Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 23:28, 30 maj 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Wracając do klonów, póki co nie widać żadnych chorób. Rosną pięknie, nawet te pędy Orange Dreama które wydawały się martwe wystartowały. Dziś dostały nawóz z pokrzyw.

Orange Dream



Little Princess z bliska


Autumn Moon


____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 23:29, 30 maj 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
W ogóle to zaczyna być w ogrodzie sucho! Tam gdzie kora i ściółka wilgoć jeszcze się trzyma, ale odkryta gleba przeschła bardzo. A dopiero co narzekałem, ze wszystko w wodzie
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 23:31, 30 maj 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Brunnera dosłownie zgniata hakony. Chyba trzeba ją przyciąć?

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 10:52, 31 maj 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Mapa prognozowanej sumy opadów na najbliższe 10 dni. Bardzo źle to wygląda zważywszy, że padało ostatnio ponad tydzień temu.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Patrycja_KG_Lu 13:30, 31 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Fleszu napisał(a)
Macie jakiś inny patent na równomierne sypanie?

U mnie trawa dopiero rośnie, ale wiem, że duzo osób korzysta z siewniczka do nawozu. Chyba ostatnio zdjęcie siewnika Wiola pokazywała u siebie na wątku.

Edit: znalazłam komentarz Wioli.
Wiolka5_7 napisał(a)
Dla mnie siewnik na korbkę najlepszy mam taki zielony z LM za 30 pare zlotych i jest super. Zadnych łat,pasów,trawnik idealnie nawieziony
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:47, 31 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Super ten chmiel. Kojarzysz odmiany o mniej jasnych liściach? Kupowałeś jako sztobry czy sadzonkę w doniczce? Nie jest ekspansywny?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Fleszu 20:53, 31 maj 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Kupowałem w doniczkach, jest bardzo ekspansywny więc trzeba mu zrobić podziemne bariery myślę że na 20 cm minimum.

Nie znam odmian ciemniejszych, ale pewnie w internetach coś znajdziesz

W pełni sezonu nie jest już taki jasny.
Tutaj masz zdjęcie z połowy sierpnia - pnie się po siatce to wszystko jest z pięciu sadzonek.


Ja mojego będę właśnie usuwał bo daję tam matę wiklinową, więc mogę Ci wysłać
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 00:47, 04 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Mój ulubiony Clematis, Innocent Glance. Rok temu rósł w zbyt cienistym miejscu i nie zachwycał, wiosną przesadzony do słońca i wreszcie się pokazał.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Patrycja_KG_Lu 01:50, 04 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Fleszu napisał(a)
Kupowałem w doniczkach, jest bardzo ekspansywny więc trzeba mu zrobić podziemne bariery myślę że na 20 cm minimum.

Nie znam odmian ciemniejszych, ale pewnie w internetach coś znajdziesz

W pełni sezonu nie jest już taki jasny.
Tutaj masz zdjęcie z połowy sierpnia - pnie się po siatce to wszystko jest z pięciu sadzonek.


Ja mojego będę właśnie usuwał bo daję tam matę wiklinową, więc mogę Ci wysłać

A jakby go dać w takim dużym wiaderku budowlanym i je wkopać? Albo wiaderko bez dna to dałoby radę? Jedną sadzonkę masz przy słupie?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Fleszu 08:11, 04 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Tak, przy słupie jedna. Nie wiem jak głęboko on się korzeni, na pewno szeroko ale póki co jeszcze mi nigdzie nie wybił z ziemi poza miejscem sadzenia a zadnych barier nie mam. Przy siatce gdzie jednego już wykopałem system korzeniowy sięgał co najmniej na 2m i nielatwo to usunac. Nie wiem czy wiaderko bez dna go powstrzyma bo jak nie będzie mógł iść w bok to może szukać miejsca wgłąb i sie przedostanie.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies