Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Makao 06:44, 13 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4655
Martka napisał(a)


Aniu, czyli wszystko jest, cały komplet właśnie próbuję w tym roku dopilnować tej rzeżuchy, czy nie zbyt ambitne plany? zobaczymy



Absolutnie, na szczęście ją się łatwo wyrywa. Siedzi płytko i nie rozrasta się rozłogami. Wczesne wyrywanie wystarczy. No jeśli coś przeoczysz to znowu się rozsieje ale i tak będzie mniej niż jak wszystko zostawisz.
Tylko dłubaniny dużo ale mniej niż przy gwiazdnicy czy szczawiku (bo tego też mam)
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 07:42, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Zbiory Już zbiory, nieprawdopodobne. Ogromną przewagę daje szklarnia
Tego chwasta nie mam ale gwiazdnica i szczawik szaleją Nie mam czasu pielić a teraz kwitnie gwiazdnica. Jak się rozsieje jestem w czarnej... dziurze
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 07:56, 13 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Też mam tego chwasta, do tego teraz kwitnie na całego,wrrr!

Ładnie oplewiłaś cisy

Rzodkieweczki mniam mniam ja nie sieje,bo mi się nie udały.Byly twarde jak kamień i robaczywe
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 08:02, 13 kwi 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Martko, Martko, byłaś w Krakowie i do Wieliczki nie zajrzałaś? To wielkie niedopatrzenie, musisz koniecznie wrócić Pokazałabym Ci... moje gwiazdnice i rzeżuchy włochate i strasznie dużo mniszków na froncie też mam Atrakcja niebywała, prawda?

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Martka 08:34, 13 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, temat rzeżuchy, gwiazdnicy i mniszka rozgrzał nas wiosennie para buch, motyka w ruch.

Magaro, wyobraziłam sobie zakąty pełne białych niezapominajek, to już nie byłyby zakąty wstydu tylko rozpaczy! Tryb postrzegania selektywnego mam wyćwiczony Nie wiem, jak Danusia jest w stanie utrzymać ogród w tak idealnym stanie, wciąż mnie to zdumiewa. Tam nie rośnie nic niechcianego

Anusko, wyjdzie trochę słonka i już człowiek pędzi do tych mini-kwiatuszków… moja gwiazdnica już kwitnie… jest turbo!

Anpi, tak, ja też sobie odpuszczałam te piękne niezapominajki haha. Uległam i mam ...

Aniu, łatwo się wyrywa, ale miliony robią swoje… szczawik - tu trzeba przeorać darń wgłąb. Wiele z tych chwastów przyszło ze szkółek z roślinami.

Jolu, miesiąc wcześniej rzodkiewka i sałata, a za moment szpinak - to sporo Nabyłam już odmianę sałaty zimowej, będę eksperymentować. Zeszły rok to był rok gwiazdnicy, pilnowałam. W tym pilnuję rzeżuchy. Co za rok? Czy tak ma wyglądać codzienność ogrodniczki żyjącej pragnieniem podziwiania owoców własnej pracy? … chyba spotkamy się w tej czarnej!?

Wiolu, takie urocze maleństwa nawet centymetrowe rzeżuszki potrafią kwitnąć, to już doprawdy determinacja. Może spróbuj z innymi odmianami? Spodobała mi się Saxa, jest miękka i idealnie kulista i chyba trzeba dość wcześnie wysiać.

Marto, Marto, ach, na wszystko mało czasu, ale Planty w zieleni i kwieciu wiśni - koiły me serce tak jak łany narcyzów przed Teatrem Słowackiego.
BASIA8 10:23, 13 kwi 2023


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ach te zakątki wstydu - też takich mam duuuużo i chwastów duuuuużo nie mogę poradzić sobie w tym roku z gwiazdnicą - pryskałam grubą chemmią -Orkanem i cały czas jest nowa i nowa i nowa - teraz kwitnie i aż się boję co będzie jak się rozsieje - masakra z nią.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gruszka_na_w... 10:40, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Zakątki wstydu są w każdym ogrodzie. Ich wyprowadzenie na prosta zwykle pochłania więcej czasu niż uporządkowanie rabat ozdobnych. Dobrze, że to już za Tobą.
Dołączam do utworzonej przez Ciebie grupy "czekających na maj". U mnie dzisiaj znowu leje. Straciłam już nadzieję na cud w postaci kilku bezdeszczowych dni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 10:42, 13 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
LIDKA napisał(a)

Nie martw się. Każdy ma taki kawałek.


Albo nawet kilka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DariaB 16:02, 13 kwi 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3092
Martuś ale u Ciebie ładnie i kolorowo. Zbiory ze szklarni cieszą na pewno! Tego chwast też mam wrrr. U mnie pół ogrodu jest zakątkiem wstydu haha
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 19:04, 13 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
antracyt napisał(a)

Albo nawet kilka


Tiaaa, będę go zasłaniać tujami chyba .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies