Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Dorii 19:03, 29 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiem że tymczasowe rozwiązania są często najtrwalsze ale za tą cenę można zaryzykować i za jakiś czas zrobić tę wymarzoną.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 20:01, 29 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zobaczymy Dori. Nie mam pojęcia. Niemniej póki co ogarniam koparkę i dostawę piasku jutro

____________________
Mój nowy ogródek
AniazUroczyska 01:32, 30 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Jodełka całkiem sympatyczna Cały czas kibicuję -tak po cichu. Jesteś niesamowita!
popcorn 04:27, 30 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Ania! Dzieje się, mam nadzieję że będzie dobrze. I już niedługo. Bo m dosyć. Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 07:04, 30 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Stawiam na panele
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
edi75 07:45, 30 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2197
pawel2806 napisał(a)
też mam tak położone krawężniki ( na twoim kradzionym zdj 100x30x8 jeśli dobrze pamiętam) u mnie 100x20x6, zrobiłem wykop później kruszywo pod kostkę ( 0-30), piasek (niecały centymetr) dobić wypoziomować na to żwir i gotowe 3 lata i na razie nie narzekam


Ta ściezka jest zrobiona z krawężników? Bardzo ładna.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
popcorn 07:46, 30 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej Gosia

Chciałam mieć beton na podłogach. Mikrocement z położeniem 190 zł/m2 - przesada i to spora żeby robocizna kosztowała 130 zł. Wylanie warstwy, poczekać aż stężeje, przeszlifować, druga warstwa, szlifowanie, odkurzanie, gotowe. Może sama to zrobię, szlifierki są w wypożyczalni.
Może żywica epoksydowa, wylać, cztery godziny i gotowe. Jeszcze łatwiej.

Panele położyć zawsze zdążę. Sama. Maszynka do obcinania, miarka i wio. ale to robota na okolice świąt bożego narodzenia pewnie nie wcześniej

Póki co czekam na telefon od gości od stawiania wiaty jak odkryją że muszą ją wyznaczać od początku bo paliki zniknęły... heh

Biorę pół dnia wolnego, wiozę rury od odwodnienia mam w samochodzie. Posadzę może jakieś hosty za domem. Choć nie wiem czy to dobry pomysł? Pogadam z ludźmi. Odbieram dowód bo zmieniałam nazwisko z powrotem na panieńskie jupi załatwiam bank. I kolejny dzień z głowy. Jutro i długi weekend, jupi
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:47, 30 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
edi75 napisał(a)


Ta ściezka jest zrobiona z krawężników? Bardzo ładna.
tak. I dużo taniej. Położenie metra kwadratowego kostki 150 zł... Jeden krawężnik 10 zł. Tona żwiru 100 zł. Robocizna też tańsza i można zrobić samemu. Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 07:55, 30 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
popcorn napisał(a)
hej Gosia

Chciałam mieć beton na podłogach. Mikrocement z położeniem 190 zł/m2 - przesada i to spora żeby robocizna kosztowała 130 zł. Wylanie warstwy, poczekać aż stężeje, przeszlifować, druga warstwa, szlifowanie, odkurzanie, gotowe. Może sama to zrobię, szlifierki są w wypożyczalni.
Może żywica epoksydowa, wylać, cztery godziny i gotowe. Jeszcze łatwiej.

Panele położyć zawsze zdążę. Sama. Maszynka do obcinania, miarka i wio. ale to robota na okolice świąt bożego narodzenia pewnie nie wcześniej



Pamiętam (z forum muartora) źle wylane posadzki, popękały fragmenty, złe dylatacje, bez dylatacji - to była masakra przy poprawianiu. Tyle co poczytałam to nie jest takie hop siup. Naprawdę trzeba wiedzieć co się robi i z jakich materiałów. Jak znajdziesz sprawdzoną ekipę...
A inflacja zaczyna włazić, za chwilę


Poszukaj paneli betonowych
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
nicol21 07:59, 30 paź 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
to już panele na jodełkę są?! no no! fajnie wygląda i w tej cenie to luzik, nawet jak po kilku latach padnie to nei szkoda. grunt zeby klasa ścieralności była ok.

zdjęcie chodnika masz zapożyczone od leon60 z Moja codzienność - ogród Oli

Super ze zmianą nazwiska. Czujesz się młodsza?! Ja już parę lat temu stwierdziłam, że jeśli kiedyś w koncu się z moim chłopakiem pobierzemy [może jak druga pociecha się urodzi i podrośnie do jakiś 5 lat ] to zostaję przy swoim nazwisku. z przyzwyczajenia i lenistwa w sprawie wyrabiania dokumentów. Pozatym w BE to typowe że kobieta zostaje przy swoim nazwisku a dzieci noszą nazwisko ojca [zwykle].

Mikrocement fajnie wygląda, ale nie podoba mi się aż tak żeby robić u siebie. Jednak chodzić po parkiecie jest fajniej, ok, panele są chłodne, ale drzewo można kupić w 2giej kategorii i jest git. Powiem Ci że mój chłopak kladł u nas po raz pierwszy w życiu [w ogóle pierwszy raz tak dużo rzeczy robił sam, dziecko z bloku ]. Kupiliśmy w 2gim gatunku, bo i taniej i chcieliśmy mieć sęki. w dodatku klepki są różnej długości i jest super. Trochę czasu mu to zajęło bo też trochę papierem ściernym ścierał pióra żeby ładnie klepki się łączyły. 8 lat mieszkamy i jest gites. fachowcy zaśpiewali tutaj takie ceny że hoho. a w salonie chcieliśmy mieć koniecznie drewo. Jakbyś chciała więcej info to daj znać.

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies