Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Dorii 09:41, 15 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Oby, zastanawiam się jak tu im czarno na białym pokazać jakie są przepisy. Zamiast się cieszyć że im płot stawiasz to marudzą.

Heh ja też marudzę bo płot który postawił sąsiad się przechyla, jemu nie przeszkadza a mnie wkurza. Najbardziej to mnie denerwuje że jak się na dobre przewróci to nie będę mieć tam dojścia więc nie sądzę nic na stałe przy tym płocie i przez to go widzę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Sonka 10:09, 15 paź 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Z sieci internetowej
https://montazogrodzenia.com/blog/jak-stawiac-ogrodzenie-miedzy-sasiadami

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
tulucy 10:19, 15 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Może niech kierbud postraszy sąsiadów policją? Że utrudniają pracę... Tylko kurka to tak z grubej rury zaczynać dobrosąsiedzkie relacje... Ale w sumie to oni zaczęli nieprzyjemnie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 10:51, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kierbud tam pojedzie. Mam nadzieję załagodzi sprawę.

Ogrodzenie stawiam po swojej stronie za własne pieniądze, to powinno zamknąć twarz temu jednemu. I w sumie to nie wiem o co mu chodzi? Że nie jest idealnie prosto? Działka jest krzywa i ma spadek, trudno żeby było idealnie...

Odsuniemy się od wodociągu dla świętego spokoju, nie widzę przepisów na to. Zbliżymy do domu. I tyle. To wiata a nie kolejny dom. Przynajmniej zasłoni większą część działki od drugich sąsiadów, nie będę musiała na nich patrzeć. Heh.

Odechciewa mi się. Naprawdę.
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 12:11, 15 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Dobry sąsiad teraz w cenie bo jedn drugiemu wilkiem dość często niestety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 12:37, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No nic. Mam nadzieję uda się pozałatwiać. W roboty w domu ingerować nikt nie będzie. Jeszcze nieszczęsne przyłącze gazu, ocieplenie z zewnątrz, skończenie ogrodzenia i postawienie wiaty. A potem dziać się będzie w środku więc nikt już niczego nie powie? Jedna rzecz to szarpać się z wykonawcą, a tu jeszcze sąsiedzi wtrącają swoje trzy grosze... poprzednio imałam zajefajnych sąsiadów, jeździliśmy razem na wakacje, jakoś nie widzę żeby z tymi było różowo...
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 13:54, 15 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Na wsi ludzie mają inną mentalność niż miastowi, trzeba się przyzwyczaić, ja się przekonałam o tym dwadzieścia parę lat temu jak przyszliśmy mieszkać Tu gdzie mieszkam mam świetnych sasiadów, sporo napływowych, tam gdzie ogród na razie jedna fajna sąsiadka się szykuje...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:44, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na razie to milion głębokich oddechów dziennie. Pozdrawiam Sylwia!
Przyszły kibelki. Ciężkie jak jasna cholera. Po pracy sobie je pomacam, złożę z deską itp hehehe
Kupiłam wannę z dostawą za miesiąc buahaha

Dach skończony!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:28, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witam. Bylem na budowie. Rozmawialem z sasiadami. Co do wiaty- wiata ma stanac w miejscu na dzialce tak by nie kolidowala z zadnymi mediami. Nie moze stanac na rurze z woda itp. Poprawic nalezy zasuwe z woda - trzeba ja podniesc by byla widoczna. Granica - sa punkty graniczne. Granica nie jest w linii prostej zatem ogrodzenie bedzie lamane. Robic slupki i montowac panele po swojej stronie granicy.

Tyle dostałam od kierbuda. Jutro mam pół dnia urlopu, jadę tam posadzić szparagi i rododendrony bo zostać w doniczkach chyba nie mogą. Zobaczę gotowy dach. Posprzątam może trochę. Może sąsiedzi ogarnęli temat i nie będą mi stękać nad głową...

Pozdrawiam wszystkich
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:46, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kilka głębszych oddechów, ogarniam pracę i jadę. Rośliny przygotowałam wczoraj, powkładałam do skrzynek. Ugotowałam leczo dla chłopaków. Podgrzeję, zawiozę im lekko po południu powinno dojechać gorące w garnku ciśnieniowym. Chleb świeży kupię po drodze i piwo.

Rękawice i do roboty. Znowu słońce. Mogłoby tak zostać do marca
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies