Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Evchen 10:11, 11 paź 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
vita napisał(a)



Vito, mur i ta róża to czarodziejski pejzaż. I jeszcze do tego to słońce...
Co to za odmiana róży?
A co do muru, to powiem Ci, że odkąd zobaczyłam Twoje murki kombinator mi się włączył... gdzie by tu je upchać u mnie...? Mam całą zimę na przemyślenia...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
popcorn 10:25, 11 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
vita napisał(a)








Vita dziękuję za odpowiedź! Co to za róże, poniżej? Zaróżankowanie - fajne słowo
Jakieś róże już mam, ale wcale mnie nie przekonują - raczej nie chcę wielkokwiatowych - długa łodyga i tylko jeden kwiat, co z tego że łądny... raczej rabatowe, parkowe, wielokwiatowe... historyczne też raczej nie, bo piękne, ale rzadko powtarzają kwitnienie, a ja chciałabym żeby kwitły cały czas
Z wielkokwiatowych wybrałam tylko Nostalgie i tego Chopina właśnie - ze względu na kolor i wygląd kwiatów. Jak nie będą mi się podobać, wywiozę do Teściowej

Czy ta druga róża to może Mozart? A pierwsza - New Dawn? Nie śmiej się, zgaduję

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 10:26, 11 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vito, ogród dla mnie to zapachy i smaki. A Ty je tak fajnie pokazujesz. Piwonii będę szukać wiosną. Myślę, że nie ma polskich ogrodów bez piwonii. Choćby jednej.

Ta na murze to Eden Rose? Róż się uczę. A jest od kogo, tutaj na Ogrodowisku.

edit: jak długo masz swój ogród?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martek 18:21, 11 paź 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Klamber napisał(a)
Marto, ten facet pisze bzdury, trąbią jak nie wiem co, tylko lecą bardzo wysoko i nie zawsze ich słychać. Żurawie to cwaniaki gdyż wykorzystują kominy powietrzne by lecieć za darmochę, gdy się wznoszą to można ich oglądać kilkadziesiąt minut i focić do bólu. Pisałem Ci kiedyś jak byłem nad Biebrzą i leciało ze 200 żurawi na noclegowisko trąbiąc jak cholera, mało mi wtedy gardło mi nie stanęło w poprzek i oczy mi się rozmaśliły z tego wszystkiego, to jest wydarzenie nie do opisania. Było to w tym miejscu, żurawi nie robiłem niestety było za ciemno. Wyjeżdżaliśmy z młodym z parku i zatrzymaliśmy się przy ostatniej wieży widokowej i z młodym jeszcze do Ostrowi Mazowieckiej przeżywaliśmy w samochodzie. Było tam jeazcze 2 rodziny francuzówi i niemców, to tak przeżywali że chyba w gacie narobili, myślałem że powypadają z wieży. Dodam fotki z tego wydarzenia. Wiktorio tylko nie dąsaj się na mnie. Za tę rozmowę na Twoim koncie Pozdrówka zostawiam.





Ja się nie gniewam.
Nie mam książek tylu co Pszczółka i kocham jak ktoś opisuje piękne i ciekawe zjawiska.
Ja generalnie lubię prawdziwe opowiadania i historie i lubię słuchać jak ktoś mówi
Vivo sorry ja widzę te wszystkie piękne rzeczy u ciebie i podziwiam ,ale ty nam wybaczysz.
Zadzieraj głowę bo piękno nie tylko w kwiatach
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
AniaDS 18:22, 11 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Wszystkie róże skojarzyłam, ale tej nie, co to?

Wygląda na starą odmianę.
Piękna jest.

Chyba nie Comte de Ch?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
popcorn 19:36, 11 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aniu czy moje przypuszczenia są choć częściowo trafne co do odmian?
____________________
Mój nowy ogródek
vita 19:38, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
eliza3 napisał(a)
Piękne róże, tak posiedzieć na ławeczce i upajać się zapachem, a tu jesień idzie...


Elu, jesień też swoje zapachy ma, niedoceniane trochę. Pachną opadłe, mokre liście, ściółka z kory, świeżo przekopana ziemia, czasami woń palonych ognisk. Chyba zaczynam akceptować mijający czas, bo coraz spokojniej czekam na to posiedzenie na ławeczce...
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
popcorn 19:40, 11 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
U nas swąd spalanych śmieci w piecach raczej
____________________
Mój nowy ogródek
vita 19:50, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Evchen napisał(a)

Co to za odmiana róży?
A co do muru, to powiem Ci, że odkąd zobaczyłam Twoje murki kombinator mi się włączył... gdzie by tu je upchać u mnie...? Mam całą zimę na przemyślenia...


Ewa ją rozpoznała, to Eden Rose. Pomyśl nad murkami, można je ciekawie zaaranżować. Moje są 'łatane', co kilka lat ciąg dalszy. Może Cię zainspiruję.









____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:52, 11 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
popcarol napisał(a)
U nas swąd spalanych śmieci w piecach raczej


Też się zdarza, ale nie często.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies