Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 08:13, 04 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Tymczasem buk Tricolore chce się rozmnażać.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 12:47, 12 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Zamontowałem wreszcie większość mat wiklinowych na północnym ogrodzeniu. Fajny efekt, wreszcie jest kontrast dla zielonych roślin które wcześniej ginęły optycznie na tle zaniedbanego haszczowiska u sąsiadów.



____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 12:55, 12 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Strasznie sucho u mnie. Ostatni jako taki deszcz mieliśmy 23-24 maj. W piątek były burze i ulewy wszędzie dookoła a do nas nie dotarło. Szkoda mi trawnika w który włożyłem wiosną sporo pracy (wertykulacja, grabienie, dosiewanie, montaż robota koszącego) więc nawadniam regularnie. Do tego codzienne podlewanie warzyw, donic i linie kroplujące na niektórych rabatach i mam 25-30m3 wody zużyte w około 2 tygodnie.

Na szczęście nie ma upałów, ale wiatr też dodatkowo wysusza.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 13:00, 12 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Serdecznie zapraszamy pszczoły, motyle i inne bzyczki. Pobyt z wyżywieniem gratis, ilość miejsc ograniczona.

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 21:39, 12 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Dziś na spacerze natrafiłem na stanowisko żywokostu. Zdobyłem Ok 3 kilo ziela i nastawiłem 30l gnojówka. Będzie darmowy bioekopotas do pomidorów, róż, poziomek i innych kwitnących.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Patrycja_KG_Lu 00:00, 13 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2313
Ale szczęściarz z Ciebie. Ja nie mogę trafić na niego.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Fleszu 09:18, 13 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Też go wypatrywałem na wszystkich spacerach czy wycieczkach rowerowych ale bezskutecznie. Ten rósł na nieużytkach, kilka metrów od rowu ze strumykiem w pobliżu lasu. Tylko 1 krzak ale bardzo duży, widać go było z daleka.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
LIDKA 10:15, 13 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Zywokost lubi mokradla. Ze 40 lat temu w mojej rodzinie karmili tym świnki. To bylo w czasach kiedy zwierzaki gospodarskie jadly pokarmy z pola i skraju lasu a nie suche pasze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 10:21, 13 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Fajnie działasz.
Klony też lubię. Artropopurpureum podsychają czubki gałązek a jeden crimson ma dziure wyżartą przez szkodnika. Liczę się z tym że padnie.

U nie też susza od miesiąca. Rośliny żyją bo podlewam. Trawnik ma nawodnienie ale mamy słabe ciśnienie i dolewam ręcznie.
Robot koszący super. Mam i kocham bo widze ile roboty mi ujął.
Troche zostawia wąsy przy obrzeżu z kostki ale to nic. Obkoszenie tego to pikuś do koszenia całosci zwykłą kosiarką.

Podglądam Twoje działania zawsze z ciekawością.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 12:00, 13 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2313
Widziałam fotkę u Karo Twoich żywokostów rosyjskich. Zamawiałeś może u Katarzyny B. z Naturalnie o Ogrodach czy z innego miejsca? Szukałam ich wczesną wiosną - na Allegro były tylko u jednego sprzedawcy i miała je właśnie Katarzyna jeszcze.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies