Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:00, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
popcarol napisał(a)


Czy ta druga róża to może Mozart? A pierwsza - New Dawn? Nie śmiej się, zgaduję


Róże, o które pytasz to Eden Rose i Lupo, moje letnie odkrycie. Dokupię jeszcze dwie i razem posadzę.
No coś Ty, nie śmieję się, ja rozpoznaję tylko te, które u mnie rosną/rosły!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:08, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Pszczelarnia napisał(a)
Vito, ogród dla mnie to zapachy i smaki. A Ty je tak fajnie pokazujesz. Piwonii będę szukać wiosną. Myślę, że nie ma polskich ogrodów bez piwonii. Choćby jednej.
Ta na murze to Eden Rose? Róż się uczę. A jest od kogo, tutaj na Ogrodowisku.
edit: jak długo masz swój ogród?


Trzynaście lat, ale jak nastałam, to rosły w nim już duże drzewa i całe łany piwonii. Do dzisiaj niektórych nie mogę się pozbyć. Też uczę się róż, ale tak trochę na opak. A zapachy i smaki, zwłaszcza zapachy- tak! I jest ogrodowo.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:52, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Martek napisał(a)

Ja się nie gniewam.
Nie mam książek tylu co Pszczółka i kocham jak ktoś opisuje piękne i ciekawe zjawiska.
Ja generalnie lubię prawdziwe opowiadania i historie i lubię słuchać jak ktoś mówi
Vivo sorry ja widzę te wszystkie piękne rzeczy u ciebie i podziwiam ,ale ty nam wybaczysz.
Zadzieraj głowę bo piękno nie tylko w kwiatach


Pewnie, że wybaczam, poproszę o jeszcze. Dzisiaj zadzierałam głowę, ale chyba pułap chmur był nisko.
I cisza. Czujność wykażę jutro i pojutrze, zamierzam pracować na polu, jak to w krakowskiem mówią.
Martek, vito
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:56, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
AniaDS napisał(a)
Wszystkie róże skojarzyłam, ale tej nie, co to?

Wygląda na starą odmianę.
Piękna jest. Chyba nie Comte de Ch?


To, Aniu 'Petit de Holland', raz kwitnie, ale zabójczo. Fotka sprzed dwóch lat. Teraz to już kawał krzaka.
I daje odrosty.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
AniaDS 22:28, 11 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Petitka , dlatego tak znajomo mi wygląda. Jestem w niej zakochana, mam w planie zakup .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
beta 07:41, 12 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
vita napisał(a)


Co to za odmiana róży?
A co do muru, to powiem Ci, że odkąd zobaczyłam Twoje murki kombinator mi się włączył... gdzie by tu je upchać u mnie...? Mam całą zimę na przemyślenia...


Ewa ją rozpoznała, to Eden Rose. Pomyśl nad murkami, można je ciekawie zaaranżować. Moje są 'łatane', co kilka lat ciąg dalszy. Może Cię zainspiruję.











ale cudnie

ta uchylona furtka zachęca do spaceru po Twoim ogrodzie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 07:55, 12 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
moja mam ma tą odmianę Lupo, ale jest bardziej czerwona chyba że to kwestia zdjęcia cały czas ta róza kwitnie bardzo ciekawa

ja od niej dostałam w prezencie inną różę, ale niestety nie znamy nazwy, wygląda na okrywową, ma bardzo silny zapach i delikatne jasnoróżowe kwiaty, powtarza kwitnienie, może jakieś zdjęcie znajdę , a czy po opisie cos Ci to przypomina Vito?

bardzo mi sie za to podoba ta Eden Rose, czy to zdjęcie aktualne? czy nadal kwitnie?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
grembosia 08:37, 12 paź 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Jejku, jak ja widzę cegłę w ogrodzie (i nie tylko) to coś niesamowitego się ze mną dzieje, czuję się jak zahipnotyzowana. Ona wprowadza taki kojący, bajkowy klimat. U siebie planuję jeszcze sporo cegły, aż się boję, że mogę przesadzić, a wtedy może to już niefajnie wyglądać. Ja po prostu ceglara jestem
Pozdrawiam jesiennie
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Evchen 14:01, 12 paź 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
vita napisał(a)


Co to za odmiana róży?
A co do muru, to powiem Ci, że odkąd zobaczyłam Twoje murki kombinator mi się włączył... gdzie by tu je upchać u mnie...? Mam całą zimę na przemyślenia...


Ewa ją rozpoznała, to Eden Rose. Pomyśl nad murkami, można je ciekawie zaaranżować. Moje są 'łatane', co kilka lat ciąg dalszy. Może Cię zainspiruję.





Piękne inspiracje... Mur daje poczucie bezpieczeństwa, intymności, dyskretności.. z pnącą różą to krajobraz wyjęty z baśni...
Mój ogród ma dość regularny kształt i na razie uczę się go urządzać.. może kiedyś wybuduję murek..
Na pewno bardzo podoba mi się wejście z murkiem i furtką.. cudne!
A czy dobrze dopatruję się kominka w murze?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Klamber 08:03, 13 paź 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Wiktorio, rozkręcasz się już 20 stronka,gratuluję, zaraz mnie dogonisz. Wczoraj pozejściu mgły zrobił się piękny dzionek, wracając z Wawy, podziwiałem piękne jesienne widoki. Wieczorem znów było mroźno a rankiem ciepło.Jeszce raz poziwiałem Twoje piwonie, piękna kolekcja, Pokazuj więcej, na tę cegłę musiałaś wydać majątek ale za to jaki efekt. Pozdrówka zostawiam.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies