Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

antracyt 11:44, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja mam spore sukcesy w ukorzenianiu sadzonek lawendy, ale zauważyłam, że nie ze wszystkimi odmianami idzie równie łatwo.
Nasturcja sama mi się wysiewa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 13:26, 01 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Ukorzenianie sadzonek jest trudniejsze, zależy kto do czego zielone ma palce
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 23:12, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

do wykiełkowania przykryj czymś, ja sobie robię foliak przy pomocy cieniutkich "zrywek" i patyczków do sushi


Ja wysiewam w takiej miniszklarence, to już folia niepotrzebna

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 23:13, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)
A ja sieję martagony, konwalniki, ciemiężyce, glaucidia, wszystko, co wyda u mnie nasiona. Do kupowanych nie mam zaufania. Siałam koper morski, ciekawa efektu, mekonopsa, raz mi się udało. Każdej jesieni jest frajda zbierania nasion i eksperymenty.
Efekt uboczny to doniczki, doniczki wszędzie. Trzeba pamiętać o podlaniu i schowaniu do cienia, albo, co też gatunek potrzebuje. Uwielbiam siać


Jakieś rady co do mekonopsa?

Ja nie zbieram nasion w ogóle. Bardzo rzadko ,a nawet prawie nigdy nie obcinam przekwitłych kwiatostanów. Większość zostaje do wiosny i sama się sieje.
Chyba nie mam cierpliwości do siewu wolę jednak sadzonki.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 23:20, 01 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Szymka napisał(a)
Jakieś rady co do mekonopsa?


Najpierw stratyfikacja, chyba w lodówce, a potem ok. 25 stopni. Długo kiełkował, z kilkunastu nasion wzeszło cztery.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 23:27, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


Najpierw stratyfikacja, chyba w lodówce, a potem ok. 25 stopni. Długo kiełkował, z kilkunastu nasion wzeszło cztery.


No to pięknie, ja mam chyba z 10 szt. Coś czuję, że się zrażę do wysiewów na amen.
W tamtym roku na 10 różnych gatunków tylko lewkonia i stipa doczekały przesadzenia do p9, reszta albo nie wykiełkowała albo padła zaraz po...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 23:34, 01 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Nie ma co się zaraz zrażać. Mekonops jest trudny do uzyskania z siewu. Ja cardiocrinum siałam cztery razy, trzy z własnych nasion (różne sposoby, bo miałam ich miliony)i z ofiarowanych. Zero sukcesu. To zrezygnowałam.
Ale z innymi, czemu nie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 09:52, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)


Ja wysiewam w takiej miniszklarence, to już folia niepotrzebna



Szklarenka piękna, ale u mnie doniczki torfowe się nie sprawdziły - ciągną wodę z ziemi, a przy mocniejszym podlaniu z kolei zaczynają się rozpadać. Jak sobie z nimi radzisz?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 10:08, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wcale sobie nie radzę, mam takie doświadczenia jak Ty i już ich więcej nie użyję.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 10:32, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies