najgorsze wyjście, jak mnie będzie krew zalewać to zawsze jest taka opcja. Otodom i notariusz i pa Tyle że ile się można razy przeprowadzać

Zrozumiałam już o co Ci chodzi i edytowałam poprzedniego posta, Ty zacytowałaś oryginalny

Wannę mogę postawić na skos, tyle że zostałby niewykorzystany róg? Też trochę bez sensu... chyba zostanie jak jest.

Będę optować za stelażem od WC pod oknem i brakiem ścianki w ogóle. Jak wyjdzie zobaczymy

Szablony z kartonu nie są złe, myślę że wymyślimy co i jak z miarką rysując kredą na podłodze
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 13:56, 09 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
popcorn napisał(a)

Wannę mogę postawić na skos, tyle że zostałby niewykorzystany róg? Też trochę bez sensu... chyba zostanie jak jest.


bateria stojąca?
albo jeszcze lepiej wielka palma i jak szaleć to na ścianie fototapeta z Malediwów właściwe miejsce na relaks po budowie w wersji econo

jedno jest pewne - pośpiech jest wskazany przy łapaniu much (w innej wersji zajęcy) - z ludźmi trzeba na spokojnie i powoli
po prostu badź dobrej mysli

to zakładam, zdjęc juz nie trzeba?

PS: mam wokół wanny zestaw "zieleniny" - i co z tego skoro głównie prysznica używam ale przynajmniej wygląda
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 14:01, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buahaha. Nie. Bateria podtynkowa z długą wylewką i tyle. Żadnych palemek i fototapet rany boskie

Dotarło do mnie o co Ci chodzi. Długa ścianka z WC i umywalką w poprzek odpada. Zdjęć nie trzeba ale dziękuję za chęci

Co do sąsiadów... no nic, zobaczymy czy któryś podejdzie do płota
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 14:52, 09 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak stawiasz ogrodzenie na spółkę z sąsiadem to w granicy jak sama to 10cm od granicy. Czyli byle na swojej działce.

Pół metra? Ciekawy pomysł, poczekałabym aż inni postawią płoty wokół mnie i dość że płot za darmo to jeszcze parę arów ogrodu gratis.

Rozważania łazienkowe mnie przerosły, już nie wiem co gdzie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:56, 09 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wróciłam do rysunku łazienki i zastanawia mnie czy tam jest wystarczająco miejsca. Wygląda to dość ciasno. Za wanną dasz radę posprzątać? A swobodne korzystanie z kibelka?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies