Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

megabasia 14:21, 26 wrz 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Tak wiem, ale chwilowo finansowo i czasowo nie wydolę. Mam czas tylko, jak młody śpi (11 m-cy synek), a tego w dzień nie jest za dużo CZęść jest wyściółkowana korą z agrowłókniną, a część staram się plewić jak tylko mogę. Musi poczekać.
Dziękuję pięknie za odpowiedź w każdym razie.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 14:27, 26 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szmatę spod kory wywal.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 15:04, 26 wrz 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
w ogóle nie stosować agrowłókniny?

pardon, przeczytam załączony wątek wieczorem
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Joasit 23:21, 27 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
Moze ktos doradzi co sie dzieje z moimi tujami. Zostaly posadzone w maju tego roku, byly umiarkowanie podlewane i teraz (doslownie od tygodnia) niektore z nich zaczynaja brazowiec. Nie wiem czy brak im magnezu, czy moze jakas choroba a moze tak ma byc na jesieni? Dodam ze u sasiadow za plotem, ktorzy tuje kupili u tego samego dostawcy jest podobnie. Psa/kota nie mamy ani nie ma mozliwosci zeby "podlewal".

Natomiast z cisami dzieje sie inna rzecz, koncowki zmieniaja kolor na bardziej brazowy (ale nie wysychaja). Dzieje sie tak od lipca, postepuje bardzo powoli, roslina zyje i wg mnie ma sie dibrze tylko ten dziwny kolor u paru egzemplarzy.


Wielkie dzieki
Gardenarium 09:25, 28 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisom nic nie będzie, a tuje brązowieją w środku, to stare igły, poczyść tuje a to co poczyścisz pozbieraj, usuń, tuje będą wyglądały lepiej. To normalny objaw o tej porze, no chyba że mają za mokro albo za sucho, to wtedy usuń przyczynę zalania lub braku wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joasit 21:27, 30 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
Niezastapiona Danusiu, dziękuję za uspokojenie. W weekend je oczyscilam, wyglądają lepiej, mam nadzieję że brazowienie nie będzie postępować.
Gardenarium 23:13, 30 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj je, jeśli mają sucho, to rośliny zimozielone, wilgoć jest im potrzebna inaczej tracą igły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AkapulkoBial... 01:14, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Pwl napisał(a)
po zimie iglaki są w okropnym stanie.. oto mój drapak dostał już nawóz




Witajcie ja też mam taki sam problem moje iglaki jak kupiłam sa w srodku też złte , nie wiedziałam dlaczego tak jest, ale się domysliłam że nie mają swiatełka, dlatego są suche w srodku, co mam zrobić teraz z tymi iglakami ?

____________________
Ranczo Akapulko
Gardenarium 13:17, 06 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powyżej mnóstwo podobnych tematów i porad. Trzeba obtrzepać delikatnie i zebrać, żeby brązowego nie było widać. Sprawdzić wilgotność gleby. dolewać jeśli za sucho, odwodnić jeśli za mokro.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biochemiczka 22:47, 08 paź 2013

Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 1
Witam, jestem laikiem ogrodniczym, lecz mam problem zwiazany z moim świerkiem kanadyjskim. Dwa dni temu pojechaliśmy na działkę i spotkała nas niemiła niespodzianka, która będzie widoczna na zdjęciach. Jeszcze dwa miesiące temu z drzewkiem było wszystko w porządku, a teraz igiełki robią się brązowe - wszystkie w podobny sposób, na początku od środka drzewka a później od środkowej części kazdej gałązki.

Drzewko ma 20 lat i nigdy na nic nie chorowało. Proszę o pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies