Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

mrokasia 14:41, 25 cze 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 19115
Nieee, u mnie to nie były końskie muchy, samo ugryzienie nie było zauważalne, dopiero po kilku godzinach pojawiała się opuchlizna i ból. Raczej meszki. Choć po meszkach zazwyczaj bardziej puchłam a samo miejsce ugryzienia było małym punkcikiem a tym razem rozległy, czerwony, gorący i bolesny stan zapalny.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 17:06, 25 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
mrokasia napisał(a)
Nieee, u mnie to nie były końskie muchy, samo ugryzienie nie było zauważalne, dopiero po kilku godzinach pojawiała się opuchlizna i ból. Raczej meszki. Choć po meszkach zazwyczaj bardziej puchłam a samo miejsce ugryzienia było małym punkcikiem a tym razem rozległy, czerwony, gorący i bolesny stan zapalny.

No to chyba ugryzło nas to samo. Objawy miałam podobne. Poza wysiękiem (tego nie było) i u mnie właściwie nie było widać miejsca ugryzienia. Była bardzo czerwona plama, miejsce było gorące i spuchnięte, acz twarde. I bolało. I nie jestem pewna, ale chyba podwyższona temperatura była.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 17:12, 25 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
Dzielę się pomysłem na unieruchomienie fontanienki solarnej
Małżonek, który dostał zadanie rozwiązania problemu uciekającej fontanny zachował się jak fachowiec z krwi i kości i chyba uznał, ze to zbyt drobna fuszka, bo żadnych efektów nie było . Stwierdziłam zatem, ze sama zrobię i sądzę, ze wykminilam całkiem sprytne rozwiązanie.
Oto ono: z doniczki produkcyjnej o średnicy mniejszej niż średnica fontanienki odcięłam górną cześć tak, by uzyskać wysokość nieco mniejszą niż głębokość misy. Następnie za pomocą żyłki połączyłam piankę fontanny z doniczką w dwóch miejscach. Zostawiłam luzy, by fontanna nie była podtopiona i jednocześnie mogła nieco opaść, gdy część wody wyparuje. Na dno doniczki włożyłam solidny kamień celem unieruchomienia. Efekt: fontanna unieruchomiona i nie ucieka, mocowania nie widać . Ole!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Margo2 23:05, 25 cze 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1576
To żeś wymyśliła
Szkoda, że nie zrobiłaś zdjęć poglądowych dla innych fontannomaniaków.
Powoli sama zaczynam o niej mysleć
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
LIDKA 23:29, 25 cze 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 9029
Ty to pomysłowa babeczka jesteś.


Pokaż gdzie stoi to ciurkadło.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 23:42, 25 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Judith, Adam Słodowy byłby z Ciebie dumny
Też zarzuciłam pomysł żeby badziewko unieruchomić, usłyszałam "luzik" ale nic więcej się nie zadziało
Sama miałam taki plan, żeby kamyczek opleść sznurkiem i podczepić pod dolną część, ale ja nie szydełkowa, nie makramowa i mi nie wyszło
Spróbuję z Twoją wersją i będę czekać na reakcję DT
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 21:39, 26 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Też czekam na fotorelację. Mnie interesuje, czy tę doniczkę mocno widać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 10:53, 27 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
Dziękuję za wyrazy uznania dla moich pomysłów .
Zdjęć nie wrzuciłam, bo - jak pisałam - nie widać nic zupełnie. Same patrzcie:
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 11:07, 27 cze 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 3611
Judith napisał(a)
Dziękuję za wyrazy uznania dla moich pomysłów .
Zdjęć nie wrzuciłam, bo - jak pisałam - nie widać nic zupełnie. Same patrzcie:
Ok, same patrzymy

Edit:
No dobry patent, nic nie widać.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Kontonaogrod 11:29, 27 cze 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 3210
Fajne to ciurkadło i Twój patent Może kiedyś do tego dojdę, woda w ogrodzie to fajna rzecz
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies