Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 20:19, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2740
Sprzedawca nazywa to „kompost popieczarkowy” dlatego napisałam o takim samym kompoście co Ty masz. Lubelskie KOMEko wstrzymało sprzedaż kompostu “Humukom” indywidualnym osobom (orientowaliśmy się wiosną w zeszłym roku), więc ta opcja nam odpadła.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anpi 21:14, 24 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Podziałałam dziś w warzywniku z wysiewami. Dwie i pół grządki jest zagospodarowane. Potem wygonił mnie deszcz. Dokończę pewnie jutro.

Zakupiony kompost jest miejscami zbrylony. Takim urządzonkiem sobie go trochę rozdrabniam, a potem grabiami wyrównuje.
Przed:

Po:



Co już wysiałaś?
Widzę, że w sobotę miałaś podobne zajęcie do mojego Ja po przekopaniu ziemi z podłożem popieczarkowym, też rozdrabniałam grudy podobnym urządzeniem , takim opielaczem szykowałam poletko pod truskawki.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:16, 24 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Sprzedawca nazywa to „kompost popieczarkowy” dlatego napisałam o takim samym kompoście co Ty masz. Lubelskie KOMEko wstrzymało sprzedaż kompostu “Humukom” indywidualnym osobom (orientowaliśmy się wiosną w zeszłym roku), więc ta opcja nam odpadła.

A...! To wszystko jasne
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Marcin89 21:17, 24 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
Właśnie też przymierzam się do wysiewów. Dobrze, że w sobotę się powstrzymałem, wiało i rzucało deszczem.

Twoje skrzynki wyglądają bardzo schludnie. I ten kompost

W foliaku też mi już powschodziły rzodkiewki i sałata. Może jutro zrobię foto. Pamiętam, że u Ciebie też coś powschodziło, tylko nie wiem co
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Agnieszka_Z 21:26, 24 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 443
Super efekt po rozdrobnieniu, po wypłacie kupuję i ja.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 21:30, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2740
anpi napisał(a)
tu macie link do tacek, które polecała Agapant.
Właśnie sobie zamówiłam

Upsss…zgarnęłam ostatni komplet
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:33, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2740
Marcin89 napisał(a)
Właśnie też przymierzam się do wysiewów. Dobrze, że w sobotę się powstrzymałem, wiało i rzucało deszczem.

Twoje skrzynki wyglądają bardzo schludnie. I ten kompost

W foliaku też mi już powschodziły rzodkiewki i sałata. Może jutro zrobię foto. Pamiętam, że u Ciebie też coś powschodziło, tylko nie wiem co

Chyba sałata. Wysiałam 2 odmiany sałaty, pietruszkę naciową i jakiś szczypiorek. Zrób fotkę. Po ilu dniach Ci powschodziły? U mnie długo to trwało, aż się zaczęłam martwić czy w ogóle wzejdą.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:34, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2740
Agnieszka_Z napisał(a)
Super efekt po rozdrobnieniu, po wypłacie kupuję i ja.

Tam gdzie siałam rządkowo rozdrabniałam, a tam gdzie pójdą w maju cukinie, ogórki itp. to nie będę energii tracić.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kordina 21:36, 24 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Upsss…zgarnęłam ostatni komplet
Niekoniecznie:
https://allegro.pl/oferta/kuwety-tace-wysiewowe-ogrodnicze-transportowe-rozsady-extra-gruba-5-15139386451
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Marcin89 21:44, 24 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Chyba sałata. Wysiałam 2 odmiany sałaty, pietruszkę naciową i jakiś szczypiorek. Zrób fotkę. Po ilu dniach Ci powschodziły? U mnie długo to trwało, aż się zaczęłam martwić czy w ogóle wzejdą.
Zdaje się po tygodniu, pierwsza pojawiła się rzodkiewka. Teraz jest 9 dni od wysiewu i są widoczne rzędy sałaty. Groszek się nie pojawił, co jest dziwne (dopuszczam myśl, że przelałem go).
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies