Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 11:44, 02 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


Jakieś rady co do mekonopsa?

Ja nie zbieram nasion w ogóle. Bardzo rzadko ,a nawet prawie nigdy nie obcinam przekwitłych kwiatostanów. Większość zostaje do wiosny i sama się sieje.
Chyba nie mam cierpliwości do siewu wolę jednak sadzonki.

Kasia, z tego wynika, że siejesz bardzo trudne rośliny- na takie się nie porywam, dlatego taka zadowolona z siebie jestem
Ja kocham jednoroczne, dwuletnie, więc kupuję nasiona namiętnie- kupowanie ich sadzonek byłoby bez sensu- no a przede wszystkim nie ma takich odmian, jakie mogę mieć z nasion. Ale byliny też czasem mi się trafią, teraz kupiłam sobie nasiona białego ostrogowca, nigdzie nie widziałam sadzonek w sprzedaży. Mam już różowego z nasion, więc wiem że powinno sie i z tym udać

Ja nasiona uczę się zbierać- wiem, że uszczęśliwię nimi wielu ogrodników, szczególnie jeśli nie można ich kupić w polskich sklepach. Wtedy każde nasionko szanuję
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 12:25, 02 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
weźcie mi powiedzcie co to mi się w zeszłym sezonie wysiało. Już trochę pożółkło, zanim sfotografowałam. Obok na zdjęciu czarne nasionko, to z tego wyrosło (dla porównania obok nasionko groszku pachnącego)
Czy to mógł być czosnek? W pobliżu rośnie Giganteum
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 13:10, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Moim zdaniem to czosnek, typowa trawa czosnkowa, też mam tego pełno i strasznie mnie wkurza. Ze sto lat minie, zanim to dorośnie, a póki co w zasadzie bałagani.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 13:57, 02 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Też jestem za czosnkiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Szymka 15:35, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

Kasia, z tego wynika, że siejesz bardzo trudne rośliny- na takie się nie porywam, dlatego taka zadowolona z siebie jestem
Ja kocham jednoroczne, dwuletnie, więc kupuję nasiona namiętnie- kupowanie ich sadzonek byłoby bez sensu- no a przede wszystkim nie ma takich odmian, jakie mogę mieć z nasion. Ale byliny też czasem mi się trafią, teraz kupiłam sobie nasiona białego ostrogowca, nigdzie nie widziałam sadzonek w sprzedaży. Mam już różowego z nasion, więc wiem że powinno sie i z tym udać

Ja nasiona uczę się zbierać- wiem, że uszczęśliwię nimi wielu ogrodników, szczególnie jeśli nie można ich kupić w polskich sklepach. Wtedy każde nasionko szanuję


Masz w 100% rację ? Raz wysiałam nasiona, niewiadomego pochodzenia, gatunków dla bardziej zaawansowanych i oczekuję samych sukcesów
Cóż, muszę podejść do tematu z większą pokorą
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 13:47, 05 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
u nas wczoraj w Domu Działkowca dzień dzielenia nasion Wspólnie zakupione paczuszki porcjujemy niczym zakazany towar i rozdzielamy między "udziałowców"


a było co dzielić
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 14:03, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ale super
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 15:04, 05 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Fantastico
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nicol21 17:48, 05 lut 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Super! a kto stał na czatach?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mgduska 21:14, 05 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Miłe zajęcie, słyszę ten szelest torebeczek z cenną zawartością Ja sobie zrobiłam porządeczek (kolejny) w pudełku z nasionami. Nie mogłam znaleźć lwiej paszczy i wtedy uświadomiłam sobie, że w mieście mam drugie pudełko
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies