Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Mala_Mi 10:47, 21 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Można kupic gotowe, na internecie jest dużo ofert.
Rozzłoszczona na okno i głupotę ptaków po kolejnym wypadku, musiałam to zrobić natychmiast . Miałam w domu folię przylepną, taką jak do reklam (moza kupić na metry czyli kawałeczek z materiałami "papierniczymi") i tylko wzór do wycięcia z internetu.... Zrobione w 5 minut, przyklejone w minutę..i od maja zeszłego roku, ani jeden ptak mi nie wylądował na szybie Naprawdę skuteczne...

Wzór do wycięcia wzięłam z tej strony: http://www.stop.eko.org.pl/portal/index.php?module=pages&id=13
Są do pobrania dwa wzory...kania ruda i krogulec...nie wiedziałam który skuteczniejszy i mama dwa różne... na drzwiach balkonowych też nakleiłam...
Piszą w internecie, że to nieskuteczne.... u mnie działa

Bożeka, staram się zrobić sobie widok za oknem...bo to relaksuje. Ale i tak nie zmienię zdania, że Twoje widoki są przepiękne. I naprawdę do Ciebie się wybieram w odwiedziny w realu... te widoki musze zobaczyć na własne oczy. Jak kupowłam działkę to miałam piękny widok na Rzeszów, wiedziałam, że poniżej ludzie się wybudują i częściowo zabiorą mi widoki. Nie weidziałam tylko, że jednemu się zechce wybudować inaczej niż wszystkim i zasłoni prawie cały widok.... w dodatku dwór piętrowy.....rozbudowany, ze stromymi dachami.... na działce 3 metry do płota....grrrrr. O gustach się nie dyskutuje, ale zabrano mi tym pseudodworem 2/3 widoku....
Tego stanu już nie zmienie, więc robię sobie ścianę zieleni....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 11:13, 21 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale się cieszę że sie jasno zadeklarowałaś z przyjazdem.Bardzo zapraszam. A z widokiem świetnie sobie radzisz, pewnie ze to denerwuje jak ktoś ,,zabierze" widoki na które sie liczyło ale nie ma tego złego... i u Ciebie sie to przysłowie sprawdza.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 23:15, 21 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Specjalnie dla Gaby3003:
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 23:17, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 23:21, 21 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Lubię do Ciebie wpadać i czytać Sposób w jaki opisujesz swoje zmagania jest dla mnie rewelacyjny. Nie raz uśmiałam się czytając Cię. A ogród piękny i pięknieć jeszcze będzie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ell 23:58, 21 sty 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Też wpadam do Ciebie chętnie choć śladu nie zostawiam.
Czytam i czytam - i głowię się co to takiego te monady. W końcu nie wytrzymałam i Pan Google mi pomógł.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Mala_Mi 10:53, 22 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pan Google mi też pomaga cały czas.... bez niego tu by mnie nie było
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anika 11:18, 22 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Och, jak ja wam zazdroszczę, że macie swój ogródek pod nosem. Ja muszę na działkę dojechać aby fotki na forum zrobić. Ale już niedługo - mam nadzieje, że się to zmieni. Aniu moja imienniczko ogród przepiękny
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Mala_Mi 14:26, 22 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To moje wnioski dotyczące mojego ogrodu z pobytu na Ogrodowisku:
1) musi być jakeiś ciurkadełko z mężem nawet już wstępnie wybraliśmy miejsce, ale znów ogród do demolki..
2) wiem już co zrobię z moim jałowcem co sie rozrasta w tempie ekspresowym od frontu (jego jeszcze nie pokazywałam)
3) kanciki do zrobienia koniecznie
4) tawuły, które rosną za duże w trakcie sezonu i szpecą rabatkę, cieniują wszystko wokoło.... będę przycinać jak u Rysia..
5) wzrosła lista chciejstw...to już chyba muszę zaliczyć do negatywów
6) mam kilka miniaturowych bukszpanów, które wygladają jak wyrzut sumienia.... miałam wyrzucić..zostawię i będę ciąć....
7) ustaliłam nazwy kilku moich roślinek
8) cenne wskaówki co do uprawy roślin...niektóre wiem, że zastosuję już od wiosny...min. Żurawki, różaneczniki
9) nie jestem osamotniona w moim "zbieractwie" i dążeniu do zrobienia ogrodu botanicznego, ale to bardziej dotyczy mnie niż ogrodu..
10) w każdym ogrodzie można zrobić jeszcze piękniej i jeszcze lepiej.....

To tyle, co zdążyłam przeczytać na forum.......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 14:33, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Noo miłe to dla nas wszystkich

Może na zlocie zrobią tego bonsai z jałowca - ekipę będziesz miała prawie identyczną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies