Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 17:40, 03 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe. No nie będzie się dało, bo kozy czy kominka brak. Okna będą niedługo już, dom będzie szczelny, ale komina nie będzie. Takiego prawdziwego innego niż do gazu czy wywietrznika od kanalizacji

Fajnie takie wspomnienia są najlepsze!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:43, 04 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jakie macie wanny, czy 260 litrów i długość 170 cm, szerokość 80 cm jest ok?
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 09:56, 04 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To zależy od gabarytów kąpiących i tego jak często korzystasz. W długiej na 170 mogłabym leżeć na płasko, tylko czy to potrzebne. My często korzystamy więc nie chcieliśmy zbyt dużej.

170 to długość całej wanny? Nasza ma 160 ale otwór ma niecałe 140 i to na górze. Ile litrów to nie pamiętam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 11:06, 04 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
170 cm to całkowita długość. Właśnie nie pamiętam mojej poprzedniej ale chyba 160 miała. Na dole jest 118 czy coś, więc mało? Trudno mi sobie to ogarnąć chyba muszę się przejechać i poprzymierzać do wanien gdzieś hehe

dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:21, 04 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Odwołałam środowy montaż okien, Mateusz mówi że lepiej 21go. Dach będzie gotowy wszystko ogarnięte. Heh. Ciągle miałam nadzieję na jakiekolwiek sadzenie w tym roku ale powoli robi się za zimno...

No nic. Niemniej najbliższe tygodnie będą obfitowały w prace i wydatki. W poniedziałek przychodzi ogrodzenie, właśnie domówiłam drugą bramkę/furtkę. Pewnie z tydzień zajmie Mateuszowi jego stawianie ze względu na spadek terenu będzie trochę zabawy. Jeśli każe mi wykopywać rośliny to będę musiała sobie wziąć dzień urlopu, jeden z boków ogrodzenia przechodzi przez warzywnik. Jednak nie powinno być źle bo otwory na słupki będą robione ręczną wiertnicą spalinową, więc to nie będzie ani koparka ani standardowe kopanie. Powinno być ok.

W poniedziałek będzie też dostawa dachówki i reszty bałaganu do dachu. We środę wiata. W piątek pokrycie dachu wiaty. 21go okna (jeśli mi firma od okien potwierdzi termin). W przyszłą sobotę umówiona jestem z elektrykiem, chce pogadać na budowie. W tygodniu ma wpaść tynkarz żeby rzucić okiem co i jak. Po elektryce i wodkanie ściany/tynki. Nie wiem co do wylewek, tynkarz miał jakiegoś kumpla, wylewki robi się w jeden dzień. Tyle że najpierw trzeba rozłożyć styropian i rozpiąć rurki CO na podłodze. A tego mi gość od wody nie zrobi - rozłoży styropian może Mateusz jak mi jeszzce nie zniknie z budowy.

Jutro muszę wymierzyć miejsce na wiatę, zobaczyć jak wyjdzie. Zachować odległości. Nie wiem jakie są/powinny być? Od domu, drogi, słupa z prądem? Hmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 22:22, 04 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Do wanny mam taki styropian, w ktory sie wklada wanne, woda wtedy jest dluzej ciepla-goraco polecam. U nas to standart, w Polsce sie troche naszukalismy ale udalo nam sie kupic (za duzo niejsze pieniadze niz bysmy to kupowali)
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 07:11, 05 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję. Dobrze wiedzieć buziole!!!

Uwielbiam to forum. Nie wiedziałabym o tej bidetcie! A już ją namierzyłam i kupuję

Szkoda że pada. Ale weekend! Jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 09:50, 05 paź 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Ja mam wannę 180 cm
Bardzo wygodna chociaż ja mam 160 cm
Bo ma super wyprofilowany szczyt i wygodnie się lezy
Co ty się tak spieszysz z tymi oknami ? Budynek będzie zamkniety ?
Sąsiedzi jacyś blisko maja budowę na oku ? Ubezpieczyłas ?
Nie chce straszyć ale wiele razy słyszałam...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
andziurex 11:47, 05 paź 2019


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Basilikum napisał(a)
Do wanny mam taki styropian, w ktory sie wklada wanne, woda wtedy jest dluzej ciepla-goraco polecam. U nas to standart, w Polsce sie troche naszukalismy ale udalo nam sie kupic (za duzo niejsze pieniadze niz bysmy to kupowali)

To prawda. Mnie kiedyś hydraulik mówił też o montażu w piance czy jakoś tak, ale może chodziło właśnie o ten styropian? Nie wiem. Ja mam wannę 170, ale to i tak nie ma znaczenia, bo nikt się w niej nie kąpie, służy do segregowania prania. Teraz mam zasobnik do wody 300l, ale poprzedni miał 100 i nie stykało ciepłej wody. Zresztą jak dla mnie jest niewygodna, źle wyprofilowana. Szelągowska kiedyś polecała, żeby o ile to możliwe przed zakupem wanny po prostu do niej wejść i przymierzyć.
____________________
Ania
Katte 14:11, 05 paź 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej ,
Miałam bardzo intensywny tydzień , do spania chodziłam razem z kurami.

Ogarniałam nową pracę. I jeszcze brałam udział w dwudniowych targach
Wiec do domu wróciłam w czwartek wieczorem jak koń po westernie.

Czytam o wanience , mam wolnostojąca w kształcie migdałka mega wygodna .
Marka Evermite z konglomeratu.
Wylewka ze ściany wychodzi. Montaż to pikus bez zbędnego klejenia itd. W zestawie z odpływem.
Chciałam wylewkę wolnostojąca tez ale cena mnie wyrwała z butów .
Do tego tej samej marki i kształcie umywalka bardziej płytsza ale tez wygodna.


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies