Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 09:45, 08 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nicol21 napisał(a)
Super! a kto stał na czatach?!

wiesz, takie działeczki to wyjęte spod prawa są- służby tu się nie zapuszczają

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:11, 08 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Miłe zajęcie, słyszę ten szelest torebeczek z cenną zawartością Ja sobie zrobiłam porządeczek (kolejny) w pudełku z nasionami. Nie mogłam znaleźć lwiej paszczy i wtedy uświadomiłam sobie, że w mieście mam drugie pudełko

ja też mam nasiona w różnych miejscach, największa tajemnica, co kryją w sobie pudełka na działce. Pewnie wiosną dopiero przejrzę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 09:26, 09 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Słyszał ktoś o Ptilotus Joey? wygląda bardzo fajnie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 10:45, 09 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie słyszałam, ale widzę, że fajna. Wygląda trochę podobnie do celozji kłosowej, większe ma kwiatostany, ale efekt podobny. Celozja jest w każdym razie łatwo dostępna, taką kłosową (nasiona) kupiłam niedawno w Casto. Jakby co
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 12:34, 09 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
No nieźle się sezon zaczyna. Trzymam kciuki za wschody. Ponieważ ja jestem kiepska u dbaniu o siewki, tym bardziej chylę czoła
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 17:11, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To ja tak jak April, za malutka jestem na wysiewy. I za wąskie parapety mam Ale aż miło Was się czyta
Ale przyznam się Wam, że kupiłam pierwszy raz w życiu dalie Trzy odmiany Raz miałam piękne żółte pomponiki od Kwarteta ale nie przeżyły zimy... Teraz będzie drugie podejście
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
lilarose 21:18, 09 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Jola
Agata

nie żartujcie sobie, to ja jestem ogrodniczy cienias, ale wiecie- taki co to się łatwo nie zraża
no i kocham jednoroczne, bo zmieniają ogród co roku- nigdy nie wiadomo w którą stronę wiatr zawieje i wysieje nasiona, a potem jest zaskoczka bośmy się nie spodziewali, że to tak będzie wyglądało. I to jest, powiem Wam przygoda
zwłaszcza, że dla równowagi czasem guzik z wyobrażeń wychodzi
parapetów mam na pewno mniej niż Wy (właśnie sobie lampy oglądam, by móc wystawiać siewki na północnym), każdą roślinę doniczkową jestem w stanie uśmiercić ale moje sieweczki, siewunie, siewuniuniusie doglądam jak niemowlaki
część zanoszę tacie, który przeżywa ich dorastanie jeszcze bardziej, robi im wsparcie z wykałaczek i lata z nimi od jednego okna do drugiego. Pikuje je, by miały wygodnie (nie zaznaczając przy tym odmian )
Potem jest procesja na działkę i niesiemy te sadzonki niczym monstrancję
a potem zakwitają, wiatr niesie nasiona ... ale też zbieramy te drogocenne drobinki, by obdarować miłe osoby
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 21:28, 09 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Nie słyszałam, ale widzę, że fajna. Wygląda trochę podobnie do celozji kłosowej, większe ma kwiatostany, ale efekt podobny. Celozja jest w każdym razie łatwo dostępna, taką kłosową (nasiona) kupiłam niedawno w Casto. Jakby co

Magda, ja postanowiłam nie chodzić do marketów ogrodniczych- żadnych kompulsywnych zakupów!
Wyjątek- zaglądam do ogrodowej części tk maxx- ale to jest garden fashion
(tak na marginesie w zeszłym tyg. były te super fajne wielkie konewki- jak nie masz, sprawdź koniecznie)
W zeszłym roku nie było w ogóle kolekcji ogrodowo- piknikowych w wielu sklepach (skandal!)- mam nadzieję, że w tym roku wszystko wróci do normy, bo jestem lekko wyposzczona
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:24, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Hehe... Ja parapetów nie mam Ale właśnie kupiłam taką szklarenkę-regał. 120 cm wysokości żeby dało się z nią biegać do światła Wysiew będzie do wielodoniczek - jedna (tylko) paletka mi się zmieści w kuchni na ociekaczu od zlewu, potem na regał a potem biegi

Kaśka, też się postanowiłam nie poddawać i łatwo nie zrażać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:47, 10 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O nie, nie. Zakup celozji był starannie zaplanowany. To, że gdzieś w necie trafiłam na istnienie w sprzedaży jej nasion, to fuks, ale już wyprawę po celozję, dmuszek i ostróżkę zaplanowałam z premedytacją
Celozja mnie zachwyca od zeszłego roku, okazałą się łatwa w uprawie i bardzo trwała w wazonie. W tym roku chcę wypróbować odmianę z delikatniejszymi gałązkami, co ułatwi użycie do bukietów. Poza tym brakuje mi do bukietów tych wszystkich kolumnowych długasów, stąd też chęć pomnożenia ostróżek.

Ja też się nie zrażam, chociaż te papryki mogłyby już wzejść?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies