Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

AniaDS 14:59, 16 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ev, ale wyciągasz piękne zdjęcia z rękawa , co chwilę się zachwycam .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Pszczelarnia 15:04, 16 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Ja też.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 15:24, 16 paź 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A mnie się podobałyby same bukszpany wokół zegara i już, minimalistyczny środek z zegarem i obfitość pod murami, jak Anglia to Anglia.
Tak mi się Twój ogród skojarzył z jednym z oglądanych w tym roku - East Ruston Old Vicarage, oczywiście w części formalnej, przy domu. Bardzo podobna cegła i murki, a w środku raj kwiatowy. Żwir w kolorze cegły. Bajka. Znasz ten ogród?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Evchen 15:42, 16 paź 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
AniaDS napisał(a)
Ev, ale wyciągasz piękne zdjęcia z rękawa , co chwilę się zachwycam .

Aniu i Pszczółko Mam obszerny rękaw a zdjęcie zrobiłam podczas pobytu w ogrodzie Kapiasów
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Urszulla 16:12, 16 paź 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21947
Gabriela napisał(a)
A mnie się podobałyby same bukszpany wokół zegara i już, minimalistyczny środek z zegarem i obfitość pod murami, jak Anglia to Anglia.
Tak mi się Twój ogród skojarzył z jednym z oglądanych w tym roku - East Ruston Old Vicarage, oczywiście w części formalnej, przy domu. Bardzo podobna cegła i murki, a w środku raj kwiatowy. Żwir w kolorze cegły. Bajka. Znasz ten ogród?


Gabrysiu- ja też mam taki gust jeśli chodzi o angielszczyznę: kwiaty zamknięte w bukszpanach, ale też drzewa w bukszpanach i wszystko inne też w bukszpanach Chyba nie zwariowałam?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gabriela 16:21, 16 paź 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie, wszystko w bukszpanach byłoby nudne, w Anglii tak nie jest. Już chyba bardziej Holandia jest bukszpanowa.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
eliza3 17:01, 16 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Pozdrawiam, miłego dnia życzę. Róże piękne
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
vita 22:14, 16 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Evchen napisał(a)


jasna ławeczka i żwir komponowały by się cudnie Biel i cegła to zgrany duet, zobacz
Moim zdaniem wystarczyłoby dosadzić białych naparstnic po obu stronach ławki. A jeśli nie chcesz żwirku, to może powtórzyć cegłę dookoła koła ułożoną promieniście wzdłuż obrysu koła.

chyba zamotałam


Dzieki Ev, masz rzeczywiście obszerne te 'rękawy', też bym tak chciała!
Zgadam się z Tobą, że biel i cegła może stanowić zgrany duet. Pod warunkiem, że dobierze się właściwą tonację bieli. Do ciepłej, swojsko wyglądającej cegły. Tuż obok mojego zegara są długie rabaty wysypane białym żwirem. (nie pokazywałam i raczej nie pokażę, zaniedbałam je nieco przez ostatnie lata) Na białą ławkę i biały żwir mogę patrzeć, na biały żwir i ceglany postument zegara- nie.
Muszę gdzieś ten żwir eksmitować, tylko gdzie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:23, 16 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Gabriela napisał(a)
A mnie się podobałyby same bukszpany wokół zegara i już, minimalistyczny środek z zegarem i obfitość pod murami, jak Anglia to Anglia.
Tak mi się Twój ogród skojarzył z jednym z oglądanych w tym roku - East Ruston Old Vicarage, oczywiście w części formalnej, przy domu. Bardzo podobna cegła i murki, a w środku raj kwiatowy. Żwir w kolorze cegły. Bajka. Znasz ten ogród?


Znam, ze zdjęć. I żwir w kolorze cegły byłby takim, na który mogłabym patrzeć z przyjemnością.
Wystarczyłoby już, gdyby był ecri i płukany. Minimalistyczny środek z zegarem... hmmm
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
KasiaWB 22:48, 16 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Wiktoria jak zobaczyłam to zdjęcie zegara z perspektywy pergoli to wszystko stało się jasne Rozumiem doskonale tą koncepcję z pączkowaniem bukszpanów tylko ja bym ciut je odsunęła od postumentu i między sobą, bo przecież będą się rozrastać z czasem i jak będą odstępy to łatwiej będzie pielęgnować i utrzymać kształt kulisty chyba że chodzi o to aby się zrosły?
Zobaczyłam u Noemi cudną inspirację http://www.gardenbuilders.co.uk/section.php/431/1/recent_project_1 - widziałaś może?
Róża Hermitage przepiękna jak ją zobaczyłam - już dopisałam do listy chciejstw
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies