Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Tamaryszek 18:36, 05 lis 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Żywopłot przycięty w obłe, faliste formy super wygląda! Czy wiesz, że ja własnie doszłam do tych samych wniosków, co Ty? Że proste, kanciaste żywopłociki trzeba zamienić na delikatne obłości i fale? Przyszłoroczne cięcie tak właśnie miało wyglądać. Twój żywopłot upewnił mnie, że to dobry kierunek.
Czy okrywasz cyklameny? Jakie masz gatunki i czy wszystkie Ci się tak samo sprawdzają?
Dzięki za wyjaśnienia "bluszczowe". Mój rośnie kilkanaście lat. Nie przyszło mi do głowy, że mrówki wnoszą piasek w plątaninę pędów. Taka skorupa, jak rozumiem, może ściskać pień i nie pozwoli mu się naturalnie rozszerzać. Bo sam bluszcz w korę nie wrasta, tylko czepia się po wierzchu. Muszę się zastanowić...
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
vita 21:42, 05 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
popcorn napisał(a)


Sama prawda! I tak staram sie robić. Niemniej zawsze było łatwiej z jakimiś biletami w dziwne miejsca i czytaniem o nich. a teraz trzeba siedzieć w domu bo jakby nie daj boże szpital był potrzebny, to może lepiej nie...

zdrowie jest najważniejsze!

a po pracy sobie z czołówką wykopię z błota resztę malin hihi


Z czołówką to się najlepiej nagie ślimaki tropi

Ja siedzę, trochę przyswajam haft kaszubski i przypominam sobie architekturę manieryzmu niderlandzkiego na Pomorzu. Może nie dziwne to miejsce, jednak fascynujące i na miejscu jest Bez biletów.
Zuzia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:49, 05 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sierika napisał(a)
No uśmiałam się dziewczyny z omawiania moich działań ogrodowych, trochę wystrzeliłam z tym końcem przyznaję bez bicia. Napisałam u siebie o nasionach orlaji.


Odwołujesz? Dobrze jest przeczytać, że ktoś na czas wszystko przygotował. Są jakieś prognozy na tegoroczną zimę? Dzięki za info o orlaji
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:35, 05 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Tamaryszek napisał(a)
Żywopłot przycięty w obłe, faliste formy super wygląda! Czy wiesz, że ja własnie doszłam do tych samych wniosków, co Ty? Że proste, kanciaste żywopłociki trzeba zamienić na delikatne obłości i fale? Przyszłoroczne cięcie tak właśnie miało wyglądać. Twój żywopłot upewnił mnie, że to dobry kierunek.
Czy okrywasz cyklameny? Jakie masz gatunki i czy wszystkie Ci się tak samo sprawdzają?
Dzięki za wyjaśnienia "bluszczowe". Mój rośnie kilkanaście lat. Nie przyszło mi do głowy, że mrówki wnoszą piasek w plątaninę pędów. Taka skorupa, jak rozumiem, może ściskać pień i nie pozwoli mu się naturalnie rozszerzać. Bo sam bluszcz w korę nie wrasta, tylko czepia się po wierzchu. Muszę się zastanowić...


Nie wiedziałam Obłości i fale wbrew pozorom jest trudniej uzyskać niż linie proste i prostopadłościenne. To trochę takie 3D. Róbmy to, jest ciekawe
Okrywałam cyklameny kiedyś, teraz tak jak i róż, nie okrywam. Zagarnę tylko przed opadami śniegu resztki liści brzozowych na rabatę. Zaglądam wczesną wiosną, lubią się wtedy siewki pojawiać.
Jakie mam gatunki? Nie wiem dokładnie. Na pewno dostałam kiedyś siewki C. coum i one się u mnie doskonale zadomowiły. C. hederifolium, z różnych źródeł, z zakupów, z wymian itp. C. purpurescens wydawało mi się, przywiozłam z Italii. Na fotkach mają purpurowe podbarwienia na spodzie liści.






Bluszcz czepia się po wierzchu, doskonale to ujęłaś. Bluszcz poz tym jest paskudny
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 23:10, 05 lis 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pięknie tu i miło

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Helen 21:08, 08 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Cześć Wiktoria, jesteś mistrzynią kompozycji i jednocześnie lekkości Podziwiam, będę zaglądać
____________________
Helen - Hortensjowo
vita 21:21, 08 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mira napisał(a)
Pięknie tu i miło

pozdrawiam


Ach Miro Pozdrawiam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:24, 08 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Helen napisał(a)
Cześć Wiktoria, jesteś mistrzynią kompozycji i jednocześnie lekkości Podziwiam, będę zaglądać


Cześć Helen Z wiekiem ubywa mi lekkości, ale jeszcze udaję, że nie do końca Dziękuję, chętnie zajrzę do Ciebie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:06, 09 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Niezła kolekcja się uzbierała, lubią Cię te rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margo2 22:45, 11 lis 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 851
Czytam, że posadziłaś hortensje ogrodowe.
Ja też. W zeszłym roku posadziłam kilka
Niestety marnie przetrwały, słabo kwitły.
Zostawiam jeszcze, ale jeśli w przyszłym roku znowu tak bedzie usunę.
Chociaż podobają mi sie niesamowicie.
Jesienny ogród przepiękny
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies