Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 20:06, 10 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To może być krwiściąg delikatny Alba
albo krwiściąg delikatny White Tanna

Oba są bardzo podobne.
Zdjęcie cudne. Piękny duet.


Haniu, urokliwy duet, jak dla siebie stworzony, sądząc po opisach wysokości obu - może to być Alba, Tanna rośnie poniżej metra, a to co widziałam miało dobre 1,5 metra. Dobrze wiedzieć, że są dwie opcje w zależności od potrzeb



Judith 20:19, 10 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Przepiękne te klony! Ja u siebie nie planuje, zbyt kapryśne, ale chętnie podziwiam u Ciebie i innych Ogrodniczek
Ewentualnie mogłabym kupić jakiegoś malucha do donicy z nastawieniem, ze będzie sezonowy. Idąc tym tropem, będąc dzisiaj w ogrodniczym, dostrzegłszy klonika przyjrzałam mu sie z bliska. Patrzę sobie - 23 zeta, fajnie, będzie do donicy. Po dokładniejszym sprawdzeniu ceny okazało sie, ze to 230 zł! . Pożegnałam bez żalu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 20:22, 10 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, w moim L. były w sobotę. Wzięłam jednego, wszak te 13 zł... zwykły Acer palmatum. Były też Orange Dream. Jeśli w czwartek jeszcze coś tam znajdę, wezmę Ci i już 
A że kapryśne, to fakt. W jednych ogrodach rosną jak szalone, w innych nie, u mnie pół na pół. Tak cieszyłam się na widok z jadalni na Shirasawy Aureum, niestety przemarzł, listki wypuszcza tylko jedna, mała część, reszta martwa

Judith 20:32, 10 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Martka napisał(a)
Judith, w moim L. były w sobotę. Wzięłam jednego, wszak te 13 zł... zwykły Acer palmatum. Były też Orange Dream. Jeśli w czwartek jeszcze coś tam znajdę, wezmę Ci i już 
A że kapryśne, to fakt. W jednych ogrodach rosną jak szalone, w innych nie, u mnie pół na pół. Tak cieszyłam się na widok z jadalni na Shirasawy Aureum, niestety przemarzł, listki wypuszcza tylko jedna, mała część, reszta martwa

O! Nie bierz (dziękuje za propozycję ), sama pojadę do swojego jutro . Były w B, ale sie nie załapałam, to może załapię się w L .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 20:36, 10 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Marta u mnie połowa Atropurpureum nie ma liści. Czy to już nic z tego nie będzie?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 20:49, 10 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, w Twoim ogrodzie jest duża szansa, że klony poczują się dobrze. Warto im podsypać ziemi leśnej, takiej próchniczej. Pilnować wilgoci. Przepuszczalne podłoże to jest połowa sukcesu. Ogród Jana (ostatnio znów wrzucił) jest przykładem, że można, trzeba tylko znaleźć klucz, ja go jeszcze nie mam.

Wiaan, jak przebiega ta połowa? W pionie czy poziomie? Trudno orzec, czy coś z niego będzie, ale szansa jakaś jest. U mnie połowę liści ma Sango Kaku i Shirasawy Aureum, żyją zredukowane, ale czas pokaże. Mrokasia pisała o swoim Sango Kaku, że też jej zmarniał i chyba ostatecznie wypadł, ale nie jestem pewna tego drugiego. Podsypałam mączki rogowej i podlałam delikatnie humusem, czekam.
antracyt 21:27, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Martka napisał(a)

Kalina Kilimandżaro - czy to zapowiedź kwitnienia??

Ależ oczywiście

Moje cukinie w podobnej fazie poszły dzisiaj do skrzyni warzywnej. Na noc dla bezpieczeństwa nakryłam je doniczkami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 21:35, 10 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zapomniałam napisać o cukinii- moja dwuliścienna siewka hartowała się w doniczce w ciągu dnia, a wieczorem poszła do gruntu (ziemia była nagrzana). Żyje i przyrasta. Dbam o codzienne podlewanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Adela 22:03, 10 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Martka napisał(a)

Elu, to dużo zmienia, ale bywają takie okresy, że na kancik zupełnie już nie starcza czasu... Czy masz jakieś sprawdzone nożyce do przycinania trawowych wąsów?


Martuś - ja przy obrzeżach tnę dobrze naostrzonym nożem kuchennym (słusznych rozmiarów ), ale wtedy na kolanach - niestety
Tam, gdzie nie mam obrzeży z kostki często używam półokrągłego przycinacza do darni.
Skoszony trawnik, bez przyciętej darni to jak niedokończony makijaż
____________________
Ela - Moja ostoja
Magara 00:11, 11 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Martka, usiłuję nadrobić
Wszystko piękne oczywiście, ale kloniki przyciągnęły moją uwagę - że takie liściaste już
Swoje dziś oglądałam i nie umiem wyciągnąć wniosków - shirasawy w pąkach cały czas, a ma i słońce i cień, jordan (mój wyczekany) więcej cienia niż słońca, a już ma listki małe, orange - dwa mam i dwa w podobnym stadium mimo różnych warunków Innym się dziś nie przyjrzałam, zabrakło czasu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies