Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

ircia 18:10, 04 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Iwonko, kocham wszystkie tulipany!!! Z przyjemnością obejrzałam Twoje
____________________
Ogród Irci
iwonaz 19:20, 04 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dziękuję, tulipany to niezawodny zwiastun wiosny, ale u mnie pojawiają się wtedy kiedy w pozostałych regionach już przekwitły...
Aniu dobrze zauważyłaś, to poidełko dla ptaków.



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Bogdzia 19:23, 04 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Następne fajne poidełko dla ptaków- a czy tym razem kupione w Polsce?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
iwonaz 19:26, 04 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Oczywiście...z jakiejś broszurki z gadżetami do ogrodu. Lubimy podglądać ptaszki jak się do nie zlatują w upalne poranki
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
monteverde 21:00, 04 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
iwonaz napisał(a)
A czy może ktoś wie, kiedy można kupić sadzonkę amarantusa inaczej szkarłata wyniosłego? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, a widziałam na zdjęciach w ogrodach i wygląda wspaniale.[/quote
Iwonko czy znalazłaś już nasiona szarłata wyniosłego lub inaczej wiechowatego jest jeszcze trójbarwny, sadzonek nie sprzedają, bo to roślina jednoroczna masz namiary na nasionka ładny masz ogród

http://www.nasiona.pl/Inne_odmiany_O-S,1011,2.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
iwonaz 21:51, 04 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dziękuję za namiary na nasionka szarłata Mam już 300 nasionek, ale dziękuję że pospieszyłaś mi z pomocą
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Mala_Mi 22:02, 04 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Dziękuję, tulipany to niezawodny zwiastun wiosny, ale u mnie pojawiają się wtedy kiedy w pozostałych regionach już przekwitły...


Ostatniej wiosny pomiędzy Rzeszowem ,a Białymstokiem przesunięcie było ok .10 dni. Ale pomyśl pozytywnie....inni juz nie mają tulipanów, a Ty jeszcze masz Najpierw oko cieszysz na ogrodowisku... a potem w swoim ogrodowisku
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
iwonaz 10:20, 05 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dokładnie, a w dodatku u mnie są jeszcze później niż w Białymstoku. Chodzi też o to, że wszędzie zaczyna panowanie ciepła i zielona wiosna a u nas gołe gałęzie i półmartwa jeszcze trawa, ale się do tego przyzwyczailiśmy
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
weronika77 13:53, 05 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Witaj Iwonko!
Te poduchy (Twoje zdjęcie u mnie) fioletowe i różowe to floksy szydlaste, jak przekwitną, to są zielone poduchy, i nie ma chwastów.
Podobają Ci się rozchodniki, mi też i to w grupach. Wstawiłam zdjęcie z Frank-raju w Ogrodach Polskich. Widzę u Ciebie piękną różę, jak moja Flamingo. Masz dużo roślin, wilgoć co ważne i nie tylko dla ładnej trawy. Poprzesadzasz, porozsadzasz, i masz piękny ogród.
Pod żywopłotem rozchodniki, a pod nimi kępki traw.



____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
iwonaz 16:46, 05 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
A więc to floksy . Dziękuję za inspirujące zdjęcia właśnie w takich grupach uwielbiam te rośliny. Ja znam je pod nazwą rozchodnik okazały, za to rojniki kojarzą mi się z roślinkami w formie rozet o wysokości ok.5 cm...coś takiego na skalniaki, oczywiście mogę się mylić. Podpowiedz mi proszę, czy mogę je rozmnażać przez podział karp wiosną? Robiłam to do tej pory jesienią i się udawało. Teraz mam nowe plany na wiosnę i nie wiem czy mogłam bym je rozmnożyć właśnie w tym okresie?
Ta róża to właśnie flamingo, mam jedynie dwa krzaczki.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies