Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

LIDKA 15:58, 07 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Agnieszka pięknie. Za pare sezonów nie będziesz miec ogrodu tylko park. Wszystko masz przemyślane i piękne. Te pniaki bardzo fajne.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 19:32, 07 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Anetka, dziękuje . Powiem Ci, że eM na początku dość sceptycznie patrzył na moje szaleństwa ogrodowe, ale teraz mówi, że bardzo mu się podoba

Madzia, dzięki . Jeszcze nie skończyłam pozbywać się chwastów, ale już bliżej niż dalej

Basiu, tak mam czasami, muszę pochodzić i pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem

Sylwia, dziękuje . Natyrałam się, owszem, i jeszcze się natyram . Dobrze, że razem z Hanią potrafiłyście mi trochę objaśnić i wskazać drogę .
Dyptama omijam z daleka, czy słońce, czy deszcz. Może nie jest trujący, ale utkwiło mi w pamięci, że coś jest z nim nie tak .

Asia, też jestem ciekawa rabaty różanej i w ogóle róż, bo w tamtym roku niewiele było kwiatów. A teraz widzę mnóstwo pąków
Wiesz, ja też marudzę, ale głównie sama do siebie. Jak patrzę na te rabaty, to czasami myślę, co mi strzeliło do głowy, żeby tyle tego mieć. I później pielić. Ale później myślę, że pięknie jest .

Kamila, dziękuje . Na początku nie bylam do końca przekonana do tej rabaty z pniami, ale teraz zaczyna mi się podobać. Jeszcze tam trawy są (oprócz turzyc, które widać na zdjęciach), ale młode, po kilka kłosków mają dopiero.

Mirka, oczywiście, to jest pięciornik . Myślę o jednym, piszę o drugim . Mam jeszcze inne pięciorniki, takie niskie, mają liście jak truskawki, jeszcze nie kwitną.

Juzia, tylko troszkę się zmieniło, no co Ty .

Gosia, dziękuje . Wiesz, u mnie i dużo słońca, i mokra ziemia (długo trzyma wilgoć), więc rośliny jakoś sobie radzą. Ale nie wszystkie są takie wyrywne, niektóre też są lekko opóźnione

Ewa, ja też czekam na te róże w szpalerze. Sadzone w tym roku, z gołym korzeniem, ale wszystkie ładnie się porozrastały. Prawdziwy pokaz będzie pewnie za rok

Lidka, to dyptam (dopiero dziewczyny mi przypomniały nazwę ). Trzeba pamiętać o tym, że parzy.
Dziękuje za pochwały . Pniaki jeszcze mam „w zanadrzu”, będę je umieszczać na rabacie przy fosie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mala_Mi 19:36, 07 cze 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Może sie tyra, ale ten etap ogrdniczkowania najfajniejszy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kordina 19:40, 07 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Mala_Mi napisał(a)
Może sie tyra, ale ten etap ogrdniczkowania najfajniejszy


Ja tam wolę efekty niż tyranie chociaż aktualnie tyram na ugorze
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 20:56, 07 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Ja tez lubię tyranie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosialuk 22:30, 07 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Dyptam śliczny. Już miałam zakusy na sadzonkę od mamy, ale poczytałam o nim i zrezygnowałam. On lubi glebę raczej zasadową a u mnie lekko kwaśna.
A u ciebie na jakiej glebie rosną?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agatorek 22:48, 07 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aniu (Mała mi), tyranie jest dobre na zdrowie fizyczne (o ile się nie przesadzi ) i psychiczne. Chociaż czasami mam ochotę tylko leżeć .

Efekty też lubię, Bożenko

Judith, j.w.

Gosia, u mnie glina, na wierzchu trochę czarnej ziemi. Dobrze trzyma wilgoć. Nie mam pojęcia, czy zasadowa, czy kwaśna. Raczej zasadowa.
Dyptam rośnie na rabacie, która jest wokół domu, czyli gleba nie jest za mokra (te rabaty są podwyższane do poziomu kostki). Podlewany tylko w ciągu pierwszego roku po posadzeniu, później tylko deszcz (tak traktuję wszystkie rośliny na tej rabacie, oczywiście oprócz świeżo posadzonych).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 08:34, 08 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42224
Agatorek napisał(a)
Summer song


Pomponella


Slicznie się to wszystko zapowiada, póki co z bliska ale jak zaraz bujnie to będzie szał
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
DariaB 11:21, 08 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Ja tyrać też lubię, chociaż ostatnio mam jakąś niemoc Nic mi się nie chce. Mój mąż też patrzył na mnie jak na kosmitkę jak ryłam, a ostatnio siedzieliśmy na ławeczce, mój mąż się rozejrzał i mówi "sam, moimi rękami to zrobiłem". Uśmiałam się z niego
Rabata z pniakami i mnie się podoba!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 15:43, 08 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Aga, wykonałaś naprawdę kawał dobrej roboty. Na pewno nie możesz się już doczekać czasu, gdy rośliny będą duże Ja też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies