Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 19:02, 15 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Nie kupiłeś czasem lawendy francuskiej? One nie zimują w gruncie w Polsce.


Właśnie, to była francuska. To już wiem dlaczego taka tania była No cóż narazie dobrze wygląda a za rok będzie pretekst kupić tam coś nowego
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:38, 22 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
To już przestaje byś śmieszne. Wczoraj miały być mocne opady, jeszcze o 20 zanosiło się na burzę, wszelkie modele pokazywały co najmniej 2-3h mocnych opadów, a nie spadła ani kropla, wszystko minęło nas o 5-10 km.

Już nie mam siły podlewać, drzewa niektóre zaczynają zwijać liście. Ostatni deszcz był 22 maja, nie licząc 2 mżawek które nawet dobrze asfaltu nie zmoczyły a co dopiero wysuszoną glebę.

Nawet automatyczne nawadnianie trawy się nie sprowadza bo woda spływa po tym klepisku w najniższe miejsca i tam wsiąka, trawa jest zielona tylko w tych najniższych miejscach i w cieniu pod drzewami, reszta robią się suche place.

Pomidorki rozkwitły na całego.



Zapylam pędzelkiem bo nie za bardzo widać bzyczki.

W weekend będzie pierwszy zbiór bobu ). Codziennie usuwam mszyce ręcznie albo zmywam wodą, bo chcą je zjeść przed nami.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:41, 22 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Łowca nornic. Odwiedza nas codziennie, zwłaszcza jak jest grill albo ognisko. Właściciel nieznany. Ostatnio wyjęliśmy mu 4 kleszcze.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Patrycja_KG_Lu 08:35, 23 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Mój kot przyniósł prezent na parapet wczoraj. Rozpoznajesz co upolował?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Fleszu 08:59, 23 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Mysz albo nornica. W zasadzie bez różnicy bo szkody wyrządzają podobne.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 23:00, 02 lip 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Dziś był pierwszy zbiór bobu, PRZEPYSZNY Pewnie dlatego, że własny Zebrane pół kilo. Po tym co jeszcze rośnie szacuję, że uda się zebrać gdzieś około 3 kg - posadziłem 2 opakowania czyli około 60 nasion z czego wyrosło około 45 krzewów, resztę prawdopodobnie zjadły ślimaki albo nornice. Raczej w przyszłym roku już się nie zdecyduję ze względu na ilość potrzebnego miejsca i trudną walkę z mszycami, ale zawsze to nowe doświadczenie ogrodniczo-rolnicze




Bób to dla mnie zawsze było jedno z najlepszych doznań smakowych, takie na które czekało się cały rok. Drugim takim są orzechy włoskie, takie świeże, wrześniowe, które trzeba obierać ze skórki. Te dwa przysmaki mogę pochłaniać bez limitu
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 20:49, 08 sie 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 20:55, 08 sie 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 20:58, 08 sie 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 21:00, 08 sie 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies