Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Halinas 19:13, 28 sty 2012


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Piękny ogród Aniu, gratuluję pomysłów, a perukowce - cudo.
____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
Gardenarium 00:10, 29 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marysia_kielar napisał(a)
Jestem zachwycona !!! Ogród przepiękny !!! O piesku nie wspomnę
Pozdrawiam gorąco
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 10:36, 29 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Chwalą Cię , chwalą ale jest i za co. Stale przychodzę popatrzec na zdjęcie jastrzębia, cudo fotka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:17, 29 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Byłam na Twojej wizytówce.Super że dodałas do wizytówki zdjecia jastrzębia i innych ptaków. Masz piękny , absolutnie wyjatkowy ogród a to że powstał w trzy lata jest niesamowite. Cudna jest ta rabata z trawami, piękne róże ,pysznogłówki, mnóstwo kwitnących kwiatów,wszystko właściwie piękne. Gratuluję Aniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 11:40, 29 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wizytówkę mogłam poprawić dzięki naszej Danusi, bo mi to ułatwiła zrobienie takich sklejanek fotograficznych.. Dzięki temu chociaż troszeczkę mogłam wyróżnić niektóre piękności ogrodowe.... by nie czuły sie mniej doceniane przeze mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 16:51, 29 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Hej Aniu a gdzie Ty jesteś i z kim gadasz jak nie z nami?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 17:35, 29 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zgodnie z Twoim zaleceniem ....robiłam obiad mojemu M
I....buszowałam po innych wątkach...... ale jak zobaczyłam w powiadomieniu "motyle" to od razu pognałam się przywitać I nawet dobiegłam szybciej od Ciebie... ale sport to moja druga pasja...
I podziwałam oryginale pomysły mojej krajanki z Białegostoku.... i lilie u Przemka ...i u Boćka..naczytałam sie trochę o projektowaniu....ale przestałam, bo się z lekka zdołowałam..... U mnie za dużo, za gęsto i za dużo gatunków w jednym miejscu..... czyli wszystko co nie powinno mieć miejsca w poprawnym ogrodzie... a ja lubię tę różnorodność.... chciaż nie zawsze mi się podoba..... ale za to widać ile rzeczy się dzieje. To samo mam z moimi domowymi kwiatkami.....na początek postanowiłam, że będą jednakowe doniczki, podobne kwiatki...i co ..i PSTRO Doniczek trzeba by zakupić na 10 lat do przodu.... i skąd mogłam wiedziec, że tych badyli w domu też przybędzie.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 17:51, 29 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Faktycznie jesteś ,,szalona ogrodniczka" ,tyle roślin w domu. Fakt że to nie byle co bo storczyki ale masz ich sporo. Ja nie przepadam za roslinami na parapecie. Czasem cos tam mam ale ogólnie nie lubie parapetowej ciasnoty. Jedna duza roślina w pokoju- to mój gust. Za to w ogrodzie sadziła bym wszystko w dużych ilościach i wszystkich kolorach i bardzo jest mi przykro jak nie mogę czegoś miec, czuje sie wprost oszukana. Niestety mam ciagle bardzo wysokie ciśnienie , leki nie pomagają a najgorzej jest jak choc troche popielę i między innymi dlatego mam krzaki a nie kwiatki, bo wypielic nie dałabym rady.Wielką radośc sprawia mi oglądanie i podziwianie cudzych ogrodów, cieszę sie jakby to wszystko było moje i rosło w moim ogrodzie.Więc sadź dużo i kolorowo a ja ciągle będę podpatrywac i się cieszyc bo u Ciebie wszystko pieknie rośnie. Lubie też jeszcze ogód Dzidki, Jasi, Ani An-tre, Badary i kilka innych( moze nawet więcej niż kilka) bo u nich moge się nacieszyc tym czego nie mam u siebie.Pozdrawiam Aniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 17:54, 29 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nie mam czasu na kolejną opowieść o kolejnej grządce, więc przy niedzieli opowiem historię mojego domowego kwiatka. Jest to chyba kliwia..... Kwiatek ten rósł u mnie w domu, a sadzonkę dała moja babcia, która już nie żyje od ponad 30 lat. Wyprwadzając się z domu 27 lat temu, zabrałam z sobą tego kwiatka. Jak tułałam się po kolejnych stancjach i kwaterach on wędrował ze mną i zawsze niezawodnie kwitł. Jak osiadłam na stałe w bloku 20 lat temu, to odmówił posłuszeństawa i nie zakwitł ani razu.... marniał z roku na rok coraz bardziej. W 2009 roku przeprowadziłam go do nowego domu i zobaczyłam, że zaczyna odżywać. Przesadziłam do dużej doniczki...i się rozszalał..... W krótkim czasie zaadaptował całą donicę... i kwitnie w zasadzie bez przerwy.... Kwiatek ma ponad 30 lat....od śmierci babci, którą bardzo przeżyłam.... jest niesamowitą pamiątką. A Babcia miała zawsze piękne kwiaty.... Zresztą obydwie Babcie były fankami kwiatów.... i w dzisiejszych czasach napewno by chwaliły się swoimi ogrodami na forum. Druba babcia, zmarła za granicą, bo tam mieszkała ostatnie lata.....jej ostatnią wolą było spalenie i rozsypanie popiołów nad swoimi ukochanymi różami....co dziadek zrobił. Może dlatego nie mam w ogrodzie za dużo róż.... kojarzą się smutno...
A to "kalmia" pamiątka po babci:



Jak nie kalmia to co?????? Czekam na opinie fachowców.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joku 17:59, 29 sty 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
W drugim zdaniu ostatniego postu moim zdaniem ją poprawnie rozszyfrowałaś
Chociaż ja żaden fachowiec
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies