Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

BEATA_S 08:02, 09 paź 2019


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Hej Karola
Przemyśl obudowywanie geberitu bloczkami ...To trochę dziwny zwyczaj wg mnie, że większość ludzi robi sobie półeczki czy wystający klocek ze stelaża. Przecież zamysł jest taki, że stelaż ma się chować w ścianie, na płasko.
Jeśli chcesz wystający to można też konstrukcję z profili i gips kartonu wykonać...
Pozdrawiam Cię i podziwiam dzielna kobieto
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
popcorn 08:14, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gość od wodkanu chce ten stelaż do czegoś przymocować.I jak na nie patrzę to mają otwory na śruby. Absolutnie nie chcę jakichś półeczek nad i obuduję go na płasko albo poprosze o zrobienie szafki na wymiar tak żeby była nad geberitem do sufitu.
Mówiłam mu o stelażu z kartongipsu ale mówił że to za mało żeby utrzymać wagę wszystkiego plus siedzącej osoby hmmm....

pozdrawiam Cię
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 08:43, 09 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
popcorn napisał(a)

Mówiłam mu o stelażu z kartongipsu ale mówił że to za mało żeby utrzymać wagę wszystkiego plus siedzącej osoby


Karola, chyba czegoś nie rozumiem. Przeciez stelaż montuje sie do ściany i to wystarcza do utrzymania "wszystkiego plus siedzącej osoby". Reszta to "ozdobniki". Stelaż nie trzyma sie na płycie g-k tylko płyta g-k na stelażu do kibelka i dodatkowych profilach alu mocowanych do ścian i stelaża wc. Mam w domu 3 stelaże wc, każdy przykręcony do ściany, z czego 2 zabudowane profilami do kartongipsu i obłozone płytkami i w tych mam wneki zamkniete lustrami, a w środku zapełnione kosmetykami półki - nic się nie wali od ponad 10 lat I jeszcze razem wiszą umywalki na swoich stelażach. Ściany są zlicowane, a w środku mieści się masa szpargałów potrzebnych rano i wieczorem. W trzeciej łazience stelaż jest obłozony ciężkim drewnem egzotycznym i też nic się nie wali. Nie mam ani jednego bloczka przy obudowach stelaży. Chyba gość nie zrozumiał o co Ci chodzi?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 08:56, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chodzi o to że tam nie ma ściany, trzeba ją zbudować. Prostopadle do ściany łazienki. Ma to być ściana od prysznica a z drugiej strony ma na niej się trzymać stelaż. Zrozumiał, sam to zaproponował, bo nie chciałam kibelka na wprost drzwi zaraz po ich otwarciu. A tak są porobione odpływy i to rozwiązanie mi się podoba. Więc niestety ściana z bloczków 12tek być musi...
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 09:24, 09 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
W tych okolicznościach projektu to raczej oczywiste
Wystarczy Ci tam miejsca między kibelkiem a wanną? Ścianka plus stelaż z obudową plus długość kibelka plus miejsce między kibelkiem i wanną. Rysunek jest w skali czy niekoniecznie? Malowałaś sobie wszystko sprayem na podłodze i patrzyłaś czy pasuje Ci ilość miejsca?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 09:28, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jest 210 cm minus grubość stelaża. Powinno być ok. Wanna ma 80 cm w najszerszym miejscu na środku, kibelek 57, stelaż ze 20. Jadę tam dzisiaj będziemy rysować z tym gościem
Rysunek trzyma skalę wanna jest za szeroka a toaleta też inna, ale powinno być oki. Zobaczymy Dzięki!

Teraz tak patrzę na to zdjęcie i może stelaż powiesić pod oknem? Jeśli się da? I kabina walk in?
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 10:43, 09 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Układ jest całkiem fajny, ale trzeba chyba na żywo widzieć, żeby ocenić ilość miejsca. Zwłaszcza żeby nie opierać nóg na wannie siedząc na tronie i nie mieć blisko głowy kibelka siedząc w wannie (mnie to drugie akurat bardziej drażni niz widok kibelka na wprost wejścia a idealnie brak i jednej i drugiej sytuacji). A kabinę masz już kupioną czy obkładasz płytkami ścianki i podłogę i dajesz tylko odpływ i drzwi/zasłonę? Bo może w razie czego wystarczy zmodyfikować proporcje prysznica, skoro masz już punkty kanalizacyjne?
Nie śledziłam Twoich projektów, więc pewnie to juz nie pora na kolejne kombinacje i lepiej nie mieszać Sorki Nieustannie Ci kibicuje, jesteś dzielna babka!
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 10:58, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Włąśnie dlatego tam jadę znowu, z tym gościem, miarką, i na żywo bedziemy deliberować. Układ nie jest zły ale ścianka zabiera miejsce. Wizualnie lżej byłoby bez.
Nie mam jeszcze kabiny czy brodzika, chciałam mikrobeton w kabinie i odpływ liniowy i drzwi czy ściankę tylko szklaną, jedną, i tyle. Zobaczymy.

Mieszaj, mieszaj, po to piszę na tym forum
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 11:38, 09 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ja mam dom szkieletowy drewniany, wszystkie ściany w środku z płyt k-g. Stelaż montowany do podłogi. Na dole skuwana była wylewka i montowane do chudziaka (chyba) a na górze mam strop drewniany i płyty OSB więc do nich przykręcony stelaż. Od prawie sześciu lat nic się nie zawaliło.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 11:42, 09 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super, dzięki To wiem jak rozmawiać z tym gościem Najlepiej byłoby nie stawiać żadnej ścianki
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies