Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Basilikum 18:58, 21 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Parapetow na wysiewy za duzo miec nie bedziesz
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 19:24, 21 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10256
Dom z oknami od razu nabrał wyrazu, te ogromne połacie szklane dadzą wyjątkowo dużą ilość światła dziennego, będzie fajnie...ogród przeniknie do wnętrza domu.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Dorii 19:49, 21 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
W takim oknie można regał postawić na wysiewy, parapetów i tak zawsze mało.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 20:51, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie ma parapetów wcale. Tylko dwa małe w łazience i kotłowni i tyle

Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:14, 23 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Drzwi zamontowane, budynek szczelny. Jupi! Hydraulik w połowie roboty. Masakrycznie dużo to wszystko kosztuje... jak się dodaje jedno do drugiego... heh.
Jadę tam dzisiaj zobaczę co mi sąsiad powie, zobaczyć jak drzwi wyszły i te stelaże do WC i piony. I nie wiem ile elektryk zrobił. Jak skończy mam zamówionego gościa od tynków na 10.11. Też mogłam go wcześniej ścigać heh. Potem styropian, ogrzewanie podłogowe, wylewki i czekamy aż wyschnie przez tydzień przynajmniej zanim wejdziemy z płytkami i resztą. Potem sufity, ocieplenie poddasza, rekuperacja, kotłownia, przyłącze może w końcu!!! I elewacja i ocieplenie z zewnątrz.

Na sobotę umawiam się z gościem od koparki na niwelację terenu, kolejną, plus może zrobi odwodnienie od razu. W poniedziałek chłopaki ruszają z wiatą mam nadzieję nie będzie uwag od sąsiadki. Potem ktoś do ogarnięcia terenu wokół, wkopania krawężników, ubicia tłucznia. Widzieć się będę z ludźmi w niedzielę. Zobaczymy???

Dzwonił do mnie projektant od gazu, pyta gdzie chcę skrzynkę, panie wszystko mi jedno pewnie o prostej i w ogrodzeniu, a jak to robicie? Musi iść do rejestru gruntów i wystąpić o zgodę na wejście na teren od sąsiadki, jak się nie zgodzi to nie wiem co zrobię... pytam co jak się nie zgodzi. To wtedy przyłącze z kolejnej działki ale wtedy to się już nazywa rozbudowa sieci i jest grubszą procedura... masakra.

Potem jak papiery od projektanta wyjdą będę ścigać gminę żeby jak najszybciej klepnęli i wtedy można kopać. Firmę od zrobienia przyłącza od ogrodzenia do kotłowni mam, 110 zł/mb czyli jakieś 2500 będą chcieli.Niech robią... niech się dzieje. To powinno się dziać w sierpniu a nie teraz gdyby facet z gazowni nie zgubił mojej umowy... heh
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 11:58, 23 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
dzieje się
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 13:20, 23 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Słonko wyszło. Heh. No dzieje się. Jestem zmęczona. Bardzo. Ale kolejne prace nagrane, chyba będzie dobrze?
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 13:48, 23 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Będzie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 13:53, 23 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
lodówkę musiałam już wybrać!!!! Bo muszę zaplanować ile miejsca na co! Heh. Drzwi zamontowane, nawet nieźle wyglądają jak na ekonomiczne rozwiązanie z allegro
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 14:14, 23 paź 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
na plus to powiem Ci ze dom wygląda już świetnie a przecież będzie jeszcze lepiej.

Booosze, sąsiedzi i mentalność ludzka. Czasem w pracy mówię że mentalność to zwykle najgorsze z czym trzeba się uporać jeśli chodzi o projekty i pracę z ludźmi.
Nie chce cię straszyć, ale nie zdziw się jeśli sąsiadka sobie kasę zażyczy za ten przekop przez jej działkę. Oby nie!

powodzenia!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies