Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

agniecha973 14:58, 03 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aniu, to jeśli nie kwieciak to co to było? Było czarne, małe, z trąbką do ssania i te pędy, na których siedziało były zwiędnięte, ale pąków jeszcze na nich nie było? Chodzę oglądam codziennie, nie ma ich na razie więcej.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 15:04, 03 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aniu, jeśli masz chwilkę, to proszę zaglądnij tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/1184-wszedzie-pieknie-ale-u-siebie-najlepiej?page=882
Pytałam już Kasię - Robaczka i Ewę z ogrodu pełnego róż. Zrobiłam jak poradziły, czyli poprzycinałam co się dało, oberwałąm to co było uschnięte, ale martwi mnie to co obserwowałam w tamtym roku na pąkach (to jest na nowej stronie - 883). Czy to na pewno nie jakeś choróbsko. Niczym ich jeszcze nie traktowałam, tylko wodą z mlekiem od czasu do czasu, a tak zero chemii w ub. sezonie. Myślisz, ze nie ma się czym martwić?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
AniaDS 18:05, 03 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
agniecha973 napisał(a)
Aniu, to jeśli nie kwieciak to co to było? Było czarne, małe, z trąbką do ssania i te pędy, na których siedziało były zwiędnięte, ale pąków jeszcze na nich nie było? Chodzę oglądam codziennie, nie ma ich na razie więcej.

Tak wygląda kwieciak w sporym powiększeniu:
http://rolnik-sobczyk.pl/Home/News?receivedId=1045

To są efekty:
http://forum.rosa-net.pl/viewtopic.php?f=5&t=1053

Jeżeli są zwiędniete pędy to obstawiłabym zwiot różany lub bruzdownicę pędówkę, te składają swoje jaja w wierzchołkach pędów i tym sposobem niszczą cały pęd.


agniecha973 napisał(a)
Aniu, jeśli masz chwilkę, to proszę zaglądnij tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/1184-wszedzie-pieknie-ale-u-siebie-najlepiej?page=882
Pytałam już Kasię - Robaczka i Ewę z ogrodu pełnego róż. Zrobiłam jak poradziły, czyli poprzycinałam co się dało, oberwałąm to co było uschnięte, ale martwi mnie to co obserwowałam w tamtym roku na pąkach (to jest na nowej stronie - 883). Czy to na pewno nie jakeś choróbsko. Niczym ich jeszcze nie traktowałam, tylko wodą z mlekiem od czasu do czasu, a tak zero chemii w ub. sezonie. Myślisz, ze nie ma się czym martwić?

Zerknęłam, wszystkie te pędy są chore, mają uszkodzenia mrozowe lub inne, mogą to być pozostałości po chorobie grzybowej lub innym robactwie, po prostu te pędy źle przewodzą wodę i pożywienie, powodujac, że świeże przyrosty padają. Z tego juz nic nie będzie, trzeba to ciąć jak najbliżej czysto zielonych łodyg. Nie ciełąś za wcześnie róż czasem Aguś?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:30, 03 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Wzięliśmy się za nasz przyszły kącik po lewej:




usunęłam śmieci, gruz, oczyściłam ścianę, rozplantowałam tam swieżą ziemię:




No i co dalej?
Brakło mi pomysłu, co teraz?

Odgrodzić się kratkami? Altankę postawić?
Co dać pod nogi?
Trawa tam nie pożyje, chwasty będą pewnie tylko rosły, na wypasione płytki czy cos nie mam kasy, co dalej?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:33, 03 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Trochę wiosny:










____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:34, 03 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078










____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:36, 03 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078




Rabata, którą robiłam dwa lata temu razem z wami w końcu zaczęła wyglądać, tzn., widać, że coś tam sobie rośnie
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:37, 03 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
A taki mi się robi busz różany miejscami
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
danuta_szwajcer 19:15, 03 maj 2014


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu cudne zdjęcia Busz rózany bardzo mi się podoba Lubie takie klimaty Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Konstancja30 19:23, 03 maj 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Aniu takie odzyskane uporządkowane kąty to wielka frajda ... gratuluje .. pomysł na nie martw się przyjdzie sam ... prędzej czy później ... znam to z autopsji ...

nie skazuj trawy z góry na niepowodzenie ... na boiskach trwa a co chłopaki na niej wyprawiają ... ... a chwasty ... spryskasz na dwuliścienne ... a nawet jeżeli coś tam w niej pozostanie to Ania obie wiemy, ze nic gorszego niż wnoszący się do domu piach ... ziemia ... tudzież błocko nie ma ... a trawa to chyba najtańsza opcja i najładniejsza ... daj jej szansę ...

piekne te tujki masz za różyczkami ... nie myślałaś by nimi pociągnąć tę ścianę ? ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies