Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 09:00, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Irenko dziękuję. Ogród wokół domu ma być uporządkowany, dużo powtórzeń, dużo jednorodnych grup roślin. Jak wyjdzie zobaczymy. Miałam jakieś rysunki, myślałam że jeszcze przed zimą coś posadzę ale nie zanosi się ani ciut ciut niestety. Będę miała szczęście jak się odwodnienie uda zrobić żeby mi mułu nie naniosło jesienią i zimą. I może ogrodzenie. Heh.

Iza dzięki.

Fajnie że jesteście, lżej mi trochę. Generalnie nie sądziłam że to taka masakra będzie. Wiedziałam że będą problemy, ale nie przyszło mi do głowy że mnie to zacznie pokonywać.
____________________
Mój nowy ogródek
Jola_M 10:42, 24 paź 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Karola trzymaj się i nie poddawaj. Ja walczyłam tak samo - pracując na etacie, z córką w wieku szkolnym, mężem w delegacji i budowaniem domu - wszystko sama. Błędy i problemy zawsze będą - tego nie przeskoczysz, skup się na celu kiedyś usiądziesz z kubkiem kawy na tarasie w porannym słońcu i pomyślisz, że było warto
to wszystko, zmęczenie, frustracja są tylko przejściowe. Dom masz fantastyczny - taki jak mi się podobają - bez udziwnień, prosty, jasny, nowoczesny - będzie świetnie! trzymaj się
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
popcorn 11:12, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jola dziękuję!
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 13:04, 24 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Folię z drzwi też zdejmij u mnie w kotłowni nie zdjęłam i mi drzwi rdzewieją.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 15:09, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki tak zrobię!
____________________
Mój nowy ogródek
MARIA 16:55, 24 paź 2019


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 107
Hej
W związku,że prace jak idą tak idą ,ale cały czas do przodu, to można już by coś u Ciebie zwiedzić ?
____________________
Dorii 17:08, 24 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przeczytałam zwędzić
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 19:10, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zapraszam Maria na zwiedzanie szkółek raczej wiosną, ale na budowie możesz mnie odwiedzić!

Dori pozdrawiam

W sobotę mam nadzieję będzie koparka i wyrówna mi co trzeba. Jak się dogadamy z tym chłopakiem ze wsi to mi zrobi opaskę drenażową i kanalizację deszczową. Osiem studzienek hmmmm
Nie wiem czy ludzie to robią w ogóle?
Ma też zabrać śmieci, leżą worki z resztkami po całym domu... Masakra.

Wróciłam z zakupów i mnie olśniło że powinnam kupić jakieś flaszki dla tej sąsiadki. Muszę przełknąć ślinę i się tam przejść. Bo w poniedziałek stawiamy wiatę i potem dostanie pismo o przyłączu gazu. Liczę że zachowa się normalnie...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:40, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Macie drenaż opaskowy i kanalizację deszczową? Jakiś specjalista to robił? Bo ten mój chłopak ze wsi który wycinał drzewa mógłby ale jakoś mało profesjonalny mi się wydaje. I teraz myślę jak skomplikowane toto jest, czy on sobie da radę?
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 22:34, 24 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82012
Ha widzisz pomysł z flaszką może być kluczowy, bo jak sie z kimś człowiek pozna to potem trudniej odmówić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies