Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Gruszka_na_w... 21:43, 16 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Dobrze, że koparka nie dała rady. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby się mu koncepcja zmieniła albo gust. Zapłocie wydaje się bezpieczniejsze dla takich ozdób.

Fajnie, że Ci pada. Jeden problem z głowy mniej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:15, 17 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Beata - u nas już nie pada, a miało padać cały tydzień :-/ A ozdóbki są biedronkowe

Jola - zapłociowych głazów chyba nigdy nie uwieczniłam, nadrobię o ile nie zapomnę

Haniu - te "nasze" głazy to chyba jakaś pozostałość po wykopkach robionych przez pierwszych właścicieli działki - zostały za płotem i chyba tam będą na wieki wieków Bardzo nam życie ułatwiały na samym początku - na pytanie szambelana, kuriera, listonosza "a gdzie to?" odpowiadaliśmy "tam gdzie dwa kamienie" - i wszystko było jasne
Z padaniem to już napisałam... Miało dobrze popadać przez tydzień, jest jak jest Ale coś tam wczoraj spadło z nieba, cieszy to bardzo
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:22, 17 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Dla Judith, kukliki i ich czas kwitnienia:


Pierwsze zdjęcie z 20 maja, drugie z dzisiaj. Ile dni przed tym 20 maja zaczęły kwitnąć - nie pamiętam. Teraz widać, że już przekwitają, ale jeszcze cieszą
Oceniam czas ich kwitnienia na dobry miesiąc
Na zdjęciu jest spora sadzonka, chyba trzyletnia, może dwu?

Te, które kupiłam w tym roku w połowie maja (borisi strain) dostałam już kwitnące, teraz też jeszcze mają pojedyncze kwiatki, ale to mikrusy były.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:24, 17 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Przy okazji - jarzmiankowo Z jarzmiankami się lubimy


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:27, 17 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
I bodziszek wspaniały Jest faktycznie wspaniały, chociaż jego wspaniałość krótko trwa


Liliowce stella d'oro - już niedługo:

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:29, 17 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
I niespodzianka:


Magnolia, która chce zakwitnąć pierwszym swoim kwiatkiem w drugiej połowie czerwca jest zaskoczeniem, nawet na północy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 07:54, 17 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Bodziszki wspaniałego dobrze podsumowałaś.
Jarzmianki piękne kępy. One pewnie dopiero w masie są efektowne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kordina 10:24, 17 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4769
No właśnie bodziszek wspaniały wcale nie jest taki wspaniały ze względu na krótki czas kwitnienia ja w zeszłym roku cięłam po kwitnieniu ze względu na Ogrodowisko (nie pamiętam od kogo) i zakwitły po raz drugi ku mojej radości ale jarzmianki to masz! Moje malutkie jeszcze czekają a ja razem z nimi
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 10:51, 17 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ładniutkie te jarzmianki .
Niezły agent z magnolii, ale w sumie czemu ma nie kwitnąć. Przynajmniej przymrozki ją ominęły
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 12:04, 17 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Jarzmianki to masz rewelacyjne
Magnolie tak czasem mają, nic tylko się cieszyć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies