Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Basieksp 23:39, 30 lis 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
A ja obojętnie kiedy myję okna, balkonowe od tarasu zawsze mam brudne Aza staje przed oknem i szczeka by ją wpuść do domu, także zdarza się jej często wybrudzić szybę przyzwyczaiłam się do tego, coś za coś, mamy fajnego psa a ostatnio bawią się z Filemonem przez szybę, ona na dworze łapą w szybę, on z drugiej strony skacze do niej to akurat jest mniej fajne, oby szyba taką zabawę wytrzymała
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 10:02, 01 gru 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Judith napisał(a)

Piąteczka! w każdym zdaniu .




Mary napisał(a)

Wiosną? Wiosną to drzewa pylą. Jak się umyje to i tak zaraz się ubrudzą. Dopiero latem warto coś umyć.


No to jeszcze lepiej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
TAR 15:56, 01 gru 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
boszszsz jak super ze nie jestem sama w moim podejsciu do nie mycia za czesto okien, zapewne tez mam wieksza tolerancje na zabrudzenia. brudne okno mi jedynie przeszkadza kiedy robie fotki ptakow przez szybe i potrzebuje ostrosc zlapac. na brudnej szybie ciezko
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 22:56, 01 gru 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Judith, Marta, Basia, Alicja, Urszula, Aga - widoki dziękują Nie moja to zasługa, że są piękne Obym jak najdłużej się nimi cieszyła

A w temacie okien - moje nadal w stanie nieumytym
Musiałam wybyć na prawie trzy dni, liczyłam na cud, ale chyba przekaz na linii ja-Małżonek nie był zbyt czytelny, moja to wina

Z tymi oknami to w ogóle jest mały kłopocik - większość lubi mieć czyste szyby (ja bardzo, bardzo lubię), a każdy ma pazury, żeby się za to mycie zabrać. Do tego faktycznie aura nie sprzyja (bo pyli, bo pada, bo śnieży, bo zwierzaki nosy przystawiają etc.). Mycie okien trochę mi przypomina grabienie liści jesienią - nie da się nadążyć Okna umyte są z reguły tylko przez chwilę czyste Ale to jest coś z czym należy się pogodzić
Niemniej jednak ja się za te swoje jutro wezmę, chociażby tylko od środka
Bo prawda taka, że mycie "obecnych" okien to jest pikuś A moje doświadczenia z przeszłości mnie motywują do posiadania czystych szyb w obecnej rzeczywistości
Mieszkałam kilka lat w przedwojennej kamienicy. Okna skrzynkowe. Podzielone na dwa panele. Dolne i górne. Dolne otwierane "normalnie", górne uchylne. Żeby je umyć, te górne, trzeba było demontować panel. Być może przed wojną tego nie robiono bo się nie brudziły Mieszkanie miało jakieś 3,5 metra wysokości. Okna kończyły się gdzieś w okolicach 3. Do mycia potrzebna była drabina, dwóch chłopa i tydzień urlopu A mieszkanie było blisko głównej gdańskiej ulicy więc okna po umyciu wyglądały dobrze max 3 dni
Po tamtych doświadczeniach mycie okien nie powinno mi być straszne, a jednak
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 14:23, 02 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Myję okna 3 razy w sezonie. Wysiłek energetyczny praktycznie żaden, raptem 10 minut na okno. Na szczęście mam tylko 5 zwykłych okien i jedne drzwi tarasowe. Udało mi się wykorzystać w czwartek plusowe temperatury i ogarnęłam umycie z zewnątrz. Zależało mi na tym, bo przez brudne szyby przenika do środka dużo mniej światła, a o tej porze roku to istotne. I tak tego światła jest niewiele.
Doceniam obecny luksus okien nierozkręcanych. Kiedyś trzeba było myć okna jeszcze w środku.
Mnie o dreszcze przyprawiało mycie okien na 4 piętrze. Mam lęk wysokości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 14:51, 02 gru 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Kilka lat mieszkałam na 11tym piętrze. Mycie okien to było wyzwanie - też mam lęk wysokości. Plus taki, że okna dużo mniej się kurzyły na takiej wysokości.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 20:17, 02 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
A ja tak tu zaglądałam, czytałam, no i dziś ogarnęłam okna kuchnię i salon, reszta czeka na cieplejsze dni Chociaż to moje mazanie słabo wygląda w słońcu, no nie lubię myć okien, i chyba dlatego robię to szybko, byle było i jest jak jest przerabiałam różne cudowne szmatki, żadna sama nic nie myła teraz mam myjkę, a i tak mazy jakieś tam są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mary 21:31, 02 gru 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
Basieksp napisał(a)
A ja tak tu zaglądałam, czytałam, no i dziś ogarnęłam okna kuchnię i salon, reszta czeka na cieplejsze dni Chociaż to moje mazanie słabo wygląda w słońcu, no nie lubię myć okien, i chyba dlatego robię to szybko, byle było i jest jak jest przerabiałam różne cudowne szmatki, żadna sama nic nie myła teraz mam myjkę, a i tak mazy jakieś tam są

U mnie też żadne szmatki nie pomagały. Może to kwestia wody ze studni, a nie wodociągowej. Z myjką było fajnie jak umyłam jesienią. Słońce nie świeciło w okna i nie było widać mazów. Ale jak słońce zeszło niżej i spadły liście to się mazy pokazały.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Alija 22:01, 02 gru 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Magarku, masz rację, że mycie dzisiejszych okien to pikuś. Pamiętam dawne takie podwójne, wewnętrzne otwierane do środka i zewnętrzne, sama nazwa wskazuje, oczywiście drewniane. U nas jeszcze te wewnętrzne na lato się zdejmowało i chowało na strychu, a na zimę zakładało, żeby było cieplej, ile przy tym było roboty.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 22:21, 02 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Ale w tych starych oknach jakie były piękne, szyby malowane mrozem teraz już takich raczej nie ma.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies