Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:12, 22 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
W temacie przymrozków. Nad ranem było minus 4. Tyle pokazywał termometr na wysokości 1 metra.
Ile było przy gruncie - nie mam pojęcia. Truskawki mam dopiero co posadzone, nie kwitną, więc te lęki miałam z głowy.
U mnie oberwały tulipany, czosnki, piwonie i bergenie - wszystko leży.
Grujecznik - młode listki kaput.
Orzech - tradycyjnie po całości.
Tulipanowiec - j/w.
Na jednej czereśni zbrązowiały kwiaty. Wiśni, która rośnie tuż obok - nie ruszyło.
Gienka - dostała na brązowo, ale chyba z tego wyjdzie obronną ręką, o ile się cieplej w końcu zrobi.
Co dziwne oklapły rozchodniki.

No i największy "dramat" - aktinidia pstrolistna zmarzła
A to nie moja zajawka, a Małżonka.
Chciał, kupił, wielbił, pergolkę jej wymalował.
Mam nadzieję, że odżyje, bo pomrukiwania o zabetonowaniu wszystkiego mnie niezbyt inspirują
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 03:10, 22 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
Kiwi jest bardzo wrażliwe ale wypuści nowe listki potem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 06:54, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Strat współczuję, oby się wszystkie ważniejsze rośliny z tego pozbierały.
Zastanawiałam się wczoraj, ile w tym roku będzie strat rolniczych. Owoce wszelakie, rzepak (nie wiem jak kwitnący reaguje na zimno)?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
olciamanolcia 07:11, 22 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
O przykra sprawa łączę się w bólu ..
Ale że rozchodnik oklapł? Imposible
Zapewne odbije -ale piwoni żal ….
Zabetonowanie hehe znany mi temat - czasem o tym myślę
Przyroda sobie poradzi - nie ma co dramatyzować
Dziś rano wyjeżdżając z domu jak bramę otwierałam i na zalew spojrzałam to myślałam że koniec świata się zbliża … zapewne deszczy u mnie albo i graduje nawet
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Bee 08:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Szkoda roślin, ciekawa jestem co było u mnie?

Miałam parę lat temu młodego tulipanowca, ale po którejś zimie się poddał.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Basieksp 08:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Bardzo szkoda roślin u nas raczej ok, rano nie zdążyłam dokładnie obejrzeć ale serduszka nie zmarzły a one są bardzo wrażliwe, poprzedniej nocy chyba był większy przymrozek u nas, niż dziś. Jeszcze jedna taka chłodna noc i będzie cieplej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 09:29, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10202
Jak zimno miałaś Większość roślin się pozbiera, puści nowe listki. Ale szkoda, jak zwykle natura nam udowadnia jak mało znaczymy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 21:03, 22 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Zgadzam się z Jolą
____________________
Helen - Hortensjowo
vita 22:08, 22 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Piwonie powinny się podnieść, to twarde zawodniczki U mnie też straty mrozowe, taki kwiecień.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 22:27, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Miałam nadzieję, że wysokie drzewa ochronią ogród przed mrozem. Spory ten przymrozek miałaś. U mnie gęste nasadzenia przy ogrodzeniu nieco zatrzymują mroźne powietrze. Oberwały najmocniej kwiaty rodków rosnące pod ścianą domu, najbardziej przymroziło te od strony ścieżki i kamiennego placyku przed domem. Tam brakowało osłony.

Podczytuję informacje o przymrozkach w necie. Piszą, że większość roślin odbije mrozowe uszkodzenia. Najgorzej będzie z zawiązkami drzew oowocowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies