Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Joaska 14:40, 26 lut 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Iza, jestem choć mnie nie było ...ale to wiesz....
kostrzewy mam ale u babci i jakoś o nich zapomniałam , wypadałoby je podzielić bo kępy porosły wielkie .... no i wiesz co ... do Kostomłotów bym się wybrała ...
aha... zamawiałaś jakieś róże ..... mam ochotę na kolejne pomponelle ... i na tym kończę kolekcjonowanie róż.... chyba
buźki dla Ciebie i Adamo
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Konstancja30 18:21, 10 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
wiosnę czuć już jakiś czas ... jest wyjątkowo uprzejma, że wkroczyła tak wcześnie ... i to cieszy ...

ja milczę ale bynajmniej nie dlatego, ze wciąż misiwato śpiem zimowo (choć jak tak zerknę na się to misiowato jednak nie jest nadużyciem ) ... jestem i staram się czytać prawie na bieżąco ... i prawie tutaj w rzeczy samej czyni różnicę ... wątki gnają jak opętane !!! ...
czytam i wpadam w kompleksy bo mi dziewfffczyny w tym ogrodzie jest jeszcze ciągle za zimno ... ... tak ... no łapki marzną ... nos też (temu akurat się nie dziwię ... jak coś tyyyle wystaje )
moim krokuskom chyba też zimno bo ich nie ma ... a osobiście wetknęłam ... czekam ...
za to tulipanki były uprzejme wynurzyć się na całe 3 cm peryskopowo ... miara na oko ... oczywiście chciałam je precyzyjnie zwymiarować żona suwmiarką ale schował ... jak znajdę nie omieszkam ...
tulipki u sąsiadki są cztery razy takie ... no ale one na południowej patelni smażą się całymi dniami ... czekam na to, ze moje też zaszaleją ...

róże mają już mnóstwo listków ... no właśnie przy różach mam epokowy problem ... albowiem taki np boski Leo na najdłuższej gałązce pięknie wypuścił na samym szczycie pęk listków a wypadałoby to ściąć ... zakładając, ze mam te róże ciachnąć ... i teraz nie wiem ... ciachać czy nie ... pisałam już, że to ogrodniczkowanie skomplikowane ??? ... co nie mam euforycznego mniemania, ze wiem już coniecooogrodniczkowaniu to jakiś uroczy badylek ciach i sprowadza mnie na drogę pokory ...

w piątek dojedzie 16 ton ziemi ... jabadabaduuuuuu ... rabata przed domem zacznie istnieć ... w domniemaniu wizualizują się kostki bukszpanowe ... i trafkowe ... i nowa miłość ...lilia pustynna czy jakoś tak ... jak to poukładam powklejam inspirancje ...

pomimo dylematów cieszę się, ze wiosna ))))

yhm ... w sobotę byłyśmy w Kostomłotach ... z Asią ... ta dziewczyna nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać ... idziemy ... stoi badyl a ona maca ... maca ... cmoka ... i wreszcie mówi, ze uwielbia ... ten badyl !!! żeby była jasność ... nie mnie !!! ... nie wiedziałam czy się martwić o siebie czy o Asię, bo to jednak powinno dać człowiekowi do myślenia, ze suchy badyl większe emocje od niego wywołuje ... no ale okazało się, że toto to buk czerwony czy jakoś tak ... uwierzyłam na słowo bo jak inaczej ...

roślinek było jeszcze mało ... za to kfiatki na wianki zabezpieczone ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Magda70 18:28, 10 mar 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wybudzasz się Iza widzę...dobrze, bardzo dobrze. Bo poczytałabym coś ciekawego częściej
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Zielona 21:52, 10 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ależ trafiłam! Nadrabiam zaległości czytelnicze i wprost na forumową pisarkę wpadłam. Izuś. Mądrego nic nie napiszę, bom przecież Zielona i nie wiem, co z tymi listeczkami różanymi powinnaś począć. Za to buka purpurowego też uwielbiam, choć do niedawna /czytaj: przedogrodwiskowo/ o tym nie wiedziałam. Jednak posiadam fontannę z rzeczonego /a przynajmniej tak jego nazwa wskazuje / Ciekawe, czy wypuści listeczka. Oby nie wyłącznie na samym czubku, jak róża Twoja, bo mój buk ma czubek na wysokości 3m Pozdrawiam.
makkasia 22:58, 10 mar 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Ja poprosze o zdjęcia wiosennych peryskopów i 16 ton ziemi też nie widziałam, więc poproszę no a boskiego Leo mus sekatorem potraktować pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Mala_Mi 07:20, 11 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Leo to chlop . Trzeba z nim krotko. Latwo zapamietac. Ja mam ten sam problem, bo jak potraktowac krolowe. Wystarczy ze plebsem mieszkaja. Na cebule przyjdzie pora.... to nienormalne co sie dzieje z pogoda. Z jednej strony cieszy, a z drugiej martwi.
Przekaz Adamo ze o nim pamietam... i mysle ze z wzajemnoscia.
I ja tez tkwie w marazmie zimowym.... tyle wolnego nie mialam od lat.... i to gorsze niz brak faktyczny czasu, bo zatracilam zorganizowanie i nic mi sie nie chce.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 08:06, 11 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Izabello-Konstancjo! Przy 16 tonach ziemi na rabacie, to rośliny będą się pławić w luksusie, niejakim. Leo ciąć.
A inspiracje powinny być już wklejone, żebyśmy mogli przedyskutować - zakładam wielopoziomowe dyskusje o tej rabatce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
noemi 21:41, 11 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
A jaki wianek będzie , się zapytowywuje ? czekam na dyskusje wielopoziomowe ...

buziam i macham wiosennie
____________________
ogród magdalenka
Konstancja30 21:46, 11 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Magda70 napisał(a)
Wybudzasz się Iza widzę...dobrze, bardzo dobrze. Bo poczytałabym coś ciekawego częściej


obiecuję poprawę
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:47, 11 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Zielona napisał(a)
Ależ trafiłam! Nadrabiam zaległości czytelnicze i wprost na forumową pisarkę wpadłam. Izuś. Mądrego nic nie napiszę, bom przecież Zielona i nie wiem, co z tymi listeczkami różanymi powinnaś począć. Za to buka purpurowego też uwielbiam, choć do niedawna /czytaj: przedogrodwiskowo/ o tym nie wiedziałam. Jednak posiadam fontannę z rzeczonego /a przynajmniej tak jego nazwa wskazuje / Ciekawe, czy wypuści listeczka. Oby nie wyłącznie na samym czubku, jak róża Twoja, bo mój buk ma czubek na wysokości 3m Pozdrawiam.


nic się nie martw poniżej czubka też wypuszcza listki ... no a te purpurowe u Ciebie to będzie szaleństwo
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies