Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 21:46, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
anpi napisał(a)

Co już wysiałaś?
Widzę, że w sobotę miałaś podobne zajęcie do mojego Ja po przekopaniu ziemi z podłożem popieczarkowym, też rozdrabniałam grudy podobnym urządzeniem , takim opielaczem szykowałam poletko pod truskawki.

Wczoraj pogoda była mega słaba, a mnie gardło bolało, więc wysiew był dzisiaj w okienku pogodowym.

Pietruszkę berlińską Halblange,
Pietruszkę cukrową,
Marchew wczesny zbiór + rzodkiewkę De dix huit jours (16-sto dniową),
Cebulę Polanowska,
Marchew Chatney + rzodkiewkę Cherry Bomb,
Marchew Dolanka + rzodkiewkę Cherry Bomb,
Szpinak.

Rzodkiewki wyznaczą mi rzędy marchewek, więc dawałam w nich tylko po kilka ziarenek. Nie dokończyłam wszystkiego, ale wysieje jutro bób, groszek oraz podpowiedziane przez Ciebie sałaty.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:50, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Kordina napisał(a)
Niekoniecznie:
https://allegro.pl/oferta/kuwety-tace-wysiewowe-ogrodnicze-transportowe-rozsady-extra-gruba-5-15139386451

Jak kupowałam to była tylko opcja kup 1 z dostępnych 1. Po zakupie weszłam ponownie i u mnie świeciło się tak:

Może inny sprzedawca wrzucił albo dorzucili sztuki. Dzięki za czujność.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
sylwia_slomc... 21:50, 24 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Na Allegro jako „spulchniacz gleby ogrodowy kultywator 6 ostrzy”, ma też podcinacz do chwastów z drugiej strony. Szerokość robocza dwadzieścia kilka cm. Były też węższe koło 16 cm. Ta aukcja, z której kupowałam już jest niedostępna, ale są inne podobne.

Dzięki Rozejrzę się najpierw stacjonarnie jak nie będzie zamówię sobie. Mam nadzieję, że nie zapomnę bo by mi bardzo robotę ułatwił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 21:53, 24 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Miałam tą opcję zaznaczoną w moim koszyku może było więcej po 5 po prostu?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
LIDKA 22:37, 24 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7276
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Jak kupowałam to była tylko opcja kup 1 z dostępnych 1. Po zakupie weszłam ponownie i u mnie świeciło się tak:

Może inny sprzedawca wrzucił albo dorzucili sztuki. Dzięki za czujność.


Ten sprzedawca ma 2 takie oferty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 23:34, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
LIDKA napisał(a)


Ten sprzedawca ma 2 takie oferty.


od Anpi z linku sprzedawcą był „doniczkowo”, w linku Bożenki chyba sam producent sądząc po nazwie. Najważniejsze, że są dostępne i Ci co potrzebują mogą kupować cena, wymiary i opis ten sam. Też się skusiłaś?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:21, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
U niektórych już przekwitają, a u mnie dopiero zaczęły na dobre kwitnąć. To krokusy, które sadziłam w Sylwestra 2023 r.
30 krokusów Joanna d’Arc
20 krokusów Pickwick
20 krokusów Victor Hugo
Te ostatnie wyjątkowo duże kwiaty mają w porównaniu to dwóch pierwszych.



____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
NowaKiKi 11:22, 25 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 610
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Tych tac to chyba trochę dokupię, bo są wygodne. Zwłaszcza do podlewania od dołu. Znalazłam te same, ale już po 13 zł (w 2020 r. były po 7-8 zł). Moje pomidorki siane 20 marca w wczoraj skiełkowały. Najszybciej Betalux i Cornabel (te już na parapecie), reszta na ogrzewanej podłodze.



Zamówiłam dziś 4 szt. berberysa Chocolate Summer na rabatę wschodnią bordowo-białą oraz brakujące czereśnie do sadu - Kordia i Regina. Cisy posadził wczoraj mąż w mieszance Toszki dla cisów.


Mozesz podesłać link do tych tac? Ja szukałam ale nie znalazłam nic na olx sensownego
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Patrycja_KG_Lu 11:54, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Wyżej jest link od Bożenki i Anpi. Dokupiłam 5 sztuk właśnie z niego wyglądających jak te moje stare. Jak poczekasz aż przyjdą to porównam i dam znać czy mocne.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Yenna 11:56, 25 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Skusiłam się też na te tace

Moje obecne mają za niski brzeg i nie są sztywne. W konsekwencji podlewam na kilka razy i do przenoszenia używam jeszcze podkładki.
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies