Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Mariposa 18:29, 08 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dzięki, Aniu, za profesjonalną poradę. Ja dopiero zaczynam przygodę z dokarmianiem, ale warto od początku robić to dobrze.
Rozumiem, że w ten sam sposób mogę oczyścić też budkę lęgową - w ubiegłym roku była zamieszkana, wczesną wiosna trzeba będzie ją naszykować dla następnych gości
____________________
Ela Motylogród
mikina34 08:01, 09 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mariposa napisał(a)
Dzięki, Aniu, za profesjonalną poradę. Ja dopiero zaczynam przygodę z dokarmianiem, ale warto od początku robić to dobrze.
Rozumiem, że w ten sam sposób mogę oczyścić też budkę lęgową - w ubiegłym roku była zamieszkana, wczesną wiosna trzeba będzie ją naszykować dla następnych gości

Elu czytasz mi w myślach u mnie też budka miała lokatorów, pewnie trzeba ją naszykować dla nowych gości. Aniu, podłączam się pod pytanie.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:16, 09 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)

Ale jak ze wszystkim- lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto więc sobie zdawać sprawę z ryzyka, tak by dokarmianie było dla nas nie tylko wspaniałą przygodą z przyrodą ale i bezpieczne.

Czytałam o tych przypadkach, masz rację, jeżeli można to lepiej zapobiegać. Dziękuję za obszerne wyjaśnienie
U mnie dzwońce zdecydowanie wolą dokarmianie z ziemi. Odwiedziła mnie też parka czeczotek, z lubością obrabiały owocniki/kwiaty brzóz
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 18:15, 10 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Elu, Moniu budki zdecydowanie też można, a nawet trzeba.

mikina34 napisał(a)
U mnie dzwońce zdecydowanie wolą dokarmianie z ziemi. Odwiedziła mnie też parka czeczotek, z lubością obrabiały owocniki/kwiaty brzóz
Czeczotek niestety u mnie nie ma i nic mi nie wiadomo żeby były widziane w pobliżu. Na żywo widziałam je w ogrodach Joanny i MałejMi. Ale wciąż mam nadzieję na wizytę kowalików, bo te buszują w pobliżu. Narazie muszę zadowolić się bardziej pospolitym towarzystwem.



Dzisiejsza nocka trochę mroźniejsza się zapowiada. Obecnie -10 na termometrze. Dobrze, że choć cienka pierzynka leży.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mikina34 13:04, 11 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)

Czeczotek niestety u mnie nie ma i nic mi nie wiadomo żeby były widziane w pobliżu.

Czeczotki zwróciły moją uwage jak przechodziłam obok brzóz, bo namiętnie obrabiały te nasienniki, a resztki sypały się na śnieg. Zamarłam żeby ich nie spłoszyć, próbowałam zrobić zdjęcie telefonem (pfff, goopia ja ), zapamiętałam jednak jak wyglądały, wygoglałam i się okazało jakich miałam gości

U nas w nocy mrozik niewielki (jakieś -8) ale w ciągu dnia lichutko, a jeszcze zapowiadają plusowe temperatury, buuu... Pewnie to białe co leży pójdzie w diabły
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Mira104 20:46, 11 sty 2019


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Anka, powtórzę to po raz setny, uwielbiam Twoje zdjęcia. Czasem się dziwię, że takie zwierzątka żyją w naszym kraju
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anabuko1 20:00, 13 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Zima widzę Aniu i i ciebie trwa.
Fajny puchaty ten czeczotek.
Nigdy jego na żywo nie widziałam
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 13:30, 15 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dzięki dziewczyny, że jesteście.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 13:32, 15 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Potwornie ten rok się zaczął...

https://www.facebook.com/karolina.wozniak.75098/videos/2473463196060136/

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosialuk 17:27, 15 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Myślę, że wszyscy są wstrząśnięci.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies