Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

agniecha973 19:39, 03 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
AniaDS napisał(a)

Zerknęłam, wszystkie te pędy są chore, mają uszkodzenia mrozowe lub inne, mogą to być pozostałości po chorobie grzybowej lub innym robactwie, po prostu te pędy źle przewodzą wodę i pożywienie, powodujac, że świeże przyrosty padają. Z tego juz nic nie będzie, trzeba to ciąć jak najbliżej czysto zielonych łodyg. Nie ciełąś za wcześnie róż czasem Aguś?


Aniu, dzięki, że znalazłąś chwilkę. Podrążę temat, jeśli pozwolisz, bo widzę, że już wrzuciłaś swoje zdjęcia z kącikiem przy garażu i pewnie czekasz na dyskusję. Martwi mnie to miejsce, bo to jedyne miejsce w którym różom coś dolega, wyraźnie coś jest źle. To ok. 10 krzaczków róży Bernstein. Kolejne 11 rośnie 3 metry dalej i rosną w najlepsze. Mam oprócz tego jeszcze ok. 20 innych krzaków róż w innych miejscach ogrodu i tym też nic nie dolega. Wszystkie cięłam razem, dość późno, jak już pozwoliłaś , także to chyba nie to. Po ostatnim przycięciu i oskubaniu ruszyły, ale są wyraźnie słąbsze od pozostałych róż. No i to kwitnienie z ub. sezonu, gdzie pąki zasychały, nie wybarwiały się do końca było też tylko w tej grupie róż. Myślę, że jednak trzeba im jakoś pomóc, choć nowe przyrosty dobrze rokują. Co myślisz?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dorota123 21:09, 03 maj 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Jeszce chwila, jeszcze moment i Twój różany busz będzie najładniej obfocony na całym Ogrodowisku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
monteverde 21:15, 03 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
AniaDS napisał(a)
Wzięliśmy się za nasz przyszły kącik po lewej:




usunęłam śmieci, gruz, oczyściłam ścianę, rozplantowałam tam swieżą ziemię:




No i co dalej?
Brakło mi pomysłu, co teraz?

Odgrodzić się kratkami? Altankę postawić?
Co dać pod nogi?
Trawa tam nie pożyje, chwasty będą pewnie tylko rosły, na wypasione płytki czy cos nie mam kasy, co dalej?

Aniu a na ta ścianę nie poprowadzisz róż pnących? poniższe zdjęcia prześliczne pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agniecha973 00:05, 04 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aniu, dziękuję za pomoc. Ukierunkowałaś moje myśli na pewną sprawę związaną z podłożem. Być może tu jest pies pogrzebany

W projektowaniu nie umiem pomóc, ale myślę, ze dziewczyny, które widzą więcej odezwą się. Zdjęcia jak zawsze świetne, nie żałuj nam w miarę możliwości czasowych. A ten busz poniżej to aż ciężko uwierzyć, ze tegoroczny!

AniaDS napisał(a)
A taki mi się robi busz różany miejscami
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Aneczka 02:15, 04 maj 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Hejka Aniu Różyczek jeszcze nie zamówiłam, ale mam nadzieję że niedługo to nadrobię
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Kindzia 08:30, 04 maj 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Confidor kupiłam w Brico wczesną wiosną. Na Allegro kupisz

Isabella chorowitka? Niedobrze Myślałam, że zdrowa będzie, skoro Poulsena...


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 09:12, 04 maj 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Aniu,porządki zrobiłaś na ostro,
teraz czekam co napiszesz o nowych zamierzeniach
i przeczytałam, że na spotkaniu będziesz- fajnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
JulkAd 16:47, 04 maj 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Aniu pozdrwaiam po długiej nieobecności....poczytałam o szkodnikach i koniecznie muszę sprawdzić, czy u mnie dziadostwo nie urzęduje....dziękuję za porady które wyczytałam w różnych postach....

....u mnie Louise Odier zaczyna otwierać swoje pąki....a chciałam ją przesadzić....napisz mi proszę kiedy mogę to zrobić?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Bogdzia 19:39, 04 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
A dlaczego myślisz że trawa tam nie urośnie? Tam jest przecież dosyc światła a słonce jej wcale nie jest potrzebne.Zdjęcia roślinek sliczbne szczególnie dwa kolory niezapominajek , ja mam niebieskie z białymi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 19:44, 04 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A ja czekam na efekt rewolucji. Jak ciebie znam poradzisz sobie z tym świetnie. Izy ściana byłaby dla mnie inspiracją
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies