Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 10:01, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ludzie od ogrodzenia drożsi ale chyba się zdecyduję. Czekam na info kiedy mogą zacząć i wycenę ocieplenia od nich. Kartongipsy też robią.

Elektryk wcześniej się nie wyrobi, zła jestem bo mogłam mu dać wczesniejszą datę wtedy by się sprężył a nie robi inne rzeczy od dwóch tygodni zamiast robić u mnie. Ech. Nigdy się nie nauczę chyba, traktuję ludzi dobrze nie chcę im dokręcać śruby jeśli nie trzeba ale chyba inaczej się nie da?

Wybieram sprzęty powoli do kuchni. Tato chce wymiary kuchni i powoli coś rysować. I robić. Jakieś wymiary mam, ale wolałabym dać mu konkrety po zrobieniu tynków. Ale te będą dopiero w połowie listopada, buuu.

Niemniej domek stoi, przykryty jest i szczelny, okna są, reszta "w trakcie", a miesiąc temu się zastanawiałam czy znajdę ekipę od dachu. Wiec chyba będzie dobrze?

Namierzyłam zbiornik na deszczówkę, najmniejsze szambo, zamówię na sobotę plus krawężniki jeśli gostek od koparki będzie miał wolne tez. I mi potwierdzi że będzie.
W sumie chyba i tak zamówię, bo otwór się powiększy ręcznie (niech ten chłopak zarobi na to co mu zapłaciłam), wsadzą to szambo hds-em, choć już tam powoli nie będzie jak podjechać. Heh. No nic. Jakoś poradzimy, chyba? Powinna też już stać wiata na samochody, nie wiem czy ekipa zacznie dzisiaj czy jutro ale chcą skończyć do piątku. Mają jeszcze poprawki do zrobienia i mogliby zostać robić poddasze? Czekam na wieści.

Miłego dnia, do pracy rodacy
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 10:11, 28 paź 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Trzymaj się. Wspieram Ciebie, choć tylko duchem. Powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 10:32, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Haniu 5-go wchodzą tynkarze, elektryk obiecał zrobić na gotowo przynajmniej ze dwa pomieszczenia. Wtedy sobie będą działać równolegle i do połowy listopada powinnam mieć prąd, wodę, tynki Potem styropian na podłogę i rurki ogrzewania podłogowego, wylewki i jak wyschnie ruszamy z wykończeniem Ale się cieszę
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 10:33, 28 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Idziesz jak burza
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 11:35, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miałam się wprowadzić w sierpniu, więc...
Miałam mieć dom zbudowany przez jedną firmę i 5letnią gwarancję na całość. I co? I psinco. I powinnam Bartka podać do sadu, ale mi się nie uśmiecha, same pisma przygotowawcze kosztowały 700 zł a strach myśleć co dalej.
Plus czas, nerwy i kolejne koszty i zero gwarancji odzyskania czegokolwiek. No cóż.

Może to w końcu koniec pecha do ludzi? W życiu prywatnym też?

pozdrawiam Dori
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 12:19, 28 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nic nie mówię by nie zapeszać... ale może za choinką pora się rozlądać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 12:47, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wątpię Gosia. Ocieplenie stropu, sufitu, wyłożenie podłogi na poddaszu, sufity podwieszane... a to wszystko można robić jak podeschnie ten bałagan.
No i wolę się nie cieszyć bo jedna ekipa nawali i znowu będzie słabo

Niemniej idzie to jakoś. Wolno bo wolno ale idzie... tfu tfu

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 13:22, 28 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
bylas u tej sasiadki z flaszka? bo jakos nie doczytalam.

Podoba mi sie postep prac idziesz teraz do przodu jak burza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 13:24, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Byłam. Zobaczymy. Burza z gradem
buziaki Iza!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 21:22, 28 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ludzie z którymi widziałam się wczoraj dali mi chyba przyzwoitą cenę za ocieplenie stropu i dachu. I sufity podwieszane. I obicie deskami stropu. Najpierw zaczną z ogrodzeniem. Mogą pracować wieczorami, mają halogeny. Hmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies