Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

veva 22:06, 28 paź 2019

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 102
Podglądam Twój wątek i trzymam kciuki za budowę. Domek już zamknięty, więc teraz chyba powinno być łatwiej, czego Ci życzę z całego serca.
popcorn 04:07, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję. Powinno być łatwiej.
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 11:06, 29 paź 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
sie dzieje a choinke możesz na święta wstawić - przy wilgoci i niskiej temperaturze długo postoi .
Stwierdzam, że mimo tego rozgardiaszu, mimo tego że na rynku ciężko o dobrych pracowników na zaraz, mimo upadających biznesów [dach] to i tak Ci to sprawnie poszło .
Coraz bliżej tej fajnej fazy wykanczania Ciekawa jestem co wymyślisz!

Boooosze - ile Ty spisz?! o ktorej wstajesz ze masz tyle energii?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 11:43, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewelina dzięki. Mało śpię, dużo się martwię I 1,5 etatu Mogłabym jechać na urlop np jutro i najchętniej nigdy nie wrócić. Szkoda że to tak nie działa

Na razie sytuacja opanowana. Jutro wracają chłopaki od dachu zrobić poprawki, pokończyć obróbkę komina, odsunąć rynny od elewacji, wykopać i zalać stopy fundamentowe do wiaty na samochody. Będą ją jeszcze raz wyznaczać bo ich nie uświadomiłam że ktoś wyrwał słupki heh Parę dni i postawią wiatę. I się chyba z nimi pożegnam chyba że umieją kłaść mikrocement. Miałam firmę ale co z nimi zagadałam to cena rosła i w końcu okazało się że to co krzyczą to jest bez materiału. A 190 zł/m2 płacić nie będę bo mnie po prostu na to nie stać.
Może po prostu pomaluję posadzki farbą do betonu i tyle. Gość od łazienek i płytek ma sobie wszystko obejrzeć we środę czyli jutro. Biorę pół dnia urlopu żeby pozałatwiać sprawy, może posadzę trochę funkii za domem w cieniu na tarasach. Zobaczymy.

Dogadałam się z ludźmi od ogrodzenia. Dali mi dobrą cenę za ocieplenie więc zostaną i będą robić to. Zaczną od podłóg na strychu, obicie stropu OSB i wykorzystanie desek po szalunkach żeby nie leżały na zewnątrz i nie mokły.

Co do wnętrz to mam mnóstwo inspiracji, powoli kasuję to czego robić nie będę. Wypadałoby zacząć wybierać wśród tego co robić będę

pozdrawiam!



____________________
Mój nowy ogródek
edi75 11:49, 29 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2160
Jezu ..kobieto ile Ty masz energii
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
popcorn 12:11, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Edytko nie mam. Resztkami sił chodzę.

Dobrzy ludzie powiedzcie, jak się to robi, to sa krawężniki, jak są umocowane na tym żwirze? Na podsypce cementowej umocowane/chudym betonie, obsypane dookoła żwirem???

Zdjęcie kradzione czyjeś ogrodowiskowe...

____________________
Mój nowy ogródek
pawel2806 12:21, 29 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
też mam tak położone krawężniki ( na twoim kradzionym zdj 100x30x8 jeśli dobrze pamiętam) u mnie 100x20x6, zrobiłem wykop później kruszywo pod kostkę ( 0-30), piasek (niecały centymetr) dobić wypoziomować na to żwir i gotowe 3 lata i na razie nie narzekam
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
popcorn 12:24, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:30, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ktoś malował wylewki farbą do betonu??? Epoksydowa, droga, ale i tak fajniejsze to niż płytki???
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:53, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
W obliczu niedogadania się z gościem od podłóg który kwotę niemałą podawał za samą robociznę mimo niezaznaczenia tego wyraźnie i cena za metr nagle skoczyła o połowę, myślę o panelach. Hmmmm
Teraz niby wszystkie są na ogrzewanie podłogowe. Niemniej słabo mnie to przekonuje hmmmm choć ta jodełka francuska była mniam mniam. I cena zjadliwa?


____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies