Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

mikina34 14:27, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)


Moniu ja nigdy swojej nie dzieliłam, bo ona dopiero mężnieje. Dostałam sadzonki od Toszki i będę dzielić jej metodą- tzn bez wykopywania rośliny matecznej odcinamy kawałek z boku.


Oj to ja może tez tak zrobię, zresztą zobaczę jaka będzie po zimie, bo za wielka to ona tez nie była.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 19:21, 20 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No to Moniuś będziemy praktykować razem.

Kos w dereniu udawał, że go nie ma.


Tego jegomościa nie sposób było nie zauważyć. Dobrze, że moje psy dbają coby tacy intruzi nie zadomowiły się. Wystarczy mi moich.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:33, 20 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Potrzebuję rady... Mam kawałek działki, gdzie muszę ogarnąć teren i przebieg ścieżek i nie bardzo mi to wszystko się układa. Patrząc z domu chodzi o pas po prawej (zaznaczone żółtą strzałką)



Patrząc z domu tak to wygląda...


A taki mam plan...


Te części ścieżek na brązowo muszą zostać, bo raz w terenie mi pasują i tak zaczęłam nasadzenia.
1 kratka to 1 metr. Wiem, że wychodzą duże połacie, ale nastawiam się głównie na drzewa i krzewy. Oczywiście plan nie uwzględnia jakiś cichych , wąskich przejść między drzewami.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
marba 19:56, 20 sty 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anka_ napisał(a)


Tego jegomościa nie sposób było nie zauważyć. Dobrze, że moje psy dbają coby tacy intruzi nie zadomowiły się. Wystarczy mi moich.

Taki rudzielec też nas odwiedza. Na szczęście psy odróżniają swoje koty od obcych.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
mikina34 08:46, 21 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
O Matuchno, Anek, nic z tego nie kumam więc nawet nie śmiem się wypowiadać
Jakbyś się miała brać z te molinie to krzycz, bo jak w zeszłym roku miałam się brać za podział floksów to zanim się obejrzałam było już za późno
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Toszka 09:01, 21 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, nic z planu nie pojmuję
Zwłaszcza, że chyba rysunek ze zdjęciami nie jest kompatybilny (coś, wg. mnie jest do góry nogami).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 09:18, 21 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wydaje mi się, że kumam. Faktycznie, pierwsze zdjęcie jest w odwrotną stronę w stosunku do pozostałych dwóch.
Czy na planie, na samym środku jest narysowany placyk z ławeczką? Jeśli tak, to czemu ławeczka bokiem do oczka stoi?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anka_ 10:29, 21 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
marba napisał(a)

Taki rudzielec też nas odwiedza. Na szczęście psy odróżniają swoje koty od obcych.
Moje Basiu ganiają 'gości', bo tak wypada. Dzisiaj miałam ptasiego gościa- liczył na łatwe śniadanie przy karmniku.



mikina34 napisał(a)
Jakbyś się miała brać z te molinie to krzycz, bo jak w zeszłym roku miałam się brać za podział floksów to zanim się obejrzałam było już za późno
Będę krzyczeć Moniu. ciekawe co nam wyjdzie z tego dzielenia.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 10:35, 21 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Aniu, nic z planu nie pojmuję
Zwłaszcza, że chyba rysunek ze zdjęciami nie jest kompatybilny (coś, wg. mnie jest do góry nogami).


makadamia napisał(a)
Wydaje mi się, że kumam. Faktycznie, pierwsze zdjęcie jest w odwrotną stronę w stosunku do pozostałych dwóch.
Czy na planie, na samym środku jest narysowany placyk z ławeczką? Jeśli tak, to czemu ławeczka bokiem do oczka stoi?
Asiu koffam cię coraz bardziej.
Pierwsza fotka jest w realnym ułożeniu jeżeli chodzi o strony świata. Druga i szkic pokazują widok z okna na ten kawałek mnie interesujący.
Wydaje mi się, że położenie tej ławeczki w stosunku do stawu nie ma znaczenia, bo to odległość kilkunastu metrów. Jak rośliny się rozrosną to nie będzie widać. Ona bardziej taka do schowania się z książką. Staw będzie miał swoje dwie ławeczki- przy strzępku i na wale.
A może jakieś inne propozycje puszczenia ścieżki? Te zielone kropeczki to docelowo wysokie iglaki, czerwone- kolumnowe dęby, fioletowe- duże rodki. Wypełniaczy nie uwzględniałam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 11:34, 21 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Podoba mi się takie ułożenie ścieżęk i pomyślany dojazd dla kosiarki ewentualnie między drzewka Jak połączysz z drugą stroną będzie ciekawy ogród pełen krętych ścieżek i rabat przesłaniających co sie kryje za zakrętem. Lubię takie ogrody bardzoSą niezwykle ciekawe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies