Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

yolka 20:08, 23 paź 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Karolina musiałam się zalogować żeby napisać Ci, że dom jest piękny. Jesteś niesamowita, dajesz radę, podziwiam i gratuluję.

Popytaj ludzi od okien i kierbuda, czy te taśmy którymi są oklejone nie wulkanizuja się pod wpływem słońca (teraz w sumie nie grzeje mocno) 9 lat temu trzeba było sciągnąć bo inaczej skrobanie kleju centymetr po centymetrze. Przed tynkami i robotami na elewacji ponownie były oklejane i zabezpieczane folią na całości. Możliwe, że teraz są takie taśmy że się nie wulkanizują. Zapytac nie zaszkodzi. Trzymam wciąż kciuki
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 20:28, 23 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja tak samo jak Jola podziwiam cię za wszystko, za umiejętności organizowania całej tej budowy, za chart ducha i walkę z przeciwnościami począwszy od drobiazgów poprzez trudnych sąsiadów aż po problemy z ekipą, za siłę i dystans do problemów.
Coraz fajniej ten twój dom wygląda .
Cieszę się razem z tobą że dom ma już dach i okna i drzwi. Już możesz o tym miejscu mówić "dom" a nie "budowa". Jeździć już będziesz do "domu" a nie na " budowę".
Buziaki i trzymaj się !!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Krys 20:33, 23 paź 2019


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
A ja przypomnę o listwie dylatacyjnej przyokiennej przed ociepleniem domu.Nie wszyscy budowlańcy o niej pamietaja,jest bardzo ważna przy uszczelnieniu okien,sama pianka nie wystarczyPoczytaj,pozdrawiam
.
https://www.youtube.com/watch?v=L_hNBMR1kJc
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
popcorn 22:35, 23 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję dziewczyny. Super że jesteście. Mam dość. Szczerze. Nie sądziłam że aż tak mnie to wszystko pokona.

Dzisiaj ostatni dzień był Mateusz. Porobił poprawki, zamontował drzwi. Przywiązuję się do ludzi. Nie znoszę dobrze jak mówią że jeszcze będą a potem znikają m miał zrobić ogrodzenie, zniwelować działkę, zrobić opaskę drenażową, wkopać studzienki. Ocieplić strop i dach. Nie zrobi tego wszystkiego.

Taśmy pościągam z zewnątrz Jola, też się boję żeby się nie zawylkanizowały. O dylatacji poczytam, dziękuję Krysia!!!




Folia na nich jest, więc się błyszczą. Nie są złe. Mistrzostwo świata to nie jest ale kosztowały jedną czwartą Hormana...
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 23:50, 23 paź 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karola dlaczego nie chce ci tych innych rzeczy zrobić?Ogrodzenia nie robi bo sąsiedzi ale to co w środku przecież mógł robić.
Ech ci fachowcy.
Ja jestem na etapie szukania blachy na dach
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 05:19, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bo ma robotę po sąsiedzku więc idzie tam a tu musiał kawałek dojeżdżać. I było dobrze ale się skończyło.
Powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 05:58, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Budowa domu, to jednak nie lada wyzwanie, podziwiam cię, że sobie dajesz radę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 06:42, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Irenko. Ostatnia prosta. Najgorzej będzie z gazem. Muszę kupić jakieś flaszki i podejść do tych sąsiadów. Jak mi się nie zgodzą na gaz to hmmm...

Cała reszta ułożona po kolei. Tak naprawdę to powinnam odpuścić, niech się dzieje wola nieba. Ale niestety mi zależy i chciałabym się przeprowadzić. Jak najszybciej. I wszelkie niepowodzenia mnie wyprowadzają z równowagi.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 06:44, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No nie dziwię się, ale i tak idziesz, jak burza!!!
W jakim stylu chcesz zrobić ogród przydomowy, podobny do tamtego czy inny?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 07:59, 24 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
drzwi fajne a jak powiesiszna nich wianek to beda juz calkiem supr
do zamieszkania coraz blizej fajowo i tego sie trzymaj
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies