Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Joku 17:41, 18 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Chwastów chyba u ciebie niewiele bo taki busz masz na rabatach. Bardzo miły dla oka busz. Wyobrażam sobie ile tam cennych skarbów się kryje. Piękne zakątki z ławeczkami.
Plagi ślimakowej współczuję, u mnie też się rozkręca na dobre.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 17:42, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Agania napisał(a)
Zbieram się żeby w końcu coś napisać i ślad po sobie zostawić, ale podczytuję i oglądam piękne obrazki z ogrodu
Maj jak zawsze bogaty i soczysty.
Siedzę już dłuższy czas na ławeczce i gapię się na Twoją łączkę storczykową
Współczuję barbarzyństwa warzywnikowego, ale może nie będzie tak źle.
Trochę deszczu u nas było, też jestem ciekawa czy klimat u nas się zmienia, wczoraj pozyskałam sadzonki laurowiśni do ukorzenienia dla córci na żywopłot/buduje się/ poczyniłam 240 sadzonek, bo fakt drożyzna wszędzie, sama bym się nie odważyła
jej sadzić, ale faktycznie widziałam ten 2m żywopłot w 60 arowym ogrodzie na żywo.

Pozdrawiam serdecznie Vita


Hej Aganiu Maj był bogaty i soczysty, jeszcze cieszę się zapachami czerwca. U mnie w okolicy w każdej dolinie czuć zapach czarnego bzu i akacji. Jeżdżę rowerem, napawam się zapachami
Tak, moja łączka storczykowa może dostarczyć miłych wrażeń. Zastanawiam się, skoro najżywotniejsze są storczyki 'z marketu', to może spróbować je podzielić? Na pewno kiedyś zapuszczę w nie swoje niespokojne ręce.
240 sadzonek laurowiśni?! To jest dopiero zamierzenie, oby się udało
To była bardzo miła wizyta
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:03, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Joku napisał(a)
Chwastów chyba u ciebie niewiele bo taki busz masz na rabatach. Bardzo miły dla oka busz. Wyobrażam sobie ile tam cennych skarbów się kryje. Piękne zakątki z ławeczkami.
Plagi ślimakowej współczuję, u mnie też się rozkręca na dobre.


Jola, chwastów nie widać, bo omijam obiektywem. Busz jest, sporo padało. Czytałam, że nie masz odwagi własnym sposobem rozprawić się ze ślimakiem, co spowodowało mój uśmiech
W sprawie hortensji drzewiastej o którą pytałaś. Może spróbuj poprowadzić ją jak przesłonę zamiast trzmieliny? Ale będą potrzebne podpory. Mam dwie pnące, jedna na pergoli przy tarasie, druga na sośnie. Obie sobie doskonale radzą, i w słońcu i w cieniu.

Ta w cieniu oplotła pień sosny, zrobiła mi ciekawą ścianę, właśnie kwitnącą



i wypiętrzyła się ponad koronę.



Skarby są Dowiozłam od Moni, jeszcze

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:29, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Ewa777 napisał(a)
Piękne miejsce. Ta ławeczka niczym nie ustępuje tej białej. Śliczny kącik do odpoczynku. Te szare donice mamy chyba takie same.


Donice takie same, faktycznie Kącik do odpoczynku, ale w dni pochmurne. W dni słoneczne to patelnia.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 18:34, 18 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
vita napisał(a)


Jak wygląda Twoja piwna pułapka? W co trzeba piwo wlać?


Wyślę Ci na priv, bo chyba nie można podawać linków do produków.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 18:39, 18 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Vita, ogród masz tak klimatyczny,że aż dech zapiera. Chciałoby się posiedzieć na ławeczkach i popodziwiac.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 18:47, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Ewa777 napisał(a)
Wyślę Ci na priv, bo chyba nie można podawać linków do produków.


Dziękuję za link, nigdy bym nie pomyślała, że istnieje już przemysł piwnych pułapek na ślimaki.
Coś takiego

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:51, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Roocika napisał(a)
Vita, ogród masz tak klimatyczny,że aż dech zapiera. Chciałoby się posiedzieć na ławeczkach i popodziwiac.


Ale, tak tylko na fotkach wygląda
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:56, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
AgnieszkaW napisał(a)
Cudnie. Storczyki masz najpiękniejsze na Ogrodowisku, jestem nimi oczarowana...


Dziękuję bardzo Agnieszko
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 22:17, 18 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
vita napisał(a)


U mnie też pada dosyć często, po każdej zlewie podwójna robota!

Tak naprawdę deszcz miałam tylko przez chwilę. Teraz trawa jest tak sucha, że chrzęści pod stopami. Ślimaków nie mam, ale jak tak dalej pójdzie, to zielonego też nie będę miała.
Piekne masz piwonie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies